Brendshme e Vitit të Ri - janë thelbësore për çdo zonjë . Në Evropën Perëndimore
para-trajnimit fillon në nëntor , janë të përgatitur para-
festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri . Javën e fundit të dhjetorit - më
emocionuese , sepse kjo është kur amviset janë të angazhuar në më të rëndësishme
probleme dhe për të përgatiturapartamente brendshme , dhe përgatitja e dhuratave .

Më e rëndësishmja, Viti i Ri nuk mund të paramendohet pa një pemë e Krishtlindjeve.
Mirëpo, pse të mos thyejnë këtë traditë, do të përpiqen për të përfshirë të tyre
imagjinatën dhe dekoroj me materiale natyrore. Ka disa bimë,
i cili duket të jetë krijuar për të. Çdo gjë tjetër, në qoftë se e gjelbër juaj
përkëdhelur veten ", feston lulëzim", atëherë më shumë gjasa se do të refuzojnë të marrin pjesë
në festimin. Edhe pse ai është pakërkues, por të krijojë kushte të përshtatshme.
Ju mund të tërheqë një origjinal "shportë lule". Për ta bërë këtë, ne mund të marrë të tilla
bimët anthurium si, Cyclamen, spatifillyum, poinsettia. Ju mund të shtoni më shumë
degët e gjelbër e pisha arra dhe artichokes, artë carangth, lulebore lule
dhe kone pishe. Depozitimin e artë do të japin ansambël e tërë e festive
dhe paraqitja e shkëlqyer. Unë shpresoj se ju e kuptoni, është duke bërë eksperimente të ngjashme
me bimë të gjalla nuk mund të, sepse ata do të vdesin. Gjeni një shportë të bukur
Brenda vë mbyllur plastike. Tenxhere me lule të vënë brenda shportës.
Gap mbushur piaflorom të papërpunuara, të vendosur pishe ose bredh
degë, atëherë vë carangth bukur, artichokes, arra dhe kone pishe.
Çdo gjë tjetër varet tërësisht në imagjinatën tuaj. Ju mund të merrni pak
lodra, shirita, figurines i engjëjve dhe gnomes, kurorë me shkëlqim. Në qoftë se
Përbërja e juaj do të jenë të përgatitur me dashuri dhe dashuri, ajo nuk do të largohet
indiferent, as ju as mysafirët tuaj, dhe do të jetë një kohë të gjatë për të kënaqur të tjerët
pas pushimeve. Më tej, me rëndësi për të përcaktuar skemës së ngjyrave, në mënyrë që
është ruajtur stilin e përgjithshëm. Klasike të kuqe dhe të gjelbër, kanë ardhur
na nga Evropa katolike, mjaft popullor, ju mund të zgjidhni ato. Nuk
Kohët e fundit, në brendësi të Vitit të Ri është dekoratë në modë monokrom: edhe
Pemët e Krishtlindjeve zbukuruar me topat e Krishtlindjeve, garlands, harqet e një ose më së shumti,
dy ngjyra. Sot, projektues të Europës rekomandoi të kthehen në tradicionale
për këtë ngjyrat pushime - bardhë, e kuqe, jeshile, blu, argjendi,
ari. Vetëm në të tilla të ndryshme, të pasur, me ngjyra të gjallë dhe i pasur
skemës dhe këshillohen për të dekoroj apartament. Ju mund të dekoroj pemën e Krishtlindjeve për Vitin e Ri në të ndryshme
stile, por ende të jenë të rëndësishme stilin "metalike". Metalike është
Shiko dekoratë në lule ari dhe argjendi, argjendi spray
llak, argjendi dhe balona blu. Këtë vit, ngjyrat më të popullarizuara
- Browns ngrohtë, së bashku me violet ftohtë bruz. C
vitin e kaluar, "zolotomanii" ishin lodra popullore në frymën e karnaval
Venecia. Ne duam t'ju kujtoj se sot shumica e bizhuteri në modë - "edhe
harruar "atributet e Krishtlindjeve ish-të krishterë. Për shembull, sot në mënyrë
Lodrat bërë kashtë. "Shpëtim" pema e Krishtlindjeve modës - efekti i "mbuluar bora": mund të përhapet
degët zam shkrimi dhe spërkat me shkumë të integruar ose kripë. Mund
të marrë një formulë të veçantë që tani mund të blihet në çdo departament
Dekorata e Krishtlindjeve nëse një dyqan. Vendin e saj e nderit është i zënë Lodrat
e kristal ose qelqi, të cilat janë shumë të ngjashme me icicles thjeshtë.
Do të duken stolitë e elegant natyrore të jetesës - shkopinj kanellë, arra,
feta të thata me lule limoni dhe madje edhe të freskëta. Natyrisht, kjo nuk është e gjitha sekretet
dekoratave për Vitin e Ri, çdo amvise, ka shumë të ngjarë, ka diçka të
të veçantë. Pra, mos harroni të përdorni të fshehtë në Vitin e Ri dhe të ndajnë
ato me miqtë.

Share This Post: