Karrota - barishte dyvjeçar . Lë pendor . Roots
mund të jetë cilindrike ose në trajtë koni në formë, në varësi të ndryshme .
Karrota janë të pasura me kalium, kalcium, magnez, hekur natriumi , dhe jod . karota
përmbanacide esenciale (34 % të proteinave totale) . më
letrat me vlerë të cilat janë të squfurit që përmbajnë aminoacidet leucine dhe.

Si një trajtim të përdorur rrënjët, fara, në krye, lëng. Flokëkuq përmirëson
trupin ton, ka një efekt rinovimin, ngadalëson rritjen e kancerit
qelizat, rritet peristaltikės zorrëve, ndihmon për të eleminuar lëkurës
defekte, pengon zhvillimin e kalbëzim në zorrët, aktivizon
gonads punë, nxit largimin e radionuclides nga gjaku dhe të tepërt
kolesterolit ka një efekt i dobishëm për alergji. Por më e rëndësishme
prona është aftësia për të njom të trupit të carotene karrota (provitamin
A) e nevojshme për vizion të mirë, zhvillimin e duhur të dhëmbëve dhe të bukur
lëkurës. Sidomos një shumë kjo gjendet në lëng karrote, dhe në këtë formë të
thithen më mirë nga trupi. Në varësi të gjendjes së, ditën e shëndetit
Ju mund të pini nga 0 5-3 litra lëng, ajo ndihmon ta sjellë trupin në normale
shtetit. Trajtimi i mjeteve juridike popullore (karrota): Pectoris në 1 filxhan të freskët
lëng karrote për të shtuar 2-3 karafil të hudhër integruar dhe pije për 40
minuta para ngrënies 2 herë në ditë për 2-3 ditë. Të marrë parasysh të
pushim shtrati, edhe pas normalizimit të temperaturës. Me variçe
venat e Hidh 2 lugë krye karrota thata 0, 5 litra ujë të zier,
8-10 orë. Pije në formën e nxehtësisë në 1 / 3 filxhan 4-5 herë në ditë për 20 minuta
para ngrënies për 1-2 muaj. Upper infeksion të traktit respirator, tuberkulozi
dritë, karrota vizion të paqartë peeled, hekura, shtrydh lëng.
Llokoçis në 1 gotë me lëng dhe 1 lugë çaji mjaltë. Pini menjëherë pas përgatitjes.
Kapsllëk është karrota para integruar. Ose çaj pi bërë nga krye karrota (ju mund të
përdorur si të freskëta dhe të thata). Impotenca është integruar karrota,
zier në qumësht. Infarkt miokardi 1) në ditët e para të sëmundjes së miokardit
infarkt është e rekomandueshme 2 herë në ditë për të pirë lëng karrote me vaj perimesh:
1 / 2 filxhan lëng dhe 1 lugë çaji vaj perimesh. 2) Fllad
lëng karrote - një mënyrë e mirë për të shërohem pas një sulmi në zemër.
Pini ajo mund të 1/2-1 xhami 3 herë në ditë para ushqimit. Gjatë periudhës së rimëkëmbjes
është e dëshirueshme për të kombinuar sokoterapiyu karrota me përdorimin e çajit në vend slabokontsentrirovannogo
infuzion të manave murriz. Anemia Mix 1 / 2 filxhan me lëng të freskët e karrota,
1 / 2 filxhan qumësht 2 yolks vezë dhe vezë të freskëta pule. Merrni 40 minuta
përpara se të hahet. , Urolithiasis cholelithiasis, atherosclerosis 1) Pi
lëng karrote të përditshme për 1 lugë gjelle 3 herë në ditë për katër muaj.
2) Merrni 1 / 2 filxhan përzierje të, karrota kastravec panxhar dhe lëngje.
Pini 3-4 herë në ditë. Në të njëjtën kohë është e rekomanduar për të pirë lëng i 1 limoni, holluar
1 / 2 filxhan me ujë. Kursin e trajtimit - 1-2 javë. Hidh 1 lugë gjelle pectoris
lugë fara karrota dhe 1 filxhan me ujë, vlim për 1 minutë, të lënë 2:00
në një vend të ngrohtë ose në një termos. Drain. Merrni 3 lugë 3
herë në ditë. Lëng Enterocolitis Fresh karrota pije 1 / 3 filxhan 2
herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje me stomak bosh. Fëmijët japin 1 lugë gjelle
2 herë në ditë. Kjo është treguar për diarre. Hekura karrota dhe qull me miell misri mastitë imponojë
në gjoksin e tij, lidhin. Ndryshimi salcë 2-3 herë në ditë. Kur mëllenjë mëllenjë
fëmijët e shpifjeve gojën me lëng karrote përzier me mjaltë. Lëngshëm 1)
Mix pjesë të barabarta me lëng të karrota dhe gjethe aloe. Pikoj 3 pika në
secilën vrimë hunde 4-5 herë në ditë. 2) Mix 3 pjesët e karrota të freskëta
, lëng 3 pjesë të naftës në 1 hudhër lëng pjesë. Varros
përzierja e 3-5 pika në secilën vrimë hunde 3-4 herë në ditë. 3) sapo
lëng karrote dhe vaj perimesh në një raport 01:01 për të shtuar një disa
pika lëng qepë, përzierje. Futur në hundë disa herë në ditë. Vonesë
në rritjen e fëmijëve për çdo ditë është 200 gram e karrota integruar me salcë kosi. Stomatit
Shpëlarje gojën 3 herë në ditë me lëng karrote përgatitur freskët. Lëng mund të
holluar me ujë në raport 01:01. Thatë, lëkurë të lirshme Mix 4,5 teaspoons
lugë integruar imët karrota me 1 lugë çaji salcë kosi ose verdhë veze të papërpunuara.
Para se të aplikoni maskë për të njomet lëkurës me lëng karrote. Përzierje është aplikuar
të përballen dhe të qëndrojë 25-30 minuta. Pas heqjes larë fytyrën maskë me ujë të ngrohtë
yndyrat dhe krem ​​të freskëta. Sigurisht Trajtimi - 15-20 procedurat 1-2 herë në javë.
Maska të tilla janë të kombinuara zakonisht me përdorimin e lëng karrote përpara se të hahet.

Share This Post: