Kopra , shije të jashtëzakonshme , ka një numër të madh
përfitime shëndetësore

Përshkrimi kopër Kopra (aromatike kopër, kopsht kopër) - emri i bimëve
e Umbelliferae. Kopra ka kohë që janë kultivuar në Azi (dmth
shkencëtarët kontinentin telefononi në shtëpi kopër), Evropë dhe Afrikën e Veriut.
Është e njohur se 5000 vjet më parë, kopër është përdorur për qëllime mjekësore, egjiptian
mjekët. Dhe në Mesjetë ajo ishte shpërndarë gjerësisht në të gjithë Evropën dhe
aplikuar jo vetëm në ushqim dhe për qëllime mjekësore, por përdoret edhe
për të mbrojtur kundër magjisë. Aktualisht në kopër të egra mund të gjenden
në Vogël dhe Azinë Qendrore, Afrikën e Veriut dhe rreth Himalajet,
dhe bimët e kopshtit si është rritur gjerësisht në të gjitha kontinentet
përveç Antarctica. Kopra ka një erë të fortë dhe shije karakteristike, në sajë të
e cila përdoret gjerësisht si një nuancë. Zarzavate dhe frutat e kopër
përdoren të dy në të freskëta dhe të thata ose të kripur në, duke shtuar për të
shije e enët e ndryshme dhe ruajtjes. Ajo është përdorur dhe vaj esencial
marrë nga kopër, ajo është përdorur në ushqim, pije alkoolike, canning
dhe sapun industri. Përbërësit 100g e kopër kopër përmban mesatarisht:
* Uji - 85,5 g * proteinave - * 2.5g Fat - 0,5 * Karbohidratet g - 6,3 g (dmth.
Pjesë e mono-dhe disaccharides - 6,2 g) * fije dietetike (celuloze) - 2,8 g * Organike
acid - 0,1 g * Ash - 2,3 g Vitaminat kopër në: * Vitamina A (carotene beta)
- 4,5 mg Vitamina B1 (thiamine) - 0,03 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,1
mg * Niacin (vitamina B3 ose PP vitamina) - 1,4 mg Vitamina B5 (Pantothenic
acid) - 0,3 mg Vitamina B6 (pyridoxine) - 024 mg * Acid folik
(Vitamina B9) - 27 mcg Vitamina C (acidi Askorbik) - 100 mg Vitamina
E (tocopherol) - 1,7 mg ushqyesve në kopër Kaliumi * - 335 mg * Kalciumi
- 223 mg * Magnezi - 70 mg * natriumi - 43 mg * Fosfori - 93 Micronutrients mg
në kopër * Hekur - 1,6 mg * Mangani - 1.26 mg * bakri - 146 mcg * zink
- 0,91 mg Kalorive 100 g kopër kopër përmban mesatarisht rreth
40 kcal. kopër kopër Shëndeti kopër përfitime rrit oreksin, përmirëson
metabolizmin dhe normalizes sistemin e tretjes.
Është e dobishme për pagjumësi, fryrje, hipertension, anatsidnom gastrit, cystitis
dhe sëmundjeve të tjera të veshkave, heq dhimbje koke dhe në përgjithësi të favorshme
efekt mbi funksionin kardiak. Në kopër Përveç kësaj ka një diuretik të fortë
dhe efekti choleretic, është përdorur në trashje dietetike
dhe mëlçi dhe fshikëz fshikëz e tëmthit dhe si mjet për të rritur
sekretimit të qumështit në fëmijë në gji. Brewed fllad infuzion kopër
marrë për të ulur presionin e gjakut relaksim, të zorrëve dhe të
dhimbje koke dhe nervozizëm në rritje. Zierje e kopër përmirëson tretjen
sistemi, ajo është e paraparë edhe për hiccups të rënda, dhe të kollitet. Përdorimi kopër
për qëllime kozmetike: infuzion kopër përdoren në formën e kremra,
heq skuqje dhe inflamacion rreth syve. Kujdes, kopër! Kopra dhe tij
droga janë kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga të ulët
presion. Por edhe njerëzit e shëndetshëm mund të shkaktojë abuzimin e kopër
fikët, humbje të përkohshme të vizionit ose të të çojë në një rënie të përgjithshme në fuqi.

Share This Post: