Disa nga këto pak arra , jo vetëm për të ndihmuar të përballen me ndjenjat
urisë , por do të jetë shumë i dobishëm për shëndetin

Kikirik Përshkrimi Kikirik (emrat e më shumë i zakonshëm dhe i vrazhdë kineze
arrë) - emri i familjes fasule të bimëve dhe frutave të njëjtin emër. Shtëpi
Badiava - Amerika e Jugut, ku ka rreth 70 specie të këtë fabrikë.
Në kohën e tashme është e vlefshme kikirikë kulture ushqimit dhe është rritur
në shumicën e vendeve me klimë të ngrohtë - në disa vende në Amerikën e Jugut, SHBA,
Italia, Spanja, Franca dhe shumë vende në Afrikë dhe Azinë Jugore. Kikirikë
është përdorur gjerësisht në industrinë ëmbëltore dhe ushqimore. Arra
hani, si para dhe thekur në formë, pasi ato janë shtuar
ëmbëlsirat shumë ose të bërë ato në një shumëllojshmëri të shërohet me krem ​​dhe xhel.
Në shumë vende pjesa më e madhe e kulture është i përpunuar për gjalpë badiava
e cila nga cilësitë e saj ushqyese, nuk është e ullirit inferiore. Më i lartë
varieteteve të gjalpë badiava përdorur për të bërë margarinë, ëmbëltore
dhe produkte buke, peshk të konservuar dhe për prodhimin e mjekësore
drogës. Naftës të ulët të cilësisë është përdorur në prodhimin e sapunit. Gjithashtu
Kikirikë janë përdorur në prodhimin e plastike, flokët sintetike (ardil)
ngjitëse dhe produkteve të tjera kimike. Përbërja e kikirikë në 100
g kikirikë të thata përmbajnë në vijim: * Uji - 10 g * proteinave - 26,3 g * Fat - 45,1
g * Karbohidratet - 10,0 g (përfshirë mono-dhe disaccharides - 4.2 g), * Ash - 2,6
badiava g kikirikë vitaminat: Vitamina B1 (thiamine) - 0,7 mg Vitamina *
B2 (riboflavin) - 0,1 mg * Niacin (vitamina B3 ose PP vitamina) - 13,2 mg
* Vitamina C (acidi Askorbik) - 5 mg ushqyesve në kikirikë: * Kaliumi
- 650 mg * Kalciumi - 75 mg * Magnezi - 180 mg * natriumi - 22 mg * Fosfori -
350 mg elementët gjurmë në kikirikë: * Hekuri - 5,0 mg Kalorive në badiava
100 g e kikirikë përmban mesatarisht rreth 551 kalori. Pronat e dobishme e badiava
Për shkak të sasisë të madhe të antioksiduesve (e përfaqësuar kryesisht nga
polyphenols) janë anëtarë të badiava, ai është një preventive e shkëlqyer
sistemin kardiovaskular, tumoret malinje
dhe proceset e plakjes fillim. Sipas raporteve të fundit mbi shprehjen e antioxidant
ekspozimit badiava është në të njëjtin nivel me manaferra, luleshtrydhe, dhe jep
një granatë. Përmbajtje të lartë e proteinave në kikirikë, është mjaft i shpejtë
ndjenja e ngopjes, e cila përdoret në dietat pohudatelnyh të ndryshme, me përjashtim të
i proteinave të cilat karakterizohen nga një raport optimal të arrë zë
dhe aminoacidet, cila është arsyeja pse niveli i lartë i tretshmërinë janë.
Kikirikë të ketë gjithashtu një efekt choleretic, të dobishme për ulcera peptike sëmundjes
dhe gastriti, normalizes procesin e hematopoiesis, promovon rinovimin
qelizat e lëkurës, përmirëson dëgjuar, kujtesës dhe vëmendje, dhe efekte të mira
në funksionin seksual. Mjekët rekomandojnë që sasi të vogla të kikirikë në një bazë të fortë
lodhje dhe sëmundjeve të rënda. Kujdes kikirikë, kikirikë! Megjithë bollëkun e
pronat e dobishme, nutritionists nuk e rekomandojmë abuzuar kikirikë. I lartë
kalorive e kikirikë mund të çojë në peshë të tepërt. Përveç
e arra të para mund të shkaktojë çrregullime të ndryshme të sistemit të tretjes,
dhe lëkurës dhe pluhuri janë alergeneve të fortë badiava për shkak të cilat kundër-
alergji. Simptomet kryesore të një reaksion alergjik përfshijnë: * shfaqjen e
* kruajtje ënjtje të gojës dhe fytit * dhimbje barku * përzier * në rënda
Prandaj, rastet e shok anafilaktik në shfaqjen e simptomave të përshkruara alergji
duhet ndaluar të hahet kikirikë dhe produktet e tyre.

Share This Post: