Soy është ndoshta produkti më i gjithanshëm . Ajo mund të zëvendësojë mish, perime,
dhe ka shërbyer edhe si një pjatë të veçantë . Një gjë mbetet i pandryshuar -
sojë vakt është shumë i dobishëm

Soy Soy Përshkrimi - emri i një fabrike nga familja fasule. Soy është konsideruar të jetë
një nga bimët më të vjetra kultivuar nga njerëzimi. Shtëpinë e saj
konsiderohet jug-lindje të vendit Azi, ku ajo është rritur më shumë se pesë mijë
vjet. Por në kohën e tanishme ka soje shpërndarjen më të gjerë - një varg
zonat ku mund të gjeni sojë shtrihet në mes të 60 °
veri dhe jug. Ajo është kultivuar në të gjitha kontinentet, përveç
Antarktida. Soje, si bishtajore të tjera, të pasura me proteina, duke e bërë atë një
një alternativë e madhe për produktet e kafshëve. Soje ka një të gjerë
Gama e përdor në gatim: ajo është përdorur si zëvendësues primar për mish,
Soje të përgatisë ushqime të shumta soje dhe pije. Soje kryesore
Produktet përfshijnë vakt sojë, një shumëllojshmëri të salcat, mish soje, djath (tofu),
ëmbëlsirat dhe madje edhe qumësht dhe gjalpë. Përbërësit 100 g soje sojë pjekur të përmbajë:
* Uji - 8,5 g * proteinave - 36,5 g * Fat - 20 gram * Karbohidratet - 30,1 * g dietik
fibra (celulozë) - 3,2 g * Ash - 1,7 g soy vitaminat: Vitamina A (carotene beta)
- 0,15 mg Vitamina B1 (thiamine) - 1 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,2 mg
* Niacin (vitamina B3 ose PP vitamina) - 2,2 mg Vitamina B5 (Pantothenic
acid) 1.7 mg Vitamina B6 (pyridoxine) - 0,8 mg * Acidi folik (vitamina
B9) - 200 mcg Vitamina C (acidi Askorbik) - 6 mg Vitamina E (tocopherol)
- 17 mg * Biotin (Vitamina H) - 7 mg * Choline (vitamina B4) - 270 mg ushqyesve
Soy: * Kaliumi - 1600 mg * Kalciumi - 200 mg * Magnezi - 225 mg * natriumi -
44 mg * squfurit - 214 mg * Fosfori - 600 mg * klorit - 64 mg e elementeve gjurmë në sojë:
* Alumini - 0,7 mg * bor - 0,75 mg * Iron - 6,6 mg * Jodi - 8 mg * Cobalt
- 31 mcg * silic - 175 mg * Mangani - 3 mg * bakri - 0,5 mg * Molybdenum
0,1 mg * Nikel - 0,3 mg * fluoride - 0,12 mg * zink - 5 kalori sojë mg
100 g e sojë përmban mesatarisht rreth 446 kalori. Shëndeti Soy Soy Përfitimet
Për shkak të sasisë të madhe të proteine ​​soje - produkt perfekt për vegjetarianët.
Por për të tjerët mund të sjellë shumë përfitime. Soje dhe produkte soje
rekomanduar për çrregullime të metabolizmit,, diabet gastrit, ulçerë stomakut,
osteoporozën dhe sëmundje kardiovaskulare. Të përfshira në raffinose sojë
dhe stachyose - është një lëndë ushqyese që përmban kyç për
gut të bifidobacteria të dobishme, e cila zvogëlon sasinë e rritjes
rrezikun e kancerit dhe dysbiosis, dhe gjithashtu kontribuon në
jetëgjatësisë. Fara - një mjet efektive kundër osteoporozën.
Të përfshira në isoflavones soje mund të kompensojë për mungesën e estrogjenit
- Shkaku kryesor i osteoporozës në gratë gjatë menopauzës. Përveç soje
përmban sasi të mëdha të kalcium - themelet e një eshtra të fortë dhe të shëndetshme.
Soy është gjithashtu e dobishme kur peshë të tepërt dhe trashje. Lecithin është një pjesë e
Soy është i përfshirë në metabolizmin yndyrë, duke ndihmuar për të reduktuar rezervat yndyrë
në mëlçi dhe për të shpejtuar metabolizmin yndyrë. Buzë të lecithin ka një choleretic
veprimit dhe zvogëlon sintezën e kolesterolit në trup. Beware of soje! Pavarësisht nga
një numër të pronave të dobishme, dhe produkte soje soje të ketë gjithashtu një numër të contraindications.
Është e njohur që përdorimi i sasive të mëdha të soje përshpejtohet
plakjes, ka një efekt të dëshpëruar në sistemin endokrin
dhe mund të shkaktojë sëmundjen e Alzheimerit. Ajo gjithashtu mund të shkaktojë
koshere, ekzemë, pezmatim i lëkurës, rinitit, astma, kolit, conjunctivitis, dhe disa të tjera
sëmundjeve. Nuk është e nevojshme që të përfshijë soje në dietë të njerëzve me urolithiasis.
Oxalates anëtare të saj janë materiale burim për formimin e
gurë. Përbërja e isoflavones soje janë, të cilat janë analoge për të mbjellë
hormonet femërore seksi. Prandaj, përdorimi i soje është shpesh pozitivisht
ndikon në shëndetin e grave, me përjashtim në rastin e shtatëzanisë - isoflavones
rrisin rrezikun e gabim dhe një ndikim negativ në zhvillimin e trurit
embrion. Ajo gjithashtu duhet të jenë të kujdesshëm për të futur soje në dietë e fëmijëve të vegjël
- Ajo mund të shkaktojë alergji apo të jetë një nga shkaqet e sëmundjeve të tiroide
kancerit.

Share This Post: