Avokado me pamjen e saj dhe shije të ngjashme me një perime , por në fakt
është një pemë , dhe shumë i dobishëm !

Përshkrimi avokado avokado (dardhe ose alligatorova) - emri i pemës së të njëjtin emër dhe
fruta. Sipas disa avocados raporte janë kultivuar nga mijëvjeçarin e tretë
BC. Homeland avokado - xhungël e Amerika Jugore dhe Qendrore, ku
gradualisht është përhapur në kontinente të tjera. Në Evropë, avocados u shpërndanë
Conquistadors spanish. Aktualisht ka mbi 400 lloje
avocados rritur në pjesët më të tropikale dhe subtropikale të
planetin tonë. Por fryti më të zakonshme që mori në
Amerika e Jugut (sidomos Brazil), Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe disa vende afrikane, si dhe
në Spanjë dhe Izraelit. Në raftet e dyqaneve tona avokado shpesh bie
në një shtet të papjekur. Por frytet kontakt të tilla janë të vështirë, por mishi mjaft të fortë,
në përputhje dhe shije të ngjashme me dardhë papjekur ose të pagur. Nuk është në këtë
gënjeshtër fetusit, ai vjen "për standarde". Tul e frutave pjekur është
cilësi delikate, shije është kujtuar përzierje gjalpë me pure
zarzavate, me një aromë të shijshëm të vogël. Avocados pjekur janë përdorur gjerësisht
në gatim, shtoni ato në salads, supave, sushi dhe appetizers ftohtë dhe gatim
sanduiçe. Avocados janë të përhapur në enët vegjetarian, ku
shërben si një zëvendësim për mish dhe vezë. Një frutat pjekur për të marrë të vlefshme
naftës, e përdorur jo vetëm në gatim, por edhe në industrinë kozmetike.
Përbërësit 100g e avokado avokado përmban: * Uji - 73 g * proteinave - 2 g *
Fat - 15 gram * Karbohidratet - 6g (përfshirë mono-dhe disaccharides - 5 g) * Ushqim
fibra (celulozë) - 0,6 g * acide organike - 0,1 g * Ash - 1 g
Vitaminat në avocados avocados: * Vitamina A (Retinol) - 0,03 mg Vitamina B1
(Thiamine) - 0,06 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,04 mg * Niacin (vitaminë
B3 ose PP vitamina) - 0,6 mg Vitamina B5 (acidi pantothenic) - 1 mg *
Vitamina B6 (pyridoxine) - 0,2 mg * Acidi folik (vitamina B9) - 18.5
mg * Vitamina C (acidi Askorbik) - 7,7 mg Vitamina K - 19 ushqyesve mcg
avokado: * Kaliumi - 280 mg * Kalciumi - 15 mg * Magnezi - 10 mg * natriumi
- 2 mg * sulfurit - 15 mg * Fosfori - 33 mg * klorit - 11 mg e elementeve gjurmë në avocado:
* Alumini - 0,8 mg * bor 0,1 mg * Iron - 1 mg * Jodi - 2 mg * Cobalt
- 1 mg * Mangani - 0,21 mg * bakri - 0,25 mg 10 mcg Molybdenum * * fluorit -
14 mcg * zink - 0,29 mg Kalorive 100 g avokado avokado përmban mesatarisht
rreth 167 kalori. Pronat e dobishme e Avocados avokado janë një
e yndyrë përmbajnë fruta, duke i dhënë një palme kokosit,
pjesa më e madhe e yndyrave të tyre përbërëse janë të dobishme dhe lehtësisht të tretshëm
Acidet yndyrore monounsaturated. Prandaj, pavarësisht nga përmbajtja e lartë kalorike,
Ky frut është një produkt i dobishëm dietetike. Avokado është efektive në
, hipertension diabet, gastrit, mostretje, gastrit me
aciditetit të ulët dhe aciditetit të lartë me lëng stomakut. Nutritionists
rekomandojmë avokado me kapsllëk, katarakte, beriberi, dhe si
tonik pas infeksioneve dhe sëmundjeve të tjera të mëparshme.
Avocados të ndihmojë për të reduktuar "i keq" kolesteroli, janë të dobishme
, atherosclerosis anemi, hipertension, përgjithësisht të favorshme ndikuar
mbi sistemin kardiovaskular. Avocados Kaliumi, në sasi të mëdha
pjesë e avokado, është përgjegjës në trup për gjenerimin dhe transmetimin
impulse nervore, si dhe normalizes ujë kripë bilancit dhe puna e muskujve
sistemit. Kur përdoret nervozizëm avokado të reduktuar, rritet
, performanca aftësinë për t'u përqëndruar, marramendje dhe kalon lodhje,
ndjehen më mirë. Kjo shpjegohet me efektin e kombinuar të përfshira
avokado substancë mannogeptulozoy që ul nivelet e glukozës në gjak,
duke kontribuar në përthithjen e saj më të mirë nga qelizat e trurit. Avocados gjithashtu
ka veti antioksiduese, duke mbrojtur qelizat nga efektet e dëmshme
radikalet e lira dhe parandalimin e procesit të plakjes. I dobishëm
pronat gjithashtu kanë fara dhe gjethet e avocados, lëng mishi e cila është përdorur
për trajtimin e dizenteri dhe kronike kolit dhe enterocolitis. Me kujdes,
Avokado! Avokado është kundërindikuar në rast të intolerancës individuale.
Gjithashtu mbani në mendje se përbërja e gropa avokado janë toksike
substancave që mund të çojë në shkelje të sistemit të tretjes
ose të shkaktojnë reaksione të rënda alergjike.

Share This Post: