Enët e kungull kënaqësinë diversitetin e tyre dhe origjinalitetin . Por përveç kësaj
kjo perime është shumë i dobishëm vjeshtë , kështu që nuk do të humbasë të korrat !

Përshkrimi i pagur kungull quajtur bimore vjetore në lidhje me pjeprat,
dhe fruta eponymous. Homeland shkencëtarët besojnë kungull moderne-ditore
Meksikë, ku ajo u rrit më shumë se 3 mijë vjet para Krishtit. Oe. Në Evropë hit kungull
në mesin e shekullit XVI, kur ai, si shumë bimë të tjera të dobishme, solli
Spanjollet. Së pari, një kungull rritur në vendet jugore, por gradualisht të zonës
zgjeruar shpërndarjen e saj dhe të vendeve të ftohtë, duke përfshirë edhe Ukraina
dhe Rusia. Aktualisht, lloje të kultivuara e kungull rritur në shumicën e
vendeve, e kufizuar në veri dhe 60 gradë gjerësi në jug. Kungull - i madh
fruta me mish, e rrumbullakët ose ovale në formë, mbuluar me një lëkurë të trashë të butë,
nën të cilat është një masë e butë me lëng dhe fara të shumta. Ngjyra e lëkurës
dhe, tul si dhe peshën dhe formën e frutave janë shumë të ndryshme në varësi të
klasën. Pumpkins pjekur hani të freskët, por jo vetëm gatuar,
formën e skuqur dhe e pjekur, siç është përgatitur nga lëng, pure, vezë,
marmelatë, dehja, i veshur me sheqer fruta. Kungull është shumë mirë i ruajtur për një kohë të gjatë
kohë, kështu që mund të konsumohen të gjithë dimrit. Në përbërjen e kungull
100 kungull g përmban: * Uji - 90,2 g * proteinave - 0,9 g * Karbohidratet - 5,9
g (duke përfshirë mono-dhe disaccharides - 4,1 g) * fije dietetike (celuloze) - 1,2
r * Pektin - 0,3 g * acide organike - 0,1 g * Ash - 0,5 g Vitaminat
në kungull: kungull * Vitamina A (carotene beta) - 1,4 mg Vitamina B1 (thiamine)
- 0,05 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,06 mg * Niacin (vitamina B3 ose vitaminë
RR) - 0,5 mg * Acidi folik (vitamina B9) - 6 mcg Vitamina C (Askorbik
acid) - 14 mg e ushqyesve në kungull: * Kaliumi - 200 mg * Kalciumi - 26
mg * Magnezi - 14 mg * natriumi - 4 mg * Fosfori - 24 mg e elementeve gjurmë në diell:
* Hekuri - 0,4 mg * Jodi - 1 mg * Cobalt - 1 mg * Mangani - 38 mcg *
Bakri - 180 mcg * fluorit - 84 mcg * zink - 240 mcg në 100 kalori Pumpkin
kungull g përmban mesatarisht rreth 25 kalori. Pronat e dobishme e kungull kungull
- Një produkt me një bandë e tërë e karakteristika të dobishme. Enët kungull nga dobishme saj
në sëmundjet e sistemit kardiovaskular (hipertension, atherosclerosis,
ënjtje shkaktuar nga dështimi i zemrës congestive), hepatiti, cholecystitis,
gurëve të tëmthit, cystitis, nefrit dhe çrregullime metabolike.
Zierje e kungull me mjaltë ndihmon me çrregullime nervore dhe pagjumësi.
Kungull ka një diuretik dhe efekti choleretic, përmirëson funksionin e zorrëve.
Ajo është përdorur gjerësisht në ushqime dietetike dhe fëmijë. Pektin, një pjesë e
në pulpë e kungull, tregon trupin e kripërave chloride. Dhe përdorimin e tij
njerëzit kanë lindur hepatitin A, nxit rifillimin e mëlçisë.
Qull me kungull kungull mishi është e rekomanduar gjatë shtatzënisë si një natyrore
antiemetic. Ajo është përdorur edhe për "sëmundje e detit." Lëng
marrë nga përdorimi i kungull me hipertension, pagjumësi, dhe për trajtimin e
veshkave dhe mëlçisë. Ajo gjithashtu nxit sekrecionet biliare, dhe normalizes
sistemet e tretjes dhe nervor. Fara kungulli janë përdorur si antihelminthic
mjetet dhe organet urinare, sidomos me dhimbje që e bëjnë të vështirë
urinim. Kujdes, kungull! Lëng kungull nuk rekomandohet për çdo përkeqësim
sëmundje gastro-intestinale. Author: Alexander Kuznetsov

Share This Post: