Pak " kumbull e egër " të gjatë fituan një vend të veçantë nderi në radhët
fruta sezonal . Në fund të fundit , kumbulla , jo vetëm shijshme , por edhe një frut shumë i dobishëm

Përshkrimi llokum llokum qershi - emrin e pemë ose shkurre me të njëjtin emër, dhe fruta.
Homeland llokum besojnë në Kaukaz, si dhe Irani dhe Azia e Vogël. Sot
ndërsa zona e shpërndarjes përfshin llokum, Kina, Qendrore dhe pak
Azi, Afganistani, Irani, malet e Shan Tien, Kaukazin dhe vende të Transcaucasus
Evropën Perëndimore, Mesdheut dhe Ballkanit, Ukraina, Moldavia
dhe në jug-perëndim Rusi. Frytet e kumbulla - janë të rrumbullakët e vogël (rreth 20-30
mm në diametër) me një shumëllojshmëri të ngjyrës fruta (të verdhë, rozë, portokalli,
kuqe, jeshile, të purpurt ose ngjyrë vjollcë të errëta) dhe brenda kockave. Zhvishem
hollë, prej kadifeje, me një lulëzim të lehta prej dylli. Lëng mishi është kumbull, mish,
ngjyrë të gjelbër ose të verdhë, shije të ëmbël dhe i lagësht apo të ëmbël dhe e këndshme
shije. Kockave zgjatur dhe rrafshuar pak vuri në kulmin
dhe të ndara keq nga tul. Fruta Plum ngrënë si të freskëta,
dhe në formë të rishikuar: nga këto, përgatisin, jam bllokime, marmalades, jellies
dhe komposto. Dhe përveç llokum është përdorur si lëndë e parë për prodhimin e
verës dhe industrisë pije alkoolike. Përbërësit 100g llokum llokum përmban:
* Uji - 89 g * proteinave - 0,2 g * Karbohidratet - 6,9 g (përfshirë mono-dhe disaccharides
- 6.4 g) * fije dietetike (celuloze) - 0,5 g * Pektin - 0, 65 g * Organike
acide (Malic, limoni) - 2,4 g * Ash - 0,5 g në vitamina llokum: *
Vitamina A (carotene beta) - 0,16 mg Vitamina B1 (thiamine) - 0,02 mg Vitamina
B2 (riboflavin) - 0,03 mg * Niacin (vitamina B3 ose PP vitamina) - 0,5 mg
* Vitamina C (acidi Askorbik) - 13 mg në ushqyesve llokum: * Kaliumi
- 188 mg * Kalciumi - 27 mg * Magnezi - 21 mg * natriumi - 17 mg * Fosfori -
25 mg e elementeve gjurmë në kumbulla: * Hekuri - 1,9 mg në 100 kalori llokum
g llokum përmban mesatarisht rreth 28 kalori. Llokum llokum Përfitimet shëndetësore
Llokum - një shkëlqyer fruta terapeutike dietetike. Substancave në
frutave kanë krovoochischayuschim, diuretik, anti-inflamator dhe të lehtë
efekt laksativ. Plum dobishme për ftohjet, hypovitaminosis dhe infeksionet virale respiratore,
, i ulët kapsllëk dhe verbëri natën. Është gjithashtu e rekomanduar për t'u përdorur në sëmundjet e
traktin gastrointestinal dhe për të rritur oreksin. Lëng e kumbulla edhe
shuan etjen, por gjithashtu punon edhe si një tonik freskuese.
I holluar lëng kumbulle me një sasi të vogël të kamfor
përgatisë locion, e cila është përdorur si një ilaç ilaç për plagën.
Infuzione dhe decoctions e kumbulla janë përdorur për ftohjet dhe për pije
dhimbje të fytit.

Share This Post: