Fillimi i vjeshtës na jep një fryt të mrekullueshme - dardhë . Kjo kënaqësi fruta
Ne nuk jemi vetëm shije të mirë , por edhe shërimin e pronave

Përshkrimi Dardhë Dardhë - emrin e pemë ose shkurre me të njëjtin emër, dhe fruta.
Dardhë - një nga më të njerëzimit vjetër kultivuar pemët frutore.
Përmendja e parë e datës dardhë prapa në historinë e lashtë - u rritur
në Kinë dhe më pas ajo erdhi të parë në Persi, ku në Greqi dhe në Perandorinë Romake.
Aktualisht ne e dimë mijëra e varieteteve të dardha, të cilat janë kultivuar në
rajonet më të ngrohtë dhe të butë në të gjithë botën. Dardhë - një medium-sized
Madhësia fruta, formën e saj të kujton një llambë të lehta, edhe pse ka varieteteve
me një formë të rrumbullakosura. Tul e dardha pjekur tenderit dhe lëng, me një erë karakteristike
(Fortë aromë të frutave të botuar, shumë vitamina dhe të tjera
ushqyesve) dhe shije të ëmbël. Dardha me përjashtim të tregut të freskëta
Ka dhjetra mënyra për të përgatitur: ata vyalyat, pjekur, konservuar, nga
Ata bëjnë lëng frutash dhe të zier, reçel, marmelatë dhe dehja janë. Përbërje
dardha dardha 100g përmban: * Uji - 84 g * proteinave - 0,4 g * Fat - 0,1
g * Karbohidratet - 11,4 g (përfshirë mono-dhe disaccharides - niseshte g 9,8 - 0,5
g) * fije dietetike (celuloze) - 2,3 g * Pektin - 0,6 g * Organike
acid - 0,5 g * Ash - 0.7 Vitaminat g në dardhë: * Vitamina A (carotene beta)
- 0,01 mg Vitamina B1 (thiamine) - 0,02 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0.03
mg * Niacin (vitamina B3 ose PP vitamina) - 0,1 mg Vitamina B5 (Pantothenic
acid) - 0,05 mg Vitamina B6 (pyridoxine) - 0,028 mg * Acid folik
(Vitamina B9) - 2 mg Vitamina C (acidi Askorbik) - 5 mg Vitamina
E (tocopherol) - 0,36 mg ushqyesve në dardhë: * Kaliumi - 119 mg * Kalciumi
- 19 mg * Magnezi - 9 mg * natriumi - 14 mg * Fosfori - 11 mg elementët gjurmë
dardhë në: * Hekuri - 2,3 mg * Jodi - 1 mg * Cobalt - 10 mcg * Mangani -
65 mcg * bakri - 120 mcg * Molybdenum - 5 mg * fluorit - 10 mcg * zink - 190
g Kalorive 100 g dardha dardha përmban mesatarisht rreth 42 kalori.
Dardhë dardhë Përfitimet shëndetësore me cilësi terapeutike dardha kanë qenë të njohur
në kohët e lashta dhe sot ajo është - është i pranishëm në recetat e shumë njerëzve
dhe mjekësi zyrtare. Përbërja e pasur me vitamina dhe minerale e dardha e bën
është një produkt i domosdoshëm për, cholecystitis gastrit mëlçisë, dhe urinar
sistemeve (duke përfshirë të prostatës), kapsllëk, dhimbje koke, pagjumësi, depresion
dhe si diuretik. Dardha në dietë përfshijnë njerëzit me
, diabeti trashje dhe çrregullime të tjera funksionale të pankreasit
kancerit. Kjo është për shkak se shumica e karbohidrateve përbërëse të tij
e fruktoza, nuk ka efekt në nivelin e sheqerit në gjak. Dardhë të dobishme
dhe sistemin kardiovaskular - shkalla e zemrës dhe pakëson normalizes
nivelin e kolesterolit të keq, forcon muret e gjakut
anije, dhe duke gjëndër përbërëse të tij nxit hematopoiesis.
Të përfshira në dardha pulpë dhe lëng substancave biologjikisht aktive aktivizuar
sistemin imunitar të njerëzve dhe të kontribuojnë në largimin e metaleve të rënda
dhe toksinave nga trupi. Por mbani në mend se lëkurë një dardhë nga lëkura, ju
duke privuar veten nga një burim i shkëlqyer i fibra dhe phytonutrients të vlefshme.
Beware of dardhë! Nuk rekomandohet për të përdorur për njerëzit me aftësi të kufizuara dardha
zorrë, dhe me stomak bosh ose menjëherë pas ngrënies. Nuk është e nevojshme
pirë ujë apo ushqime dardhë bllokim të dendura.

Share This Post: