Përfitimet e rrushit dhe derivatet e tij janë më të mira se të tjerët për të thënë se
kjo është fryt i vetëm i cili është i angazhuar në studimin pronat e shkencës tërë
- Ampelography

Hardhia e rrushit Përshkrimi - emri me të njëjtin emër dhe fruta bush. Rrush
- Një nga bimët e para që filloi të kultivuar njerëzit. I pari
përmendja e rrushit datojnë mijëra vjet para Krishtit, 06,05. Oe. - Tashmë
ajo ishte kultivuar në Egjipt dhe Mesopotami. Më tej kulturën e rrushit përhapet
nëpër botë dhe tani vreshtave mund të gjenden
në çdo kontinent. Vile rrushi të rriten fruta mjaft dendur,
e përbërë nga dhjetëra ose qindra e manave. Rrush
janë sferike ose ovale në formë dhe ngjyra e tyre ndryshon
në terezi (nuk janë të verdhë, e gjelbër, blu, vjollcë, e zezë
dhe hije të tjera). Lëkura është e hollë, por mjaft dendur, dhe nën të është
pulpë ëmbël, të thartë, e ëmbël apo të thartë dhe të lëng me fara mishëruar në të
(Nuk janë të varieteteve të pafarë). Përkundër faktit se studiuesit llogari për
më shumë se 8.000 varieteteve të rrushit, ata janë të ndarë vetëm në 4 grupe kryesore:
* * Tabela varieteteve të rrushit të verës * notat, rrush i thatë do të rrushit *
për prodhimin e rrushit Përbërësit ëmbël lëng i rrushit 100g përmban:
* Uji - 80,2 g * proteinave - 0,6 g * Fat - 0,2 g * Karbohidratet - 16,8 g (dmth.
Pjesë e mono-dhe disaccharides - 15 g) * fije dietetike (celuloze) - 0,6 g * Pektin
- 0.6 g * acide organike (tartaric, limoni, oxalic, malic dhe
etj) - 0,84 g * Ash - 0,5 g Vitaminat në rrush: * Vitamina A (Retinol)
- 0,1 mg Vitamina B1 (thiamine) - 0,05 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,02
mg * Niacin (vitamina B3 ose PP) - 0,3 mg Vitamina B5 (acidi Pantothenic)
- 0.18 mg Vitamina B6 (pyridoxine) - 0,6 mg * Acidi folik (vitamina
B9) - 4 mg * Vitamina C (acidi Askorbik) - 6 mg * Biotin (Vitamina
H) - 4 mg * Vitamina K (fillohinon) - 0,5-2,0 mcg Vitamina P (flavonoids)
- 45 g ushqyesve në rrush: * Kaliumi - 255 mg * Kalciumi - 30 mg *
Magnezi - 17 mg * natriumi - 26 mg * Fosfori - 22 mg elementët gjurmë në rrush:
* Hekuri - Jodi 600 mcg * - 8 mg * Cobalt - 2 mcg * Mangani - 90 mcg *
Bakri - 80 mcg * Molybdenum - 3 mg * fluorit - 12 mcg * zink - 91 Kalorive mg
Rrushi: 100 g rrush përmban mesatarisht rreth 65 kalori. I dobishëm
pronat e vreshta rrushi Që nga kohra të lashta, dhe produktet që rrjedhin
prej tij, një njeri i përdorur si një ilaç për trajtimin e shumë sëmundjeve.
Përbërja e rrushit është më shumë se 150 substanca biologjikisht aktive. Mish
dhe lëngut të rrushit janë të pasura me vitamina dhe elementët gjurmë. Peel rrushit përmbajnë
dylli, vajra esenciale, substanca fitosterinovye, taninet dhe ngjyra,
dhe në lëkurën e rrushit të kuq të përmbajë edhe një reveratrol substancë - kjo
natyrore fenol (fenik acid), të cilat mund të pengojnë kanceri
sëmundje në faza të ndryshme. Rrushi Rrushi ndihmon me anemi, kronike
sëmundje të veshkave, artritit, çrregullime të sistemit të tretjes, dhimbje
në nyje, dhe ndihmon në përmirësimin e metabolizmin dhe nxjerrje e
urinës. Lëng rrushi ka antibacterial,, pastrues që nxit urinimin,
që bën të dalë djersë dhe efektet expectorant. Ai gjithashtu ka një tonik
dhe efekt tonik në trup, përmirëson tonin e muskujve, në veçanti
muskujve të zemrës, ul presionin e ngritur e gjakut. Ajo është përdorur
si anti-inflamator, hemostatic, qetësues dhe antianemic
do të thotë. Lëng rrushi normalizes bilancit acid-alkaline në trup,
përbërjen e lëng stomakut, parandalon formimin e gurëve në veshka, përmirëson
qarkullimit dhe të tretjes, normalizes funksionin e sistemit nervor dhe të gjakut,
ul kolesterolin në gjak, aktivizon proceset metabolike
në trup, përmirëson cilësinë e qumështit të gjirit, normalizes veprimtarinë e
gjëndra endokrine. Lëngut të rrushit është efektive në sëmundjet kronike
stomakut (gastrit) dhe zorrëve (ngathtësi, kapsllëk, hemorroide), si dhe të mëlçisë,
Fshikëz e tëmthit dhe traktit biliar, mushkëritë (tuberkulozi, bronkial
astma, pleurit), anemia, hipertensioni, përdhes, lodhje fizike dhe nervor
trupit, diatez acidit urik. Kjo është obligim për rrufë sipërme të frymëmarrjes
traktit dhe sëmundje të mushkërive, pectoris dhe ulcerat në gojë. Beware of rrushit!
Ju nuk duhet të hanë rrush dhe lëng rrushi në: * diarre * diabetit
* Ënjtje * * faringjit hipertensionit kronik * stomakut ulcerat
dhe * duodenum në rastin e mbipeshës apo
* trashje kanceri i stomakut dhe gjithashtu lëng rrushi
nuk duhet të përdoren në fazat e fundit të shtatzënisë, pasi ajo negativisht
ndikon në punën e gjëndrrat e qumështit.

Share This Post: