Me lëng, shije të freskët dhe e hidhur e tul grejpfrut - nuk është vetëm
asistent të përsosur për humbje peshe , por edhe një burim i shëndetit dhe jetëgjatësi

Qitros qitros Përshkrimi - emri i pemëve frutore eponymous dhe familjen
agrume. Besohet se grejpfrut u shfaq në Indi si rezultat i natyrshëm
kalimin e dy agrume të tjera - portokalli dhe pomelo. Në Evropë, në grejpfrut
mësuar në 1750, kur ai u zbulua nga Griffith Hughes në ishull
Barbados. Ai gjithashtu dha frytin e quajtur "mollë e ndaluar", por për disa arsye
është kapur në dhe shpejt u bë i njohur si "Sheddokom vogël" grejpfrut
(Sepse në atë kohë të quajtur pomelo, e cila është e ngjashme me një grejpfrut) për nder të angleze
Kapiteni Sheddoka. Emri modern "grejpfrut" u shfaq në sajë të Jamaican
tregtarët në 1814, vit. Për një kohë të gjatë përdoret si një grejpfrut dekorativ
bimëve, por në fund të shekullit XIX u bë e rritur për konsum njerëzor
dhe qëllime industriale. Tani grejpfrut është rritur në shumicën e vendeve
me klimat e ngrohta, por shumica e plantacione të saj në SHBA,
Vendet e Karaibeve, Brazil, Izraeli, Afrika e Jugut, Japonia dhe India. Formën e frutave është i rrumbullakuar,
rreth 10-15 cm në diametër. Grejpfrut mbuluar me ngjyrë të verdhë ose të kuqe të dendura,
në varësi të ndryshme, e cila ndodhet brenda pulpë zhvishem, i ndarë
në feta, të mbuluara me një lëkurë të hollë të bardhë. Mishi mund të jenë të ngjyrave të ndryshme,
që qëndrojnë në varg nga e verdhë në të kuqe të zbehtë, rubin, ajo varet
më të ndryshme, dhe ka një ëmbël, me një shije të hidhur karakteristike. Më aktiv
Grejpfrut është përdorur në formë të freskëta, por edhe sepse bën lëngje dhe përdorimin e
në industrinë kozmetike dhe ushqimore. Përbërësit 100 g grejpfrut grejpfrut
përmban: * Proteina - 0,9 g * Fat - 0,2 g * Karbohidratet - 8,7 g (përfshirë mono-
dhe disaccharides - 6,5 g) * fije dietetike (celuloze) - 1,4 g * Pektin - 0,6
r * Acidet organike - 1,3 g * Ash - 0,5 g qitros qitros vitaminat:
* Vitamina A - 0,02 mg Vitamina B1 (thiamine) - 0,05 mg Vitamina B2 (riboflavin)
- 0,03 mg * Niacin (vitaminë PP ose B3) - 0,23 mg * Acidi folik (vitamina
B9) - 3 mcg Vitamina C (acidi Askorbik) - 45 mg në grejpfrut ushqyesve:
* Kaliumi - 197 mg * Kalciumi - 34 mg * Magnezi - 13 mg * natriumi - 13 mg * Fosfori
- 23 mg e elementeve gjurmë në grejpfrut: * Hekuri - 500 mg * Jodi - 2 mg * Cobalt
- 1 mg * Mangani - 30 mcg * bakri - 67 mcg * fluorit - 17 mcg * zink - 200
g Kalorive 100 g grejpfrut grejpfrut përmban mesatarisht rreth
35 kcal. Pronat e dobishme si grejpfrut grejpfrut dhe agrume të tjera
ka një efekt të fortë mbi trupin e shërues të njeriut. Mjekët rekomandojnë
pirë lëng dhe agrume frutat që parandalimin dhe trajtimin e kardiovaskulare
sëmundjet, sëmundjet e mëlçisë dhe tëmthit, trashje, poshtër, anemi,
përdhes, infeksionet dhe ftohjet, gastrit dhe kolit, një numër i
sëmundjet e lëkurës, si dhe edemë, kapsllëk, fryrje, rritjen e
gjakderdhje mishrat, dhe lloje të tjera të gjakderdhjes. Ashtu si fruta të tjera të agrumeve,
Grejpfrut ka një efekt të fortë anticancer, ul nivelin e
kolesterolit të keq (sidomos fruta me tul të kuq) dhe ndihmon pacientët
me (si rrit veprimin e insulinës) diabetit qitros lëng
rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga lodhja, dobësia, pas
një sëmundje ose të operacioneve dhe lodhje nervor. Ai
shumë e dobishme gjatë menopauzës tek gratë dhe burrat, excites
oreksit, përmirëson tretjen, eliminon pjesërisht funksionale
çrregullimeve të mëlçisë dhe rrit veprimtarinë jetësore të organizmit në tërësi. Me kujdes,
grejpfrut! Grejpfrut Pirja e dietë ka një numër të contraindications. K
ato kryesore përfshijnë: * një numër të sëmundjeve të sistemit të tretjes. Këto
përfshijnë ulçerë stomakut dhe duodenale, me aciditet të lartë gastrit
gastro-enterit, kolit, si dhe urth dhe acid regurgitation * Hepatiti
* Jade * Lartë presion sëmundjet e gjakut * e sistemit urogjenital,
mëlçisë, tëmthit dhe pankreasit alergji *. Për disa njerëz,
si dhe fëmijët e vegjël grejpfrut mund të shkaktojë një reaksion alergjik të rëndë
* Pranimi i drogës. Përdorimi i njëkohshëm i barnave të caktuara
grejpfrut dhe mund të çojë në efekte negative anësore. Prandaj, para se
hani grejpfrut, ju duhet të kontrolloni me mjekun tuaj.

Share This Post: