Kajsi - jo vetëm e shijshme por edhe fruta shumë të dobishme , kështu që përdorimi i tij
në ushqim mund të përfitojnë shëndetin tuaj .

Përshkrimi Kajsi Kajsi - emri i pemëve frutore eponymous
dhe fruta. Kajsi është vendlindja e Kinës, nga e cila gradualisht përhapet
nëpër botë. Në Evropë, kajsi erdhi nga Armenia në tranzit (nga emri i
Kjo është quajtur fabrika kajsi në botanikë - në latinisht
armeniacus do të thotë armen). Aktualisht, kajsi përhapur
në mbarë botën, kryesisht në klimë të butë të vendosura në
zonë. Frutat - mesme, i zgjatur-rrafshuar manaferrat,
në varësi të klasës 2-4 cm në diametër, me një gur të madh të ngurta
brenda. Në varësi të ndryshme të ngjyrës kajsi mund të ndryshojnë nga të verdhë i zbehtë
për lëng portokalli me pika të kuqe dhe venat. Kajsi janë të prishet
fruta, në mënyrë që të transportit në distanca të gjata, ato lot
ripening më parë, pothuajse të gjelbër, dhe ata bëhem tashmë në rrugë.
Në ushqim përdoret si jo vetëm fruta, por edhe lëng kajsi kernel dhe
kockat. Në rusisht, kajsi, varësisht nga lloji dhe mënyra e përgatitjes
ka disa emra: * zherdela - lloj është e kajsi, e karakterizuar nga grupe të vogla
madhësi dhe shije karakteristike ëmbël * pëshpëritje - pak më e madhe tharë paksa
fryti i kockave para u larguan nga kajsi * - fruta të thata krejt
me kockave * Kaisa - fumigated me dioksidit të squfurit dhe fruta të thata pak, vuri përballë
* Kajsi të thata - gjysmave fruta të thata fumigated me dioksid squfuri dhe të thata
në diell për disa ditë në përbërjen e 100g kajsi. kajsi përmban:
* Uji - 86 g * proteinave - 0,9 g * Fat - 0,1 gram * Karbohidratet - 10,8 g (duke përfshirë
mono-dhe disaccharides - 9 g), * celuloze - 8 gram * Pektin - 0,7 g * Ash - 0,7
r * Acidet organike (Malic, limoni, tartaric) - 1 g abrikosVitaminy
Kajsi: * Vitamina A (carotene beta) - 1,6 mg Vitamina E (tocopherol)
- 0,95 mg Vitamina C (acidi Askorbik) - 10 mg Vitamina B1 (thiamine)
- 0,03 mg Vitamina B2 (riboflavin) - 0,06 mg * Niacin (vitamina B3 ose PP)
- 0,7 mg * Acidi folik (vitamina B9) - 3 mg në ushqyesve kajsi:
* Kaliumi - 305 mg * Kalciumi - 28 mg * Magnezi - 8 mg * natriumi - 3 mg * Fosfori
- 26 mg e elementeve gjurmë në kajsi: * Hekuri - 700 mg * Jodi - 1 mg * Cobalt
- 2 g * Mangani - 220 mcg * bakri - 140 mcg * zink - 82 mg * fluorit - 11
g Kalorive 100 g kajsi të kajsi përmban mesatarisht rreth 40-47
kkal. Përfitimet kajsi kajsi përdorur në mjekësi si të freskët dhe
në formë të thata. Për shkak të përmbajtjes së lartë të kaliumit dhe të hekurit, kajsi dhe
Lëng Kajsi është një produkt i domosdoshëm në dietë të grave shtatzëna
si dhe pacientët me sëmundje kardiovaskulare dhe anemi. Përdorim
kajsi të emërojë njerëz të pësuar sulm në zemër, kur arrhythmias, myasthenia gravis, dështimi
sëmundjet kardiovaskulare dhe të tjera, si dhe pacientët të cilët përdorin një numër të
medikamente (sidomos diuretics dhe glycosides kardiake).
Lëng Kajsi është një diuretik dhe anti-infektive pronave, ka
efekt hematopoietic dhe anti-kancer është një pastrues i butë, zhazhdoutolyayuschim
dhe agjent antipiretik. Lëng Kajsi është treguar për sëmundje arterie koronare
arrhythmia zemrës, sëmundjet kardiovaskulare, që çon në edemë
dhe presionit të lartë të gjakut, kapsllëk, tuberkulozi, anemia, sëmundjet e lëkurës,
trashje. Ajo është gjithashtu e dobishme të naftës nxjerrë nga gropa kajsi - faleminderit
viskozitetit të tij të ulët është përdorur si tretës për disa barna
përgatitjet për nënlëkurës dhe injeksion intramuskular. Gjithashtu kajsi
përdorimi i vajit në prodhimin e ointments të caktuara medicinale dhe kozmetike
fondeve. Kundërindikimet për përdorim të përfshijnë kajsi fruta, pjekur
sasi të konsiderueshme të sheqerit (20%), kështu që përdorimi i tyre është kundërindikuar
pacientët me diabet mellitus.

Share This Post: