Për secilin prej nesh një dhomë gjumi - një vend ku kalojnë shumicën e kohës së tyre
pushojnë , mendoj , dhe për këtë arsye ajo duhet të hartohet një dhomë gjumi për të dhënë maksimumin
vëmendje.

Dhoma gjumi Style varet nga disa faktorë: natyrën dhe
zoti i shtëpisë, dhe sidomos planifikimit, si dhe për apartamente të vogla dhe më
funksioneve, të cilat do të shërbejë si një dhomë gjumi në apartament. Dhoma gjumi brendshme design
Numri i krevateve Pra, në atë stil është më e mirë për të nxjerrë dhoma gjumi? Dhe se si këto stile të ndryshme?
Gjumi në një dhomat e gjumit stil minimalist në një stil minimalist mund të përshkruhet si
"Mashkullore". Nëse nuk ishin për origjinën e këtij stili - japoneze. Dhe veçantë
Kjo kulturë e meditimit dhe qetësi në shpirt. Kjo brendshme është zgjedhur
njerëzit me mentalitetin e një skulptor - shfarosi gjithë të panevojshme. Por është gjithashtu e madhe
për ata që marrin të lodhur nga bollëkun e ngjyrave dhe eksitim, të tilla si në punë.
Gama e brendshme, zakonisht gri, e zezë dhe të bardhë ose bezhë wenge +. Por mund të
të jetë një përjashtim - një theks të ndritshme. Në plan të parë - bukurinë dhe luksin e skulpturore
forma dhe materiale. Vendi-style gjumi Country përkthyer në anglisht
do të thotë "fshat" dhe nënkupton një nostalgji për qetë, i thjeshtë dhe fshatar
jetës periferike, pa shtirje dhe pretentiousness. A pak romantike,
shume komod dhe të rehatshëm, ai rregullon në kalim kohe të
familjes, një jetë të qetë dhe të matur. Në mënyrë tipike, muret në vend të letër-muri
mbuluar pemë, dhe në një nga muret e përhapur zjarri. Colors e juaj
strehimit japin perde, bedspreads, rugs me fotot, stolitë dhe thurje
mobilje - karrige, tavolinë, hije llambë për një llambë. Clay pikturuar pllaka, metal
përpjekje për të kapur, dantellë e thurur bukur të përkryer zbukurojnë muret. Colors për brendshme
marr natyrore, e natyrshme në natyrë. Vend - është një dru të lehta
kate, rugs lara-lara, printime popullor në mure. Vend - pa pretendime,
shtëpi dhe stil shumë të rehatshme e brendshme. Dëshironi një dhomat e gjumit romantike stil
vazhdueshme të pranverës dhe romance? Për ta bërë këtë, do të ishte mirë për t'u kujdesur për
ofruar atmosferë të përshtatshme në vendin e shenjtë të jetës intime - në
dhoma gjumi. Si do të bëni? Duke përdorur vendimet origjinale të planifikimit
dhe në idetë e brendshme design! Burim frymëzimi për çiftet e reja -
dhoma gjumi, përzierja pa probleme në banjo. Çfarë mund t'ju sjellë më afër për më shumë
se "të trajtimit të ujit", të zakonshme në dush ose banjo avulli nxehet? Shtese
bukuri e për të jetuar tuaj së bashku do të japë një është bërë nga tejdukshëm
derë qelqi në banjo. Ashtu si dhe nuk të vërtetë të tregojnë shumë, dhe si intriguese!
Natyrisht, në një banjo të tillë, e cila është një vazhdim i dhoma gjumi,
dëshirueshme për të vendosur dush duhur "për dy", ose më mirë akoma një Jacuzzi.
Seamlessly plotësojë të brendshëm të një pasqyra banjo e madhe, që ekspertët
Mos e vendosni në gjumi. Add erëz në marrëdhëniet intime
duke saktë përdorur skemë të ngjyrave. Në të njëjtën dhomë gjumi ngjyrat
dhe mund të hapni banjo, e cila do t'i jepte gjallëri si dizajn të brendshëm,
dhe marrëdhëniet tuaja. Ngjyra më të famshme të pasionit - të kuqe. Por brendshme
me ngjyra dominuese ngopur mund të përballojë psikikën e çdo
njeri. Për të zbutur efektin, ju mund të përdorni pajisje të kuq
portokalli, purpur, ngjyrat gështenjë dhe të tjera që janë të afërt me të kuqe. Në
Si thekse të ndritshme mund të bëjë perde, bedspreads, model qilim, lampshades
llambat, etj Megjithatë, në këtë rast, varg kryesore të objekteve duhet të jenë të
të qëndrueshme në ngjyra të qetë të ngrohtë. Meriton vëmendje të veçantë krevat.
Se ajo duhet t'i jepet më "të shquar", vend në dhomë gjumi. Të gjithë pjesën tjetër
pjesë e mobiljeve në këtë dhomë duhet të tërheqë sa pak vëmendje
dhe të zënë si hapësirë ​​të vogël. Sa për formën e një krevat, sipas mendimit
ekspertëve, më "erotike" është një shtrat rrumbullakët. Vetëm
A nuk duhet të joshet për të organizuar një krevat të rrumbullakët në mes të dhomës. Shtrat
në dhomë gjumi duhet të mbrohen nga sytë prying, kështu që nuk është e dëshirueshme,
për të parë atë menjëherë hapi derën. Nëse madhësinë dhe formën e dhomës
A mos i lënë zgjedhjen tuaj, atëherë qetë nga situata dhe për të krijuar një zonë mund të jetë rehati
me ekranet, canopies, ekranet mbrojtëse. Këto gjërat duken dhe si
Dizajn elegant e brendshme, dhe komponentët si organike të atmosferës intime.
Natyrisht, kulm tradicionale të rëndë nuk duket shumë joshëse, por të
hartimin e ajrit e rrobave tejdukshëm do të duken shumë të gjallë.
Në përgjithësi, prania e një numri të madh të tekstileve në brendësi të një dhomë gjumi është gjithmonë e
krijon atmosferën e dëshiruar e rehati. Zgjidhni këto elegante dhe fantastike
të pëlhurave prekur si, kadife mëndafshi saten,. Kur ju regjistroheni dritaret gjithashtu mund të jetë
luajnë me tekstil. Nëse perde tradicionale të krijojë një përshtypje të shurdhër
t'i zëvendësojë me diçka më moderne dhe joshës. Për shembull, Roman
hije prej pëlhure të ndritshme, e cila mund të kalojë rrezet e diellit dhe të plotësoni
gjumi tuaj një shimmer gjallë e bojës. Poshtë me mërzinë! Kjo slogan duhet të
shkop dhe zgjedhja e liri krevat. Të gjitha këto lule tradicionale,
vija dhe enë të japë përfaqësues më të mirë të brezit të vjetër, të tilla si
prindërit. Ne blej origjinale e ngjyrë ngjyra liri ngopur:
kuqe, Burgundy, rozë, smerald, argjendi, ari dhe madje edhe i zi.

Share This Post: