Procedurat e algave të stimuluar qarkullimin e gjakut dhe shkaktojnë zgjerimin e
enët e gjakut , e cila kontribuon në largimin e toksinave nga trupi
dhe stimulon rigjenerimin e qelizave .

Mos harroni se ne bëjmë, në qoftë se në plazh, në breg ose në ujë shih algave?
Ne jemi me zell të shmangur algave. Megjithatë, kjo është me të vërtetë një dhuratë magjike
Deti nuk ka efekt më pak magjike në lëkurën tonë. Unike e detare
algave, dhe ata numri i më shumë se 20 000 lloje, është
se ata nuk mund të dëmtojnë shëndetin tonë dhe bukuri. Ata jo vetëm
sherbet shtresat më të thellë të lëkurës, duke qenë anëtarë të produkteve të ndryshme kozmetike,
dhe normalizimin e të gjitha proceset metabolike që ndodhin në të. Një historik i shkurtër
një kohë të gjatë ekskursion lloje të ndryshme të algave të përdorura për të përmirësuar
pamjen e lëkurës dhe trajtimin e të gjitha sëmundjeve të lëkurës. Edhe njerëzit e parë në Tokë
imponuara nga alga ose dielli digjet me zjarr stacione, duke përdorur
pronat e tyre antibacterial dhe qetësues. Algat shumë të popullarizuara
e përdorur në botën e lashtë. Bukuritë e Egjiptit, Greqisë, Kina është përdorur në mënyrë aktive
detit në mënyrë që të rritet dhe për të ruajtur bukurinë e saj. Në Mesjetë
kultit të trupit u braktis. Megjithatë, në shekujt 18-19, evropianët solli humbur
njohuri, dhe përsëri filloi të përdorur algat si kozmetike
dhe pajisjet mjekësore. Në shekullin e 19 formuar metodën e shërimit Evropian
Food Detit - thalassotherapy. Në shekullin e 20-të dhe në fillim të 21-të është koha për të agjëruar
rritjen e teknologjisë, ajo lejon për të zbuluar potencialin e fshehur e algave
dhe "paketuar" në një kozmetikë shishe nga deti. Në
Çfarë është unik në lidhje me algat? Një nga komponentët kryesore që e bëjnë
e alga deti - acid alginic. Ky kompleks kimik ka
pronën e dobishme të lidh produkteve të dëmshme të mbeturinave të trupit tonë,
lehtësimin largimin e tyre. Përveç kësaj, alga është e fshehur një energji të madhe
potenciale, e cila është përmbajtja e lartë e domosdoshme për ne
Jod për rregullimin e proceseve metabolike në trup. Në, shkencëtarët pranishëm
vërtetuar se për maskë alginate ose të përfundojë trupit, apo vaske
jodit alga deti është zhytur nëpërmjet lëkurës. Interesting! Alga gjithashtu
konsiderohet si një burim të acideve yndyrore polyunsaturated, përdorimi i tyre është i rekomanduar
në trajtimin e arthrosis, artritit dhe reumatizma. Kundërindikimet të algave
• procedurat për venat me variçe. • sëmundje kardiovaskulare
sistemit. • sëmundje akute infektive. • alergji të jodit. • Problemet
me presion. • Kanceri. • hyperthyroidism.
• sëmundjet akute virale. Teknologji Leshterikët Wrap Kryesore
Përfundojë një nga mënyrat më të për të luftuar celulitin efffektivnyh
dhe promovon humbje peshe. Lëkura bëhet butë. 1. Para
Trupi alga deti përfundojë të rrugës së drejtë, të jetë i sigurt për të bërë lëkurë
lëkurës për të hequr grimcat e lëkurës vdekur. Ky trajnim ndihmon lëkurës
depërtimit më efikas dhe më të thellë të ushqyesve. 2. Nevojshme
larë fshij pastrim dhe të thatë. 3. Për lëkurë të thatë duke shkaktuar përfunduar ose të ziera
maskë vet të alga deti. Përfundojë në mbyllur plastike dhe të lartë
veshin një pallto të ngrohtë. Pra, shkoni 40 - 60 minuta. Gjatë kësaj kohe, të gjitha e dobishme
materiale nga algat absorbohet në lëkurë. 4. Atëherë tërë masive është larë
ujë. Ju mund të aplikoni një moisturizer.

Share This Post: