Time- testuar recetave me alkool për t'ju ndihmuar në këtë
një luftë e vështirë për bukuri.

Vera e rrushit ishte popullor dhe i respektuar në Egjiptin e vjetër
dhe Lindjes, në botën e lashtë dhe të Perandorisë Romake. Ai nuk është përdorur vetëm
si pije e fortë, por përgatitur edhe një shumëllojshmëri të potions dhe elixirs.
Moderne shkencëtarët kanë vërtetuar se fitohemikalii përfshira në verë - resveratrol
dhe flavonoids, veprojnë si antioksidantë dhe për të parandaluar formimin e lirë
radikalët. Megjithatë, resveratrol në verë e kuqe se sa në të bardhë. Francë
dhe Gjermania kanë qenë prej kohësh në dijeni të `'vetitë magjike të verës. Ekziston një shumë e famshme
Kozmetikë dhe procedurave duke përdorur një shumëllojshmëri të verërave. Kështu, në sallonet e
kërkesë e madhe për një dush të maska, verës dhe lëkura e rrushit fara
dhe vaj rrushit. Këto procedura të ndikojë jo vetëm bukurinë, por edhe
shëndetit - të përmirësuar metabolizmin tuaj, kolesterol më të ulët dhe e mrekullueshme
lehtësimin e stresit. Vodka parë në botë, dokrra është edhe e vërtetë, është bërë
vetëm në Mesjetë në laboratorin e alchemists, i cili u përpoq të bëjë një mitik
Stone magjistar së. Veten e tyre alchemists quhet substanca që rezulton është "ujë të gjallë"
dhe atribuohet atij pronat e ndryshme të mrekullueshme. Vodka - një grup bazë të
droga terapeutike, kremra të rralla dhe fasha, nuk përmbajnë
alkoolit apo vodka. Vodka ka antiseptik, ruajtës dhe zhirorastvoryayuschimi
pronave. Zbatohet, përveç kësaj, si një nxitës, astringent
dhe forcimin e pronave. Përdoret si një vajra tretës.
Në shtëpi, përgatitjet vodka ndihmon për të ruajtur të gjitha pronat e kurative
bimore dhe nuk përkeqësohet lëngun. Ekstrakte ujore të bimëve mbahen
shumë shpejt, disa prej të ushqyesve nuk shkojnë në supë
ose infuzion. Veçanërisht joefektive në këtë rast, broths, sepse kur
ngrohje bimët për temperatura të larta ndarë shumë e enzimeve
parëndësishme në cosmetology. Prandaj, përgatitjen e ekstrakteve të bimëve është shumë më e
më i përshtatshëm për të vetëm vodka, sidomos nëse doni të përgatitur shërimin
përgatitja për afat të gjatë. Rëndësishme! Për qëllime terapeutike, duke pastruar
40 vodka%, por ju mund të përdorni alkool fërkim. Ajo duhet të mbahet mend
se përdorimi i alkoolit apo vodka ose të tjera me cilësi të ulët konsistencës
trajtimi është kundërindikuar, për shkak të faktit se ka teknike
llojet e alkoolit, e cila edhe në sasi të vogla mund të jenë fatale
helm ose të shkaktojnë helmim të rëndë. Kremra në bazë të vodka - për
përgatitje për 250 gram vodka, 2 limon. Limon grij
dhe plotëso atë me vodka. Insistojnë, tendosje javë. Fshij fytyrën tuaj 2
herë në ditë. Pas procedurës së gargarë me ujë të ngrohtë. Sistematik
locion përdorimin e pastron, e lëkurës kohë tkurrje shërim,
dhe ushqimin e lëkurës. Ajo whitens lëkurës dhe lightens Freckles. Locion është ruajtur
në frigorifer. - Merrni 2 lugë leh lisi copëtuar, dhe 0, 5
litra vodka. Ngrohtë Vodka dush me ujë në një temperaturë pak mbi temperaturën e dhomës.
Hidh ngrohtë vodka leh lisi, pour përzierje në një shishe të errët
tapë qelqi dhe kujdes zakuporte vënë në një vend të errët të ftohtë
për 2 javë. Fshij fytyrën tuaj 2 herë në ditë. Kontribuon në tkurrje të zgjeruara
poret. - Ju duhet 100 ml kamfor alkoolit dhe 100 gram vodka. Përzierje
alkoolit me vodka dhe dridhen. Mos përdorni ato më shpesh se 1 herë në ditë,
locion astringent dhe veprim dezinfektues. Parandalon
fytyre. - Për të përgatitur për 1 g acid salicilik, 2 lugë
lugë vodka, 4 g boraks, 200 ml ujë të distiluar. Mix gjithë përbërësit
në jo-metalike enë. Daily fshij lëkurës - ajo do të ndihmojë në uljen e
salootdelenie lëkurës dhe për të shmangur clogging poret dhe puçrra.
- Ju do të duhet 5 ml peroksid hidrogjeni 3%, 4 g të acidit salicilik,
100 gram vodka, 50 ml i shpirtit kamfor, 10 ml tretësirë ​​të Calendula i. Përzierje
të gjithë përbërësit locion. Të përshtatshme për lëkurës me vaj. Nuk e përdorin
më shumë se 4 herë në javë. - Merrni e bardhë veze, 1 lugë çaji lëng limoni
1 lugë gjelle kamfor alkoolit, 2 lugë peroksid hidrogjeni 3%,
2 lugë vodka. Beat bardhë me lëng limoni, shtoni kamfor
alkoolit dhe peroksid hidrogjeni në përzierje dhe vodka lartë. Çdo gjë me kujdes.
Aplikoni locion për lëkurën tuaj 2-3 herë në ditë për të arritur efektin zbardhjen.
- Disa mbi-pjekur prej trangujve prerë gjati dhe fara hequr me një lugë
me lëng. Gjysmave kastravec grij dhe përzihen me lëng
dhe fara. Pastaj masive rezultojnë në një kavanoz qelqi i madh, shtoni
shkalla e alkoolit: 1 Pjesa 2 e masës së alkoolit. Mbani 3 javë në diell
(Lart poshtë, ndërsa banka do të jetë e mbushur me vaj nga farat e trangujve) dhe pour locion
në shishe të vogla. Dyqan në një vend të freskët. Face fshihen përditshme
në mëngjes me një shtupë pambuku të lagur me locion. - Ne duhet të marrë 2 gram salicylic
acid, 3 g g Resorcinol, 10 të kamfuri alkoolit, glicerinë 10 g, 5 ml të vitaminës
A, 100 gram vodka. Përzierje të gjithë përbërësit locion. Daily fshij lëkurës.
Ky locion, përveç në pronat e pastrimit, ushqen lëkurën me vitaminë A, e cila
është një antioksidant i fuqishëm që rejuvenates lëkurës. - Merrni 100 gram vodka,
10 ml eter, 2 g g Resorcinol, 2 të glicerinë. Shpërndarë në eter, dhe Resorcinol
Shto vodka dhe glicerinë. Mix. Daily fshij lëkurës. Ky locion
depërton thellë në poret e lëkurës, pastrimin e tyre dhe largimin e proceseve inflamatore.
- Për të përgatitur locion e ardhshëm ju duhet të merrni 2 tablespoons
lugë mjaltë, arrëmyshk dhe pasardhësit koriandër, 1 lugë gjelle karafil
4 tablespoons copëtuar qejf vodka limoni 12 lugë, 2
lugë lule barbarozë Aktualisht, 1 / 2 lugë çaji i pisha terpentinë. Shtrydhje
arrëmyshk, kanellë dhe karafil, përzierje pluhur me gjallëri limon.
Shpërndarjen e mjaltit në vodka dhe shtoni pisha terpentinë. Pastaj përzierje vodka me raki
geraniums dhe pluhurat. Të gjitha vorbull me kujdes. Mbani locion në një kujdes
stoppered enë të errët. Daily fshij lëkurës. Ideal për puçrra fytyre
lëkurës. - Një tjetër recetë për anti-fytyre locion. Keni nevojë për 2 tablespoons
lugë rozmarinë, portokalli 1 / 4 me lëvozhgë, 4 sprigs nenexhik, 1 / 4 filxhan
vodka, 1 / 2 filxhan u rrit me ujë. Muzik lëvozhgë portokalli me. Të gjithë
komponentët përzierje në një shishe të mbyllur fort dhe të lënë për 2-3 ditë, shpesh
lëkundje. Daily fshij lëkurës. Locion ndihmon për të pastruar pak të ndotura
lëkurën dhe parandalon fytyre. - Për të përgatitur locion, hedhje kupash
proceset inflamatore, duhet të marrë 15 g talk, 15 g të bardha balta (kaolinë)
20 g glicerinë, 40 gram vodka, 100 ml ujë. Mix talk dhe argjile të bardhë, i holluar
ujë për një shtet të butë. Pastaj përzierje glicerinë me vodka dhe i holluar
gatuar qull me miell misri. Çdo gjë me kujdes dhe dridhen. Daily
Fshini lëkurës. Mask Wine - Ju do të duhet 3 lugë të bardhë
, verë 1 / 4 filxhan qumësht i thartuar, 2 lugë bollgur. Derdh
verë në qumësht i thartuar dhe pak lëvizje të gjithë në masë. Pastaj përziejnë atë me bollgur
miell deri në një paste semisolid. Vendi paste mes dy shtresa
garzë dhe të aplikoni në fytyrë, duke shmangur zonën e syve për 15-20 minuta. Maskë nuk është
vetëm të bëjë të lehta e lëkurës tuaj, por edhe të ndihmojë të shpëtoj të Freckles dhe
pigmentim. - Për të bërë një maskë nga aknet për të marrë 1 / 3 filxhan të bardhë
verë, 4 lugë rrikë integruar, 1 lugë gjelle bollgur
2 lugë çaji lëng limoni. Mix me verë të integruar në një rende gjobë
ose të grirë rrikë. Pastaj hedh në lëng limoni dhe vsypte
miell tërshërë. Llokoçis përzierje deri qetë. Vendos makarona
ndërmjet dy shtresave të garzë dhe të aplikoni në fytyrë për 15 minuta. Pas larë maskë
fytyrën me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë. Mos më shumë se 1 herë në javë.
- Lëkurës me vaj do të transformojë banjë me avull me verë të bardhë,
Ajo përkryer pastron poret dhe i jep lëkurës një çehre të freskët, të shëndetshëm. Kujdes!
Banja me avull për njerëzit që vuajnë nga couperose kundërindikuar. Receta Wine
Llak i thonjëve - Ju do të duhet 1 / 4 filxhan verë të kuqe të fortifikuara, 3 tablespoons
manaferrat lugë e detit buckthorn. Crush manaferrat e detit buckthorn dhe përzierje me verë. Fort
Mbylle kapakun dhe vendin e shtypit verës për 4-5 ditë në errësirë
vend të freskët. Aplikoni me një shtupë pambuku nga thonjtë tuaj. Mos shpëlarje
dhe nuk e fshirë atë për 40-45 minuta. Kryerja e kësaj procedure përsëri
një ditë për çdo ditë për 2 javë. - Recetë për një dush. Merr
1 / 2 filxhan verë të bardhë 5 lugë uthull molle, 4 lugë
vaj perimesh. Të gjithë përbërësit janë tërësisht të ndezur derisa ju të merrni
masë homogjene. Tabaka e thonjve të bëjë për 10-15 minuta çdo ditë të tjera
brenda 2 javësh. Pas një pushim për 1-2 javë dhe të përsëritur gjatë
trajtim. Interesting! Beauticians janë aplikuar në pjesët përkatëse të organeve të tyre
klientët krem ​​bërë mbi bazën e faji, apo thjesht fërkim të kuqe të pastër
verës në lëkurë. Ekspertët thonë se maskë verë të kuqe është e pasur me vitaminë
E, dhe duhet të aplikohet në lëkurë, menjëherë pas pastrimit.

Share This Post: