Krem, kremra , kozmetike , dhe pastaj një kirurg plastik ... Ne e bëjmë
kaq e vështirë për të parë të rinj dhe tërheqëse , por mund të jetë
arritur shumë më të lehtë . Të mjaftueshme për të dëgjoni se çfarë hamë .
Një i zgjedhur produkte të mund të bëjë shumë më mirë se
procedurat kozmetike .

Do të duken më të rinj bajame. Ai përmban shumë vitaminë E, e cila
është një komponent thelbësor i krem ​​nga rrudhat. Ajo ka një shumë të yndyrshëm
acide që ushqejnë dhe moisturize lëkurës dhe selen antioxidant. Vetëm
një sallon bukurie në një arra të vogla! Por mbani në mend se arra
shumë të lartë të kalorive, kështu që një pjesë të vogël në ditë është i mjaftueshëm. I shëndetshëm
Hani shumë e thonjve proteinave dhe thonjtë tuaj do të jetë i fortë dhe me shkëlqim. Pulë
, gjirit gjeldeti, ton dhe fasule - burim i proteinave të shijshme. Flokë me shkëlqim
Ushqime të pasura në vitaminë C - një mënyrë për të transformuar flokët e shurdhër në
shkëlqyer. Sasi të mëdha të vitaminës B përmbajnë vezë qumësht,, jeshile
perime dhe pulave. Në mënyrë të zhdërvjellët e flokëve, të shëndetshëm dhe
ndritshëm, silic është e rëndësishme. Burimet e këtij minerali - papërpunuara, bollgur lëkurës
, kastravec qepë dhe bishtaja. Ne luftojnë me lëkurë të thatë lëkurën e thatë dhe i krisur?
Mundohuni të përgatitur peshk për darkë. Veçanërisht e dobishme për lëkurë të peshkut që përmbajnë
një shumë të majme, të tilla si troftë ose salmon me shumë omega-3 yndyrore
acide, të cilat moisturize lëkurës dhe kujdes të madh për të. Pimples dhe blackheads
Lodhur nga gëlltit kremra lëkurës, nga e cila krahut është ende atje? Shto
në dietë e zinkut më shumë dhe kalcium. Studiuesit gjetën se pacientët suedeze
në dietë që kishte një shumë të produkteve që përmbajnë zink, për tre muaj
hoqa qafe të 85% të akneve. Një shumë e zinkut në prodhimet e detit, oysters, turqi,
vezë dhe qumësht. Gjithkush e di se kalciumi është e nevojshme për eshtra të fortë, por ai gjithashtu
do të ndihmojë të hequr qafe të pimples bezdisshëm. Për të pastër lëkurën tuaj, hani
më shumë qumësht, yndyrë të ulët djathë dhe kos. Poshtë rrudhave Vitamina C
përfshirë në sintezën e kolagjenit, dhe kolagjenit më shumë, elastike tuaj
, lëkurës dhe rrudhat janë formuar shumë më ngadalë. Një Kivi përmban të përditshme
Norma e vitaminës. Një shumë e vitaminës C në ijet u rrit, ngjyra
lakër, piper i kuq ëmbël. Por në agrume, në kundërshtim me popullor
opinion, ajo është më pak. Dhëmbët e bardhë të gjithë e dimë se kafe dhe çaj japin një dhëmbë të verdhë
pllakë, dhe një të çojë ëmbël për prishjen e dhëmbëve. Por nuk janë produkte të cilat veprojnë drejtpërdrejt
drejtim të kundërt. Molla dhe për të ndihmuar selino të pastër dhe zbardh
dhëmbët tuaj. Në mënyrë të sigurt për të ngrënë një mollë për ëmbëlsirë! Lamtumirë, të errët
qarqet dhe çanta nën sytë tuaj, nëse keni, kjo mund të jetë për shkak të mungesës së
vitaminë C dhe hekuri. Mundohuni të gatuaj gjoks pule (shumë e hekurit)
me të kuqe ose të verdhë bell peppers, shtoni qepë dhe hudhër, dhe për të marrë një kalori të ulët-
dhe gjellë të shijshme. Si rezultat, dhe të heqin qafe e sipas qarqeve sy. I ndritshëm
Dëshironi të lëkurës të lëkurës duken të freskët dhe të shëndetshme? Pini shumë ujë. Ajo
Dashuri i rëndomtë, por - e vërteta absolute. Flushes ujë toksina dhe hydrates
të lëkurës, duke ndihmuar atë për të shikoni të rinj, rrezatues dhe të zhdërvjellët. Antioksidantë
Janë substanca që luftojnë radikalet e lira që shkatërrojnë të shëndetshme
qelizat. Antioksidantë jo vetëm që do të ndihmojë në luftën kundër plakjes, por edhe për të parandaluar
Shumë sëmundje të rënda të tilla si kardiovaskulare, ose kanceri të lëkurës.
Domate të përmbajë tre antioksidantë - beta-carotene, vitaminë C dhe lycopene.
Domate të freskëta ose të konservuara ose lëng domate - zgjidhni atë që ju
si. Për rezultate më të mira të shtuar në një pjatë të domate
pak vaj ulliri, i cili nxit thithjen e lycopene. Jetë
të shëndetshme dhe të bukur!

Share This Post: