Ushqimi në mollë është një nga më të sigurta . Kjo metodë e humbjes së peshës
ka një minimum prej contraindications . Përkundrazi , ajo është një nga ato raste të rralla
kur dietë është e mirë për njerëzit që vuajnë nga anemia .

Përveç kësaj, dietë mollë mund të jetë aq të ndryshme që ju mund të
zgjedhin alternativa më e mirë bazuar në shijen tuaj preferencat e vet.
1. Ushqimi për lëng molle dhe të gjitha kryesore produkt i vetëm që
duhet të përdoret gjatë gjithë dietë (3 ditë), është lëng molle.
Gotë e parë e pi lëng të freskët në 8:00 në mëngjes, dhe më pas, duke filluar
10 orë, pinin dy gota me lëng molle çdo dy orë. Në 20
ore ju duhet të pini një gotë me lëng të fundit. Pro: Ky është jo vetëm shumë e
mënyrë efektive për të humbur peshë, por edhe një spastrim të fuqishëm të trupit. Contraindications:
traktit gastro-intestinale (ulcerat, gastrit, kolit). Gjithashtu të ketë parasysh se
se gjatë një dietë e tillë mund të jetë një mungesë e karrigeve. Nëse e dytë
ditë nuk ka ndryshuar, të marrë një pastrues në bimor bazë, kështu që
shpëtoj nga efektet anësore të mundshme të humbjes së peshës. 2. Apple-çaj-Diet
Kohëzgjatja e dietë - 6 ditë. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të përdorni
vetëm çaj jeshil, biskota, bukë thekre dhe shtëpi
mollë. Kur mollë janë pikërisht ajo që duhet të jetë baza e dietë. Ju mund të provoni edhe
bërë çaj me mollë dhe kanellë. 1 ditë - 1 kg mollë 2 ditë - 1, 5 kg
Apple Dita 3 - 2 kg mollë Dita 4 - 2 kg mollë 5 ditë - 1, 5, 6 kg mollë në ditë
- 1 kg mollë dietë Apple: Anya rishikuar, 24: "Për të mbështetur një dietë e tillë të
shumë e vështirë, sepse shumë më mungon proteina. Por hudeesh
sytë. I - minus 5 kg për 6 ditë ". 3. Thjeshtë Apple mono-dietë.
Një herë në javë për të organizuar një ditë agjërimi. Hani 2 kg mollë dhe
pi ujë. Kjo është e gjitha. Kjo mënyrë e të ushqyerit do të ndihmojë lëkurën tonë të shpejt të vijnë
në formë pas periudhës së dimrit. 4. Sweet dietë mollë Kjo dietë ofron
që brenda 2 ditëve do të duhet për të ngrënë të mëdha ëmbël 5,6 mollë. Ato para
përdorimit të zhvishem dhe hekura në qull me miell misri. Në mollë
pure patatesh, ju mund të shtoni mjaltin, fruta të thata, drithëra, arra copëtuar.

Share This Post: