Në verë , vështirë për të shmangur këto probleme , kështu largimin e drithërat
misri dhe kërkon njohuri të veçanta . Procedurë e thjeshtë do të eliminojë më
problemeve të zakonshme të lëkurës . Përveç kësaj , këpucë të hapura verore thjesht kërkon
Ne mbajmë këmbët tona në mënyrë të përsosur .

Këto probleme kanë më shumë gjasa të ndodhë për disa arsye, të cilat mund të
lehtë për të hequr nga jeta jonë. E para është këpucë të ngushta, e cila fuqimisht
fasha këmbë. Së dyti, takë të lartë squeezing pjesën e përparme të këmbës,
duke kontribuar kështu në zhvillimin e tumoreve. Së treti, këpucë të forta
bazë të hollë ushtron një presion të fortë për të hequr këmbë duke ecur.
Misri gjithashtu mund të formohet kur ecin lavire, në sandale pa çorape.
Drithërat dhe calluses mund të përcaktohet nga pamja. Kjo lëkurë të ngurtësuar
verdhë-gri ngjyrë, janë më pak të ndjeshme sesa lëkura të tjera.
Ato zakonisht nuk shkaktojnë dhimbje. Vetëm nën ndonjë presion
për grurin mund të ketë ndjesi të pakëndshme e dhimbjes. Të tilla të pakëndshme
sëmundje nuk kanë nevojë për trajtim të veçantë, vetëm duhet të zgjidhni këpucë të rehatshme
përdorin ndjehet pads dhe pajisje të tjera mbrojtëse për të reduktuar
presion mbi drithërat dhe calluses. Si për të dalluar misri nga drithërat? Misër
më shpesh ndodh në këmbë dhe të këmbëve, por ndryshe nga drithërat
ata nuk janë aq në përmasa të mëdha, kanë një typeface të qartë. Për të filluar
duhet të përcaktojë nëse është apo nuk është misri, ose në një tjetër problem i këmbët
- Lythat shputës. Vetëm lez është e përbërë e të jetuarit, neorogovevshey
ind. Nëse ju kuptoj lez do të sigurt të gjakut, në qoftë se misri
ose corns - ajo do të jetë e dhimbshme, por pa gjak. Sot ka shumë
mjetet dhe metodat për heqjen e drithërat dhe calluses dhe e vështirë të numërohen
të gjitha llojeve. Pra, ne kemi vendosur të ju tregojë për metodat më efektive
rekomandojmë që deramatologi mjekët. Keratolytic të mirë të ndihmojë
, krem ​​gjalpë (fleksitol, gevol). Ata janë të zbatohet vetëm për pjesën e prekur,
ngjit me një grup ndihmës në natën. Përbërësit aktiv të bërë lëkurën të butë dhe me
larguar përfundimisht shtresa të lëkurës vdekur. Pas disa ditësh të procedurave të
drithërat janë. Jo më pak e dobishme janë paketat e paste domate
gjithashtu do të largohen për një natë, duke i dhënë këmbë në një qese plastike
dhe çorape. Një mënyrë tjetër - për gënjeshtër këmbë steaming prera imët
hark, çorape vishen dhe të lënë brenda natës. Në mëngjes, mundësisht me kujdes
pije me ujë të ftohtë compress këtë dhe do të spërkatë pluhur talk në thembra. Për të hequr
drithërat janë të rekomanduar javore sapun-sode banjot: 2 litra ujë
shtoni 1 lugë gjelle sode buke, 1 lugë gjelle dhe sapun 1 lugë gjelle
lugë e amoniakut të lëngshme. Kohëzgjatja e procedurës së - 40 minuta. Kjo dush
ndihmon për lehtësimin e dhimbjeve, djegie, dhe lëkura bëhet butë. Kur lëkura
të mjaftueshme për të avull duhet të hiqet nga thembra të corns me shtuf ose
furçë të posaçme. Nuk ka dyshim se një cilësi që do ta bënte profesionistët
në kabinën. Vajra bimore të ndihmojë gjithashtu për të luftuar këtë problem. Ajo
Sa për liri,, misër vaj ulliri, të cilat mund të fuqishëm
të zbutur lëkurën dhe për të parandaluar keratinization saj. Për drithërat e dhimbshme
përdorimin më të mirë të Permanganat kalium. Vetëm të shtoni pak ujë të ngrohtë
mangan, në mënyrë që uji ishte mezi i kuq, dhe pak kripë të thjeshtë.
Pranoi një tabaka për 15-20 minuta. Pas procedurës, është më mirë të mos e fshij këmbët e tij.

Share This Post: