Ndoshta ajo humbet jashtë luleshtrydhe dhe qershi , por përfitimet do të
ato njëqind pikë.

Jashtë 1. Maskë e blueberries grimcuar dhe salcë kosi forcon poret, e bën lëkurën
fytyrë të qetë dhe të freskët. 2. Aplikacionet e blueberries grimcuar ndihmuar në luftën
ekzemë dhe skuqjen e lëkurës. 3. Për shkak të përmbajtjes së lartë të bioflavonoids,
vitamina C dhe B boronicat - një nga komponentët e vlefshme të kozmetikës kundër
kuproza. 4. Kerma me boronicë ekstrakt normalizimin e qarkullimit lokal,
forcojnë muret e kapilar, moisturize lëkurës 5. Bate zierje të lë
Boronicë ul djersitja e duarve dhe këmbët për shkak të përmbajtjes së lartë të tanin
substancave. 6. Ekstrakt boronicë janë shpesh pjesë e mjeteve exfoliating:
ajo rrit efektin e lëkurë dhe e bën shkëlqim lëkurës. 7. Vaj esencial të blueberries
Droga janë përdorur shpesh për buzët, ai ushqen dhe moisturizes mirë. 8.
Në sëmundjet e mishit të dhëmbëve dhe të gojës shpëlarje gojën me lëng të freskët
ose blueberries supë. 9. Kompresorë e manave hequr disa do të heqë ënjtje
nën sytë. Gjëja kryesore - nuk e mbani atë kohë, kështu që u mbyt në lëkurë. Nga brenda
1. Pigment blu të blueberries ka një veprim të baktericid, kështu që kjo kokrra të kuqe
dobishme në çrregullime të zorrëve. 2. Shkencëtarët vënë blueberries në krye
vend në dhjetë produkteve të lartë antieydzh më efektive (anti-plakje produkte).
3. 100 g e manave për kërkesat e përditshme për vitaminë C, magnez, carotene,
hekuri dhe mangan. 4. 100 g blueberries është vetëm 40 kalori. 5. Vetëm 50 g të freskëta
një ditë fruta është e mjaftueshme për të parandaluar anemi. Bakri, që përbën
në blueberries ndihmon për të kuptuar më mirë të prostatës. 6. Bioflavonoids forcuar boronicë
retinë dhe përmirësimin e mprehtësi vizuale. 7. Blueberries ul në mënyrë efektive
sheqerit në gjak. 8. Kjo kokrra të kuqe është e domosdoshme tifozët Qn palestër, sepse
redukton proceset oksidativ në muskul. 9 boronicë ndihmon për të hequr shpejt
toksina dhe metalet e rënda.

Share This Post: