Si te zgjidhnikrem e djathtë : atë që ju duhet t'i kushtojë vëmendje ?

Sot, prodhuesit e produkteve kozmetike ofrojnë një të gjerë
spektrit. Në veçanti, krem ​​duart nuk janë vetëm të ushqyer, moisturize,
lëkurës ton, por edhe për të eliminuar ënjtje, kanë antifungal, anti-
veprim baktericid, normalizes qarkullimit të gjakut, për të përmirësuar microcirculation
lëkurës. Si të mos bëjnë gabime dhe të marr krem ​​që punon më mirë për lëkurën tuaj?
Dobinë e krem ​​për lëkurën tuaj nuk është aq shumë me çmimin e saj, sa
me komponentet e tij përbërëse. Që të filloni ju do të shqyrtohen, nga të cilat krem
është. Për ta bërë këtë, lexoni etiketën. Baza e krem ​​dore
më shpesh janë: ♦ glicerinë - zbut dhe moisturizes lëkurës; ♦
Lanolinë - efektivisht zbut lëkurën shumë të thatë dhe të ashpër; ♦ Plant
dhe yndyrna shtazore - formojnë një film i hollë i neveritshëm, enveloping
lëkurës dhe e mbron atë nga mjedisi i jashtëm; ♦ Ekstraktet e medicinale
herbs - eliminuar inflamacion, të çara të vogla të shëruar, rivendosjen e
funksionet mbrojtëse të lëkurës (në varësi të bimëve); ♦
Vajra hidratues (avokado, kakao, pemë çaji vaj, etj) - të ketë
Efekti baktericid dhe antiseptik, moisturise dhe ushqyer lëkurën; ♦
Vitaminat - të mbrojtur lëkurën nga faktorët e stresit, të kontribuojë në rritjen e
funksionet e veta mbrojtëse të lëkurës; ♦ Elastin dhe kolagjenit - rivendosur
elasticitetit të lëkurës dhe elasticitetin e saj, parandalimin e plakjes. Përveç kësaj,
zgjidhni një krem ​​me bazë, nga lloji lëkurës: të thatë, normale ose të ndjeshme.
Mos harroni gjithashtu se çdo lloj të lëkurës mund të jetë i ndjeshëm (aq
diçka për këtë është më mirë të dini!). Në anën e pasme të duarve të pothuajse asnjë yndyrë
gjëndra, aq e lehtë, të zgjedhë një krem ​​për lëkurë të thatë, edhe në qoftë se keni
normal - shumë pushtet në duart e lëkurës tuaj nuk ka dëm. Për të mbrojtur nga dielli
Përdorni krem ​​të veçantë dhe kremra me filtra UV. Megjithatë, ju duhet të
mos harroni se krem ​​nuk mund të kufizohet, pa marrë parasysh sa e mrekullueshme
ai nuk ishte. Kujdesi personal duhet gjithmonë të jetë komplekse (shëndetshme
, jeta e të ushqyerit e rregullt të mirë, vitamina, higjienën e trupit.) Këshilli për
dimrit: Nuk e vë në lëkurë krem ​​vetëm para se të shkojnë në rrugë
- Ai përmban ujë të mund të formojnë kristale akulli.

Share This Post: