Poshtë me rrëmujë , të shpëtoj të gjërave të vjetra ose të padëshiruara . Krijo më shumë
hapësirë ​​vizuale nëdhoma , duke hequr të gjithë vitet e kopivshiysya plehra,
dhe për të mbajtur vetëm atë që ju duhet të vërtetë .

Duhet të jetë sa rrepta, si batanije lënë pas dore, dhe e lashtë
jo-pune radio. Minimale e gjëra - një maksimum prej kënaqësi. Poshtë materializmi!
Organizimi shpesh sendeve të përdorura që janë të shpërndarë në gjithë
dhoma, në grupe dhe i vuri në shporta apo kuti të veçanta (në qoshe
apo më shumë vende), të cilat janë të gatshme në dispozicion dhe gjithmonë në dorë. Lë
një kuti bosh ose disa rafte për të vënë aty gjëra të reja që
mund të jetë së shpejti në shtëpinë tuaj. Kombinoje dhomë. Zgjidhni një
lloji i parket, qoftë, është e parket tjegull, linoleum ose qilim:
Kjo do të lejojë dhomat sikur derdhur në njëri-tjetrin. Jute, apo dysheme
Fibra natyrale (natyrale-endje) - për personat që nuk janë duke kërkuar për të tërhequr
vëmendje, për më tepër, ajo është relativisht të lira. Kushtoj vëmendje të lulëzim.
Vetëm për stilin, apo si të dekoroj shtëpi tuaj pa vlozheniyIspolzuyte lartë
tonet neutrale për objekte të mëdha të tilla si bedspreads brendshme
dhe sofas shtoni një ngjyrë të ndritshme me jastëkët, capes dhe objekteve të artit.
Zgjidhni pëlhurë dhe pajisje të strukturave të ndryshme, forma dhe stile. Bëni
në shijen e batanije ose fletë të pjesëve të ndryshme të leckë - kjo do refresh
dhe ju ndihmon të shihni veshur në një mobilje, dritë të re të errët. Njëngjyrësh
kombinime me ngjyra të tilla si krem ​​dhe e bardhë, akull blu, jeshile e zbehtë
dhe ngjyrat verdhë e naftës të krijojë një ndjenjë e pastërtisë dhe thjeshtësisë. Pranvera dietë
5 Rregullat për trajtimin e Dizajn Faqja cilësisë së mirë: një legjendë në të brendshme në vend të riparimit
ndryshuar imazhin! Më shumë dritë. Plotësoni në hapësirën e pajisje dhomë
me sipërfaqe reflektuese të tilla si çelik inox, qelqi dhe argjendi. Shpengoj
hije të errët në të bardhë ose ngjyrë bezhë, në një dhomë të mbushur me zgjerimin
drita hapësirë. Llambat, ndeshjeve të lehta të krijojë iluzionin e një tavani të lartë
që mbulon sytë e tij dhe të tërhequr vëmendjen në krye. Tavolina të vogla kafe
me sipërfaqe xhami të shtuar dhe për të krijuar hapësirë ​​vizuale
thjeshtë, stil ashpër. Vetëm për stilin, apo si të dekoroj shtëpi tuaj
pa kuptim të madh vlozheniySozdayte të hapësirës. Pasqyra janë zakonisht me vlerë
shumë më të vogël se objektet e artit, me sy të dyfishtë fushën e dhomës.
Hang pasqyra ku ata pasqyrojnë diçka të këndshme syrin, për shembull,
pikturë, dritare ose pjesë të mobiljeve. A keni përdorur një pasqyrë si një ballë krevati
ose si mbrapa mbuluar raftet e hapur, në çdo rast ajo i jep iluzionin e
hapësirë ​​më të madhe. Japin botës rrugën nga rruga. Hequr pengesat
lloji i perde në dyert dhe dyer dhe dritare hapje. Sy lehta
ecin nëpër dhomë dhe sy nga dritarja, më shumë dritë dhe më shumë do të
dhomë të shëndoshë. Blinds lirë rul japin një ndjenjë të sigurisë
nga bota e jashtme, duke mos fshehur dritën e ditës. Vetëm për stilin,
apo si të dekoroj shtëpi tuaj pa vlozheniyBudte të lartë krijuese.
"Cilësisë së mirë". Shiko për xhingla unike në tregjet e pleshtat, shitje, fqinjët
dhe në dyqane antike. Një figurines të vogla apo të brendshme
mund të shtoni individualitetin dhe origjinalitetin në dhomën tuaj, pa e madhe
ajo visually. Ju mund të vënë në tryezë ngrënie karrige janë të ndryshëm - një
për çdo anëtar të familjes. Karrige janë shitur shpesh veç e veç për më shumë
çmime më të ulëta se sa përcakton dhe i japin pamjen e vjetër ("vintadzh") të çdo dhomë.
Shtoni pak për veten. Zgjidh disa nga gjërat e tij të preferuar, qoftë
pastaj një pjesë e fletoret, artit, fotografi, ose shënime dhe vënien e tyre në ekran.
T'i rezistojnë tundimit për rrëmujë në dhomë një numër i madh i preferuar
ju xhingla - zëvendësojë të reja të vjetra si ato të bëhen të disponueshme. Vendi në një kuti
të gjitha që ju nuk duan të vënë në një dhomë në këtë moment. Vetëm për stilin,
apo si të dekoroj shtëpi tuaj pa vlozheniySgruppiruyte tematikisht të lartë.
Vignettes vogël (vignettes) do të ndihmojë për të mbajtur gjërat i zoti dhe me sy
dallojë objekte të vogla. Fotot bardh e zi në kuadër të thjeshta
- Images me linja të pastra - do të përshtaten pothuajse çdo mjedis. Për një ndryshim
piktura ose fotografi mund të leaned kundër murit në vend të varur tyre.
Add freskëta. Lule në një vazo transparente ose argjendi do të shtojë ngjyra
çdo dhomë. Vënë ato në lule të egra: Daisy, daisies, buttercups

Share This Post: