Po, kjo është një post për atë kuti, që është në mesin e shumë në kuzhinë dhe përdoret
pjekje , si dhe për lojë me birila ottiraniya , vegla dhe tavolina . Dikush e di
se ajo është përdorur si një pastrues për pastrimin e tepihëve
lehtë merr shpëtoj urth ... dhe kërkesat e shumë më tepër mund të gjendet sode .
Dhe madje edhe në vetë-kujdesit !

Pra, përdorimi i sode buke për bukurinë. Shampo. Ndonjëherë kjo do të thotë se ne
përdorin për flokët tona (sprays flokët, gels, mousses, serums, etj
etj) grumbullohen në flokët e kokës. Për shkak të kësaj, flokët duket
shurdhër dhe i ngadaltë. Përdorimi sode buke si një shampo cilësisht promoet
flokët e kokës. Mix sode buke me pak ujë dhe fshij
këtë përzierje në lëkurë e kokës. Pastaj pije tërësisht. Ju mund të shtoni edhe sode buke
në shampon tuaj të rregullt. Përdorimi sode buke për flokët jo më shpesh se një herë në javë
ose dy herë në javë (për flokët e thatë). Fokusi shumë nuk është e vlefshme! Pastrim
për fytyrë. Sode buke ndihmon për të balancuar pH, përveç kësaj, është e sigurt
edhe për lëkurë të ndjeshme. Lagur fytyrën tuaj. Mix sode buke me pak
e ujit, masazh fytyrën tënde të butë me lëvizje rrethore me këtë përzierje.
Kujdes - për zonën e syve, për këto zgjidhje të lëkurës
sode mund të jetë shumë të rrepta. Për cheeks ballit, dhe mjekër, kjo teknikë
- Excellent për largimin e qelizat e lëkurës vdekur dhe të qetë.
A e procedurës së një herë në javë. Pastrim sode: Një përzierje e mirë byrek me mish
kjo rezulton, në qoftë se ju merrni sode buke dhe ujit në përmasa të mëposhtme: tre pjesë sode buke
dhe një pjesë të ujit të ngrohtë. Uji është më mirë të mos marrë chlorinated dhe të pastër, ju mund të
ziera. Trupi lëkurë. Si pastrim përshkruar më sipër fytyrës, sode
mund të përdoren për trupin. Ju mund përzierje sode buke me xhel tuaj dush
ose të njohura për ju trupi pastrim. Veçanërisht të përqëndrohet në të thatë
dhe zonat e përafërt e lëkurës, pastrim sode do të ndihmojë të qetë ata jashtë. Recetë delikate:
për ata me lëkurë të ndjeshme dhe të thatë, ekziston një recetë e përsosur
pastrim për fytyrën dhe trupin. Vetëm të holluar me ujë soda nuk ka, dhe qumësht. Në qoftë se
është alergjik në mjaltë, për qëndrueshmëri më të trashë dhe për antibacterial
efekt, dhe ju mund të shtoni mjaltin. Pedikyr. Një dashnor i takë të lartë e di se si
ndonjëherë është e vështirë për këmbët, pas një ditë të zënë. Lëkurën e coarsens këmbë, ka
dhe calluses. Bëni një sode vogël përfundon këmbët e tij. Për të vënë këmbët e lagur
shtresë e një përzierje të sode buke dhe ujit dhe të mbyllë këmbët me një peshqir të ngrohtë. No lodhje
ose lëkurë të ashpër! Dush këmbë: 3 lugë sodë buke, shtoni ngrohtë
vaske për këmbët. Rri duarkryq si 5-10 minuta. Pastaj do të vazhdojë për pastrim dhe
pas - të moisturize. Lodhje të shkëlqyer, eliminimin e lëkurës përafërt.
Manikyr. Cuticles shtresohem mund të zgjidhje sode. Shumë efektive
të sigurta, të rehatshme. Bath "Detox." Shto dush pjekje sode. Kjo është një e madhe
pastrimi ritual! Natriumi tërheq nga toksina dhe mbeturinat e lëkurës, trupin tuaj
pas një dush ", Detox" do të ndjehen të freskët dhe të pastër. Qartësimi i dush:
shtoni ½ filxhan të sode buke në ujë dush. Kjo banjë do të japë ndjenjën lëkurës
revitalized dhe të qetë. Zbutës dush: Në një banjë do të duhet 4
lugë sodë buke, 200 gram mjaltë të lëngshme, 400 gram qumësht, 16
lugë kripë deti ose tabelë, 100 gram e sapun të lëngët fëmijës.
Mix në një tas, sode buke, mjaltë, qumësht dhe kripë, përzierje mirë.
Hidh përmbajtjen në vaskë me ujë të ngrohtë dhe shtoni sapun për fëmijë. Duart
Llokoçis ujit në vaskë. Vaske tuaj qetësues dhe relaksues është gati!
Shampo të thatë. Nuk ka kohë për të shampo? Mos u shqetësoni! Vetëm sasi e vogël
e flokëve me sode buke, sidomos rrënjët e flokëve. Sode do të thithin yndyrë të tepërt dhe të
sallo. Pak mundi flokëve dhe kujdes krehër. Ju mund të shtoni një sode
disa pika vaj esencial tuaj të preferuar, cili do të rifreskoni ju dhe vzyuodrit. Zbardhues
dhëmbët. Mënyra më e lehtë për të mbajtur shtëpinë tuaj whiter dhëmbët - sode. Rezultatet
sigurisht, do të jetë larg nga rezultatet e profesionale zbardhjen në Salons,
por një hap gjysmë për të korrigjuar smalt dhëmbit mund të jetë. Thjesht mund të pastrohen
dhëmbët sode një herë në javë, dhe mund të shtoni në pastë dhëmbësh mënyrë që të mos irritojë
mishrat. Për të zbardhues për të pastruar sode të paktën pesë minuta sode
dhe pas paste zakonshme. Pastrimi krehërat dhe furçat. Që sode heq
Vaj dhe graso, këtë cilësi duhet të përdoret kur larjen e mjetet e tyre
Bukuri: brushes, Combs, sfungjer. Shtoni në një tas të vogël të çajit
pjekje lugë çaji sode dhe pije atë krehër e tij, largon jo poshtër vetëm, por edhe
mbetjet e produkteve styling, si dhe sebum.

Share This Post: