Këshilla e mëposhtme në kushtet e motit e tanishme janë shumë të rrezikshme
- Ju mund të përdorni ato vetëm nëse keni vendosur një
detyrën e thyer makinën në afat të shkurtër .

Sezoni i dimrit kërkon vëmendje të veçantë për makinën e saj për probleme pa
punës. Mjerisht, kjo nuk është kuptuar të gjithë shoferët. Dhe të bëjë gabime të vogla,
e cila, megjithatë, çojnë në dështim ose humbje serioze të jetës
pjesë themelore e makinës dhe kuvendet, pavarësisht nga fakti se vera është një mjet për veten tuaj
raport është tolerohet lehtë. Këshilla e mëposhtme të mbledhura nga gazetarët
gazetën "Sot", kushtet aktuale të motit janë jashtëzakonisht të rrezikshme
- Ju mund të përdorni ato vetëm nëse keni vendosur një
detyrën e thyer makinën në afat të shkurtër. Engine COLD rëndësishme për t'i dhënë
vëmendjen për ngarje në një motor të ftohtë. Load mbi motor është ndikimi i ftohtë
dëmshëm jo më pak se ngarkesa në overheated. Pas motor ka
në masë të dhënat, të cilat janë në lëvizje të vazhdueshme gjatë operacionit,
e cila çon në të ngrohjes. Dhe në përputhje me ligjet e fizikës si ne e dimë, me një rritje në
temperaturën e trupit, është në rritje. Pjesët e motorit, ky ligj është i shqetësuar gjithashtu.
Prandaj, inxhinierë gjithmonë dizajn tyre, në mënyrë që boshllëqet mes më të mirë
ata janë arritur në temperaturë normale operative. Kur motori është i ftohtë,
këto boshllëqe janë shumë të mëdha, dhe në rast të mbinxehje - e kundërta. Për këtë arsye,
Nëse një mëngjes të ftohtë të dimrit për t'u ulur në makinë, kthehet në ndezjen dhe vetëm hov
E drejta off bat, ky udhëtim mund të jetë një kohë për të kaluar në shoqërim
grup të vogël daulle, i cili përbëhet nga disa palë cilindra dhe Pistons.
Rrahje Ftohtë pistoni e cilindrit të çon në përkeqësimin e të dy pjesëve të
shumë më shpejt se fërkime të zakonshme. Por, ju e dini, të gjitha kërkon një
një shumë të holla, ose kohën (dhe koha - e parave, shumë), në mënyrë që kreu çekiç
të ngrohtë-up, natyrisht, për çdo gjë. Pellgje RRUGOR Shumë efektiv
mënyrë për ta kthyer një motor të ri në një grumbull prej metali të kotë - çekan ujë.
Për ta zbatuar atë do të duhet një pellg të thellë. Makinave duhet të jetë i fortë
shpërndarë dhe për të shkuar në një pellg me shpejtësi të plotë në mënyrë që uji është një rrymë e fuqishme
derdhur në hapësirë ​​individualitet. Ujit si të lëngshme nuk është ngjeshur gati,
ndërsa në cilindra motori gjithmonë të ndodhë me frekuencë të lartë
procesi compression është përzierje e karburantit. Sasi të vogël të bllokuar në cilindër
ujit është më se e mjaftueshme për të pistoni para se të arrijnë në qendër të lartë të vdekur,
u ndal befas. Prapa bosht me gunga pistoni inkurajon para të kësaj lëvizjeje
reziston ujit - për një motor të bukur pak. Gjeni një pishinë në dimër të lehtë
- Ajo mund të bëhet ose gjatë shkrij, kur shkrirja e borës ose të
ju mund të gjeni atë në rrugë pranë një ngrohje ose dhomë bojler, ku bora është edhe
nuk ngrijë. Rrota STATUSI Kush e shpiku shikojnë për gomat? Për shembull,
presioni në to. E pra, çka me atë nga presioni i padrejtë në rrota
rrit konsumin e karburantit, "vrarë" pezullim dhe cilësinë udhëtim përkeqësohet?
Dhe fakti se mungesa e gomave presionit makinave - është e paparashikueshme gjatë
lëvizjes, sidomos në rrugët e rrëshqitshme. Mirë të të gjitha - nëse një rrotë poluspuscheno,
Për shembull, nën presionin e normale në 1, 8-2 e atmosferës, dhe 1, 3 atmosferës. Ngarje
për një makinë të tillë - një udhëtim të lirë nën emrin "Mbaje timon."
Dhe në qoftë se në këtë moment ende e mbajnë me një dorë dhe të lëvizshme, dhe kaloni dytë
Gearbox - tronditje e tij për të shtuar më shumë. Një mundësi të fluturojnë
nga rruga dhe u rrëzua, për shembull, në një pemë afër 100%. Same
mund të ndodhë kur të makinës në dimër me shpejtësi të lartë me një mënyrë të meta,
duke përfshirë një maladjusted "shtrirjes." Body Care
Mjete të mira për shkatërrimin e makinave - ndryshk korrozioni. Më mirë
mjedisit për ndryshk dhe korrozioni - fëlliqur. Pra nuk nuk e mendjes
xhingërima tilla si makina larëse të rregullt. Megjithatë, jo vetëm imi
Auto, korrozioni bashkuar presin shumë gjatë. Për ata që kanë kohë për të shkatërruar
makina - vetëm për të pranverës, ka një mënyrë më efikase. Nëse në krye të një makine
grumbull e dëborës (dëborës dhe ai sulmoi një ose dy reshje dëbore në sasinë e duhur,
nuk është e mjaftueshme vetëm për të pastruar off), dhe kështu të largohet deri në pranverë - një pirg dëbore
formuar një terren të shkëlqyer të mbarështimit për bakteret, për shkak të jetës
ku do shkrij bora, dhe që rezulton nga vodichka shkrin shpejt
dhe në mënyrë efektive të siguruar ofrimin e ndryshk. HIGH SPEED Një mënyrë e madhe për
heqin qafe e makinave - udhëtim në mënyrë të dimrit, një pilot test. Befas
fillon në një semafor, ottormazhivaytes squealing para tjetër, ju shkruani
me shpejtësinë e rrotullimit - dhe ju me siguri do të arritur një rezultat: ose të lëvizin në
me dikë, apo dikush në vedet tuaj. Ju mund të përshpejtojë procesin në rrugën e duhur, nëse
nuk kujdesen për rregullat e trafikut dhe me makinë me shpejtësi të kalojnë 110 kilometra në orë (optimal
shpejtësi - 150-160 km në orë), duke kaluar të gjitha të vjen përballë dhe të mbyllura kthesa.
Enhance efekti mund të jetë natën vonë - edhe pse makina, por ju mund të humbni
dhe jeta. Trajtimi WINTER AUTO Për të ruajtur operacioneve
shikojnë nga makina dhe me motor temperatura tehzhidkostyami 1. Engine. Ngrohjes up
në papunë ose me shpejtësi të ulët, motori revs pa sjellë
më shumë se 2 mijë 2. Fluid. Kontrolloni aftësinë e anti-ngrirje dhe fluide frenave
mos ngrijë në temperatura të ulëta - lëngu i vjetër duhet të zëvendësohet Videos:
Nezamerzayka të lirë të rrezikshme për të provuar antifriz shëndetin si
shmangur nezamerzayki shtrenjtë 3. TRUPI. Nëse makina është ruajtur jashtë,
gjithmonë të pastër dëborë nga trupi, dhe gjithashtu rregullisht të ndaluar jashtë në lavaman për të
del me të larë kripë rrugës 4. BUS. Keep presion në rrota - ajo ndikon
në trajtimin e makines, kështu sigurinë e 5. Riding. A nuk kalon
shpejtësinë dhe të përpiqet të anashkalojë vendet potencialisht të rrezikshme (ku verës
ishin pellgje - përparime të mundshme asfalti) Burimi: 'Sot' ekspertët
Vendndodhja: Vladislav Bovsunovsky

Share This Post: