Perde në çdo dhomë duhet të zgjidhen mbi bazën e këtyre funksioneve , të cilat
dhomë për të kandiduar . Gjumi është për gjumë dhe pushim , dhe
jo vetëm natën por ndonjëherë gjatë ditës .

Prandaj, perde duhet të krijojë një hije të bukur. Nëse dhoma ka
në veri, ne mund të kufizojnë perde tejdukshëm, sepse në dhomën e veriut
drita nuk ndodh. Për dhomën në të cilën ajo është dielli, perde nevojë për më shumë
dendur. Mund të kombinimit tradicionale të gjysmë-transparente dhe më të hollë
dendur. Dhe është ky kombinim do të ishte e preferueshme, që në
dhoma gjumi, duke u përgatitur për krevat, ju duhet të ndryshojë. Ndryshimi nga turning off dritën,
stupid. Është më mirë për të nxjerrë perde ngushtë dhe mos u shqetësoni se dikush do të
duke kërkuar në ju me anë të dylbi. Materiale për perde në dhomë gjumi është më e mira për të zgjedhur nga
, Pëlhura natyrore breathable mirë, kështu që ishte e rehatshme për të fjetur.
Një pyetje e rëndësishme - ngjyra e perde. Zbavitje kontribuojnë ftohtë ngjyrë, ngjyrë vjollce, të
thonë gjelbër. Në dhomë gjumi e të rinjve të cilët nuk vuajnë nga pagjumësia,
Ju mund të theksuar ngjyrën e kuqe, ngjyra e dashurisë dhe të pasionit. Kur zgjedh ngjyra
dhe cilësi të perde organikisht është e rëndësishme për lidhjen e tyre me detaje të tjera të brendshme.
Së pari, nuk e përdorin më shumë se tre ngjyra. Së dyti,
nëse lara-lara ose pika-pika sfond, qilim ngjyra në dysheme, perde e nevojshme njëngjyrësh.
Me mure të thjeshtë, që ju mund të zgjidhni perde me një foto e madhe, të ndritshme. Është e dëshirueshme
të ngjyrës apo vizatimi perde që do të përsëritet kudo tjetër në dhomë. Më aktiv
të bëjë të njëjtën perde dhe mbulesë krevati në krevat. Por ne mund të kufizojnë jastekë Dumka
pillowcases me perde pëlhurë. Çështja e tretë - perde stil. Kjo varet tërësisht
nga stili i përgjithshëm dhe dizajni i dritareve dhoma gjumi. Perde Japanese dhoma gjumi e kadife
vetëm ottorgnet. Gjumi në stilin klasik me një lakuar çuditshëm, por elegante
formon një masiv, perde të ngurta mobilje të përshtatshme të pëlhurave të kushtueshme dhe të rënda:
, kadife lesh, mëndafsh. Perde mund të jenë shtresa, lambrequins dekoruar,
tassels, të pjekura dhe draperies. Ngjyra bazë - të gjitha llojet e bardhë. Dhomë gjumi
Stilin e vendit është e lehtë dhe të rehatshme, tenton të eko-miqësore materiale, thjeshtësi.
Në një dhomë gjumi do të jenë të përshtatshme në një rrip të perde prej liri ose në një kafaz, pa
frills. Ngjyra e preferuar e terrakote, ari, okër, të verdhë.
Gjumi në stilin e të teknologjisë së lartë thekson përshtatshmërinë të shekullit tonë. Rreth
, plastike, metalike dhe të qelqit, një minimum e ornament. Perde nuk janë të nevojshme, përveç se
përdorimit të ndritshme, i tejdukshëm, por më mirë të verbon, shutters dhe të tjera
inovacione teknike.

Share This Post: