Udhëheqësit e shitjes në Rusi sot është një vendos kuzhine prej druri
" Antique " ( stilin e vendit ) . Ato krijojnë një atmosferë të ngrohtësi dhe rehati , ndoshta ,
këtu qëndron sekreti i popullaritetit të tyre .

Udhëheqësit e shitjes në Rusi sot është një vendos kuzhine prej druri
"Antique" (stilin e vendit). Për vendin është e karakterizuar nga përdorimi aktiv i
druri (apo imitim). Karakteristikat e drurit -, cilësi e tij me ngjyra, të luajnë
mobilje është shumë e rëndësishme. Ngritje në kuzhinë stilin e vendit është më shpesh kryhet
me panelin. Dera mbuluara mirë është një kornizë druri dhe futet
në leckë e saj - panele. Ky dizajn ndihmon në parandalimin e shtrembërim
brez. Më shpesh, panel - a chipboard veneered. Paneli mund të
qetë ose gdhendur. Korniza e drejtpërdrejtë është tipike për modelet më të thjeshta. Në kuzhinë
"Antique" mbajtëse shasi, hekurudhor të lartë ka një formë e lakuar, e ulët
apo pasqyrë e përsërit të lartë, apo është i drejtë. Dyert janë të zbukuruar me
intarsia (dru pllaka inlaid e racave të tjera), gdhendje, lehtësim
decors. Kuzhinë me një panel bërë në Itali, Britani, Gjermani dhe Rusi.
Udhëheqësit e shitjes në Rusi sot është një vendos kuzhine prej druri
"Antique" (stilin e vendit). Sipërfaqja e fasadës janë me shkëlqim, matte
ose gjysmë-mat (saten matte). Fasadat janë të mbuluara me shkëlqim me disa
shtresat e llak. Për fasadat e shurdhër përdorin bojra speciale matte. Më
tillë një sipërfaqe është e dukshme është një strukturë natyrore të drurit dhe të Subtly
defekte. Saten-krem fasadave - një kompromis midis shkëlqim dhe matte
veshja. Kur drita godet sipërfaqen anësore pak me shkëlqim, me
mbajtur të gjitha avantazhet e veshja matte. Llojet e fidaneve të përdorura për
përcakton kuzhine, ngjyrë të ndryshme dhe cilësi. Më të shpeshta
janë dushk, qershi, ahu. Në mobilje të vjetër është përdorur shpesh lisi, por
të errësohet me kalimin e kohës. Përdoret tani si një lisi klasik dhe kënetë,
që është e errët. Lisi bog janë përdorur edhe për moshën artificialisht
mobilje. E pra shohim kuzhine e pisha. Druri dritë krijon një të gjallë
humor. Pishave pikturuar në ngjyra të ndryshme (të bardhë, blu, jeshile dhe të
etj), dhe cilësi është ende e dukshme. Kuzhinë pishe, si rregull,
jo në dispozicion për të bimëve në Itali, kryesisht pisha - një specializim
fabrika në Skandinavi dhe veriore Rusia. Ka kuzhinë dhe pishe në modelin
Numri i kuzhina në Gjermani. Teknologjitë moderne të lejojë që të bëjë përshtatur
fronte nga MDF, e cila është e mbuluar me strukturë plastike, simuluar dru.
Kjo është bërë në kuzhinë e klasë ekonomike. Vendi kërkon një ngjyrë pak
shumëllojshmëri të mobileve. Edhe pse fasada dhe të mbuluar me ngjyra, pastels, fati i tyre
ton. 'Vjetër' NEW antikave Mobilje si shumë njerëz, dhe ata janë të gatshëm
blerë të reja "të vjetër" mobilje. Kuzhinë moderne ka një numër të industrisë
zhvillimet teknologjike që ju lejon të arritur këtë qëllim.
Para Veshje sipërfaqe me tehe të mprehta veshur poshtë fasadave, simulojnë defekte
sipërfaqe, la gjoja nga Beetle - drevotochtsem. Ndonjëherë duke bërë brashirovanie
- Furçë teli paepur është trajtuar me një sipërfaqe prej fasadave, scraped
Fibrave të butë marrë afatgjatë efekti i veshin. Mbuluar Tree
njollat, e cila plotëson të metat artificiale prej druri, duke theksuar e tyre
ton errët. Fasadat janë të trajtohen zakonisht nga bojë mat.
Prapa panele qelqi në mur kabinete është zëvendësuar ndonjëherë nga qelqi. Kjo është bërë
në kabinet, të ngjashme me dollapët e vjetër për ruajtjen e bukur
ndërgjegjshëm. Krahë qelqi, si rregull, nuk e përdorin transparent
qelqi, ose me krem ​​apo me ngjyrë qelqi dritare, ndërtuar në
në një kornizë metalike. Përdorur nganjëherë për të dekoroj fut pikturuar
qeramike ose gdhendje. Udhëheqësit e shitjes në Rusi sot është një prej druri
kuzhinë vendos "antike" (stilin e vendit). Të asaj, çfarë bën,
Nga ajo ... kuzhina moderne janë zgjidhur aeroplanë të mëdha. Kjo është mjaft e
papranueshme në një kuzhinë vend. Përcakton druri, si më parë, janë
të kabineteve mjaft të ngushtë. Kabineti kat me dyer të varet e majtë,
më shumë stilistikisht ata mbështesin idenë e kuzhinës vjetër, e përdorur rrallë
mbathje, zakonisht vetëm një Rastet ngushtë Storage dhe mbathje të ngushta,
në të cilin dyqan një shumëllojshmëri të shishe (me, uthull vaj, etj). Arsyet për këtë
thjeshta dhe të qarta. Fasada dizajn projektuar për dyer deri zgjatur.
Nëse ata të ndryshojë formën e një trendet në modë të zhduket një harmoni proporcionale.
Për të njëjtën arsye, kabinete murit janë të rrallë të hapur. Kuzhinat janë të lidhura
të lartë të montuar dollapët e krahut apo kabinetet e lartësi të mesme. Special
të zhvillohet në headsets tregon dhe dollapët. Tregon - kabinete të lartë
dyert gotë - mund të jetë ngritur drejtpërsëdrejti në tryezë. Nganjëherë ata janë të pajisur me
një ose dy rreshta e mbathje të vogla që mbajnë tryezën
Lingerie \u0026 Trivia. Buffets - elementet e njësive të kuzhinës, në të cilat
pjesën e poshtme - kabinete klasik swing, dollapët dhe të lartë është e pajisur me
me njolla-xhami fasadave. Lidh në mes të një countertop kabinetit. Kabinetet e sipërme
ngriti shpesh mbi tavolinë, duke formuar një kamare të vogël. Në kuzhinat druri
shumë vëmendje i kushtohet raftet dhe raftet. Ata janë në gjendje të zëvendësojnë
kabinete. Raftet mund të formojnë një dizajn të tërë, të kujton fireplace
niches. Për të krijuar këtë efekt duke përdorur zorrë kaçurrel-rreshtim.
Së bashku me mbathje mbathje të ngushtë në çdo anë ose vetëm muret anësore të kabineteve
ato formojnë një hapësirë ​​të vogël të mbyllur. Guva e tillë mund të gjendet
mbi cooktop ose lavaman. Wall në thellësi të ngrohtë është e mbyllur ose të aeroportit
ose paneli për ndeshjen e fasadave. Rafte të thyejnë monotoni e ndërtimit. Në
duke përdorur kabinete të lartë mur është veçanërisht e rëndësishme. Designers
duke u përpjekur për të zvogëluar vizualisht shtypëse përshtypjen kuzhinës haute nga përdorimi i
kabinete të lartësive të ndryshme. Kuzhinës klasike duket mirë kur lartësia
mur kabinete nuk e kalon lartësinë e tabelës. Stockiness vizuale të projektimit
krijon një ndjenjë e rehati. Mbathje mund të jetë mjaft i vogël. E tyre
bërë të rri nën kabinete mur. Edhe pse ato nuk janë shumë të rehatshme, shpesh
detaje të vogla në kuzhinë vetëm duhet të theksojmë stil
karakteristikat e përbërjes. Rastet Storage, dmth, kuti kat me mbathje
gjerësi të ndryshme, duket origjinale. Linja horizontale të kabineteve vizuale
ndajë sipërfaqen aeroplanin e kuzhinës. SPACE Features KUZHINA Layout
Kufje të vendosur parametri më i rëndësishëm - madhësinë dhe formën e dhomës
kuzhinë. Në një kuzhinë të vogël mund të duket, ndonjë mobilje rëndë, sidomos
druri, gurë në veçanti të errët. Prandaj është më mirë që të zgjedhin për
druri të lehta (lisi, klasike, pisha, thupër), ose zgjidhni një kuzhinë pikturuar,
por ngjyra të lehta - e bardhë, ngjyrë bezhë, fëstëk. Kabinete të lartë mur
vizualisht do të theksojë se kuzhina është e vogël. Përveç kësaj, nga vetë
ata nuk janë shumë të rehatshme, disponueshmërinë e raftet e lartë të kabineteve mund të jetë vetëm
me një shkallë. Shumë menaxherë kuzhinë, veçanërisht në dyqane ruse,
vendosë blerësit mensoly. Ky është një element konstruktiv, dekorativ
Regjimenti, e cila është vendosur në krye të kabineteve mur dhe shtyllat. Mensola mund të
fshehur hoods e komunikimit, dhe shumë konsumatorët të inkorporojë ato në headsets tyre.
Por në një mensola të vogla kuzhine, sidomos e dizajnit komplekse (këto "kulla"
si një derë e hapur designers brendshme të kuzhina), duket nga vendi, por
më të theksuar përmasat e vogla të dhomës. Bukuria dhe unike
mobilje stilin klasik mund të tregohet vetëm në kuzhinë gjerë. Këtu
Ju mund te vendosni tavolina, tabletop kombinuar madh total. Very interesting
dhe me të vërtetë në frymën e mobiljeve të vjetra duket si, në të cilën çdo tabelë -
një element të pavarur me të lartë të saj, objekte të tilla janë të vendosur
në një farë distance nga njëri-tjetri. Banuar theksoj ISLAND reale
ishull kuzhinë mund të jetë i përbërë nga disa kabinete, krye kundër të kombinuara.
Ajo mund të ketë dy fasada me dyer dhe dy anët fund. Në një tjetër mishërim,
mund të jetë i pajisur me katër fasadat. Në fakt, një të hapur të vërtetë
do të jenë vetëm dy, palët - vetëm imitojnë fronte dera. Ishull
instaluar vete nga kuzhina kryesor, ajo është zakonisht në qendër të dhomës.
Këtu, kemi një lavaman, një gogol, apo një tryezë prerjes.
Për të hequr erën e ushqimit në kapuç ishull cooktop është i instaluar.
Ndonjëherë ajo vë stools bar ishullit, dhe kjo kthehet në një multi-
tryezë. Ishullin e ndan kuzhinë në zona të punojnë logjike: një zonë të prerjes-larje
dhe përgatitjen e ushqimit zonë. Ai është shumë i përshtatshëm, veçanërisht që nga ishulli kabinetit
veten e tyre gjerë dhe ju lejon të ruajtur të dhënat shumë të dobishme. Stil
vend bën të mundur që të përdorin një metodë krejtësisht e veçantë e lidhjes
njësitë e kuzhinë, e cila nuk është gjetur në stilet e tjera. Ky pezullim
ndërtimin e ishullit për të akomoduar në kuzhinë. Ata japin kuzhinë
aromë të veçantë e shtëpive të vendit. Këto ndërton janë
kornizë, varur nga tavani nga zinxhirët. Brenda binarët kuadër, ka disa
me grepa apo mbajtësit e të veçantë. Ju mund të rri në grepa e nevojshme
kur sendet gatim: ladles, dippers, sieves, bordet e shëndoshë. Mbajtësit
mund të përshtatet për të varur gota vere dhe tumblers. Në krye të rrjetit
përbërë nga binarët, ju mund të vënë enë dhe shporta. Dizajn Pezullimi
nuk zënë një vend të dobishme, për përdorimin më efikas të tij. Subjektet
jo vetëm në pamje, ata janë lehtësisht të arritshme dhe të mos humbur në thellësitë e
kabinete. Në këtë kuadër mund të zhvillohet dhe dritat. KUJDES goodies Kuzhina
vendi synon të krijojë një rehat në shtëpi, kështu që është e detaje të rëndësishme të vogël,
secila prej të cilave duhet të jetë e bukur dhe bukur. Merret, varet, binarët
bërë kryesisht prej metali të verdhë në bazë të bakrit dhe të bronzi. Për të krijuar një
efektet e plakjes bëjnë prarim (ngjyra e pabarabartë për detaje). Kur ju shikoni
për një gjë të tillë, duket veshur nga koha. Përdorimin aktual
Shtesat në formën e kuti druri, qeramika, lule pikturuar, etj
Pena janë në raundin më të lehta, ovale, ose bërë në formën e
unazore. Ndonjëherë prodhuesit e kuzhinave (sidomos ruse) të përdorin elemente të
në formën e "ballkone." Kjo është një seri të vogël të vendosur balusters në buzë të shelfit.
Pjesën e sipërme të murit kabineteve plotësohen gjithmonë nga një kornizë. Ajo mund të jetë
zbukuruar me gdhendje, zbukurim, ose kanë një profil të lakuar, është e logjikshme të fundit
ndërtimin e një kufje. Mensola më shpesh përdoret për të visually
kabinete mur së bashku, të ndara me një shtrirje. Diferencë të jashtme u rrit mensoly
qepalla, duke theksuar "monolit" kufje. Në kufje mund të jenë të pranishëm
pjatë tharje, e bërë nga druri. Tharje drurit mund të jetë mjaft
formë e zakonshme. Një dizajn interesant, e përbërë nga shufra druri, vertikalisht
instaluar në mes të dy flanges. Pllaka janë vendosur në intervale. Marrëveshje
e dy tharëse të tilla të ndryshme lartësi të duket shumë mbresëlënëse. Tabela top top
- Një nga elementet më të rëndësishme të çdo kuzhinë. Ajo duhet të kalojnë çdo ditë
vështirësi, pa humbur pamje të shkëlqyer. Një shtesë klasike te pema
është një gur i çmuar. Kuzhinat janë në mënyrë aktive duke përdorur natyrore, granit, mermer.
Granit nuk ka frikë të dëmtimit mekanik, ndikimi i zgjidhjeve të ndryshme
(Nga uthull të naftës). Mermer është poroze, të cilat mund të vazhdojnë
mbetjet e derdhjet, përveç poret e baktereve mund të jetë i edukuar
(P.sh., një vend pranë lavamanit). Kuzhinat janë të pajisura shpesh me petëzuar
mirë, të mbuluar zakonisht mimics gur. Ngjyra duhet të jetë në krye të
përshtaten tonin e ngjyra e fasadave. Nëse para një ton të ngrohtë ka, atëherë
dhe laminat duhet të jetë ton të ngrohtë. Kur fasadat janë bërë të ushqimit natyror
, pemë zgjidhni një dru i petëzuar nuk është e nevojshme. Dallimi mes kësaj dhe
artificiale do të jetë e qartë. Tani duke u bërë gjithnjë e më popullore
countertops bërë e materialeve të përbërë, sidomos Corian. Corian është bërë
e rrëshirë akrilik dhe kaolinë (balte të bardhë). Ajo është e lehtë dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme
të ngarkesës materiale. Blerësi ka mundësi të zgjedhin nga një numër i madh
numrin e ngjyrave. Colors "në një gur," jo vetëm të mirë së bashku
pemë, por edhe fëlliqur dhe gërvishtjet fshehur të rastit të vogla. Nëse keni ndonjë
defekteve të dukshme sipërfaqe Corian vetëm zashlifovyvaetsya. Copëtim mund të
zam. Composites të tjera janë bërë prej guri (granit, mermer) patate të skuqura,
shoqëruar me akrilik. Ata janë më të qëndrueshme se Corian, por më të rënda.
Një zgjidhje është për pallto majat e pllakave qeramike të saj. Tjegull
zgjedhur për ndeshjen e zdrukthëtari. Blerësit shpesh zgjedhin për terrakote
- Tonet ngrohtë e balta natyrore, e cila është aq mirë me dru.
Opsioni më i mirë mund të jetë i qëndrueshëm ndaj nxehtësisë dhe ndikimit-rezistente xham
qeramika. Kjo është shumë e lehtë për të pastruar dhe të bukur reziston
mbi të gjatë gatimit. Tile është hedhur edhe në mur. Moidodyr
Njohur me lavaman çelik inox nuk mund të jetë e kombinuar me stilin e kuzhinës në muzikë vend. Në qoftë se
zgjidhni një lavaman çelik, ajo do të duhet për të mbajtur pajisjet dhe detajet e tjera
të çelikut. Në Salons dhe ju mund të shihni çeliku kromit, ajo ka një bakrit
hije. Mundësia më e pranueshme, por e shtrenjtë, lavaman përbërë
Hits: fragranita, silgranita, Corian. Këto lojë me birila mund të kenë të ndryshme
formë, për shembull, një lug katror, ​​dhe dy krahët trekëndëshi në çdo anë - kjo është
rondele për vendosjen në cep të kuzhinës. Formë e lashtë janë mbytet bërë nga qeramika,
më shpesh ato janë gri ose ngjyrë krem. Shumë interesante dhe origjinale
shikoni lavaman qeramike, të mbuluara me pikturuar me dorë. Mbytet qeramike
nuk e prerë gjithmonë në countertop, ato mund të jenë masive dhe të mbivendosen
në countertop në krye. Të tillë një lavaman madhe është instaluar në një më të thellë
frenuar, në mënyrë që në tryezë me një lavaman, si hapa përpara. Tunxh dashur
mbytet janë bërë posaçërisht për tifozët e plumbers bukur, ata u dukën
u kthye nga të shekullit të kaluar. Ata duhet të blejnë tap e duhur
dhe pjesa tjetër e kuzhinës duhet të kombinohet me bronz. JASHTE HISTORIKE
- Pranishëm brenda Edhe kuzhinës vjetër është mbledhur në formën e moderne
teknikë. Cooktops, furrat, mikrovalë dhe hoods për të fshehur
pranishëm të saj pas një fasade të vjetra, pra një teknikë në kuzhinë nuk duhet të
të dalë jashtë. Teknologjisë moderne shpesh imiton linjave dhe pamjen e tyre
paraardhësit. E tij të plotësojë trajton të thjeshtë të mëdha. Instalimi i një orë,
por jo elektronike, dhe mekanike. Furrat e Windows mund të ovale ose
rrumbullakta, dhe trajton ngjajnë shkëlqyeshëm në binarët. Vitore grilë me gaz
sipërfaqet e zmadhuar të mëdha, pasi këto furra, "duke punuar" në
druri. Extractor oxhak-lloj figura në formën e një kapak druri është bërë me
pllaka. Kuzhina dhe duhet të ngrohtë dhe të rehatshëm. Dhe në qoftë se ideja juaj
për rehati - kjo është një pemë, i përshtatur më pas në një kuzhinë stilin e vendit i projektuar veçanërisht
për ju.

Share This Post: