Nuk është sekret që ndryshojnë pamjen dhe disponimin e brendshme të zakonshme lehtë
me tekstil . Përparësitë padyshimtë e këtij materiali - relative e saj
të lirë (të paktën në krahasim me blerjen e mobiljeve të reja )
si dhe pasurinë e textures dhe ngjyrave.

Megjithatë, përdorimi i tekstileve është e justifikuar jo vetëm në materiale ose
pika estetike të parë, dhe praktike. Mos harroni, perde janë gjithmonë
përdoret për të mbrojtur kundër skica, pluhuri, rrezet e diellit e tepruar,
dhe pikëpamjet e padëshiruar nga rruga. Pranvera odezhki domaVozmozhnosti tuaj
përdorimin e tekstileve në shtëpi është me të vërtetë i pashtershëm. Ky material gjithanshëm
mund të përdoren për muret e tapiceri,, dritaret dhe dera dekor
hapje e ekraneve të shumta dhe të paneleve, jastëkët dekorative, batanije
dhe batanije. Si rregull, prodhuesit moderne ofrojnë multicast
Kompleksi koleksionet e tekstileve në shtëpi, në të cilin të gjitha indet janë të kombinuara
me njëri-tjetrin, zakonisht një pëlhurë (me një model më të ndërlikuar) është dominuese,
të tjerët të duket më shumë i ngjeshur. Në brendësi të indeve-partnerët nuk mund të
vetëm rrotullohen në aeroplanët të ndryshme, por përdorin ato si një periferi,
gajtan, përdoret si një applique ose teknikë lara-lara. Dhe për shkak se
mbledhjen përbëhet nga profesionistë të përqëndrohet designers në indet e-shokët
nga një takim - ". odezhki" mënyra më e lehtë për të zgjedhur shtëpi të re
Megjithatë, edhe në këtë rast zgjedhja është e mirë nuk bëhet në një nxitim, por në shtëpi,
ku ju mund të ftojë një specialist nga mostrat e pëlhurave dhe në një atmosferë të qetë
provoni të gjitha ngjyrat dhe textures të brendshme ekzistuese. Sipas designers,
Sot më të njohura janë eko-miqësore materiale: liri të ndryshme
cilësi me shtimin e fibrave natyrale, pambuku organike, mëndafshi të hollë
në stilin e një fshati naive. Për të vendosur një dritare në një pranverë dhe verë të lehta
designers stil të rekomandojë përdorimin e njëngjyrësh organza, në mënyrë të sigurtë
kombinuar atë me indet e listuara. Dhe si perde - është zakonisht
akord kryesore të tekstilit në brendësi, ne do të konsiderojmë ato në detaje.
Në dritaren e veshur rol po aq të rëndësishëm luajti me cilësi dhe strukturën e indit. I pari
krijon një efekt të veçantë dekorative për shkak të luajë e dritës dhe hijes
fillesat vegjël, në këtë mënyrë, ngjyra bëhet më komplekse dhe të thellë,
dhe tonin - butë dhe të butë. Duke folur të ngjyrave të modës,
më të rëndësishme ende pastels: një kombinim i marule,
delikate, si një barishte ose mustardë-verdhë me kajsi të ëmbël
dhe një hije të ftohtë pak limon. Megjithatë, ajo është më pak në kërkesën margaritar-gri,
akuamarin, ngjyra vjollcë dhe bruz. Por mos harroni: edhe më të sofistikuara
indeve për të krijuar një imazh të plotë të dritares zakonisht është e mjaftueshme.
Designers janë gjithmonë e rekomanduar për të vendosur jashtë aksesorëve të saj ose dekorim. Si
inkuadrim mund të përdoret, për shembull, organza metalike fjongo,
zbukuruar me lule dhe manaferrat pjesa më e madhe. Për të mbështetur një temë pranverë dhe
ndihmë-clip clothespins në formë të lë, të cilat ruajnë perden në parvaz
dhe në të njëjtën kohë të dhënë një copë e thjeshtë e ornament pëlhurë. Si
Mbajtësit mund të përdorni të përfundojë i lidhur në një varg prej qelqi me ngjyrë
rruaza. Quite në sezon dhe tani do të qëndisje në modë duke përdorur
rruaza qelqi dhe rhinestones, dantella apo elegante printovoy metoda të shtypjes. Pranverë
domaPonyatno odezhki tuaj se perde të reja për të përshtaten në tashmë
brendshme ekzistuese. Por a është aq e lehtë sa duket në shikim të parë?
, Ngjyra e dendësisë, cilësi dhe modelin e rrobave do t'ju duhet të jetë i lidhur me emërimin
, hapësirë ​​madhësinë e saj, ndriçimi, dekorimin e brendshëm, mobilje, natyra
trim dhe stolisje në shtroja. Kombinimi i perde ngjyra dhe pjesa tjetër e brendshme
mund të ndërtohet në dy parime: nyuansnom dhe kontrast. Në rastin e parë
ngjyra e zgjedhur mundësisht në mënyrë që dhoma është zgjidhur në të njëjtën coloristic
kryesore. Në këtë rast disa një nga ngjyrat duhet të dominojnë dhe të tjerët
plotësojnë atë, në harmoni me njëri-të kombinuara të tjera. Metoda Contrast thotë
për veten e saj: paleta e përgjithshme ngjyra duhet të holluar të paktën disa
thekse të ndritshme. Çdo brendshme është jashtëzakonisht mirë dhe e plotëson stitched
nga e njëjta verë mbulon rroba mobilje, peshqire dhe mbështetëse.
Nga rruga, mbulon për pillows kuvertë, dhe fruda në shtrat është gjithmonë më mirë të qep
të pëlhurave plotësuese, përndryshe rrezikoni të bërë brendshme tuaj
shumë finesë unassumingly. Dhe në qoftë se dimrit është më urgjente për të sjellë në brendshme
ton intensive ngrohjes, në pragun e pranverës detyra më urgjente
projektuesi bëhet një "le të natyrës në shtëpi." Bërë atë punë, për shembull,
e vogla lule pëlhurë të shtypura ose përbërjen e Provansal në pastel
tone. Tekstileve e tillë është veçanërisht i mirë në hartimin e tabelës - në kombinim
me porcelani kockave me gjobë do të përshtaten edhe në atmosferë dhe festimet
pritjes, dhe duke prekur vajzave të bashkohemi. Nga rruga, edhe duke zgjedhur
materiale dhe stil per mbulesë tavoline, ia vlen të kujtohet disa rregulla të thjeshta.
Për shembull, cilësi më të pasur dhe të ndritshme Tacna ngjyra, aq më lehtë duhet të jetë prerë.
Përveç kësaj, indet me një shifër të madhe vështrim më të mirë në dhoma të mëdha,
ndërsa hapësirë ​​modeste kat do të reduktohet me sy.

Share This Post: