Perde French - dekoratë shumë elegant dhe festive në të njëjtën kohë
dritaret , thjeshtësinë e tyre të rafinuar padashur tërheq vëmendjen . ato përfaqësojnë
një perde me zbukurime rrjedhin formuar ngasheshtë gjysmë- rrethor
folds e indeve ( festoons ) përgjatë gjithë lartësinë .

Tradicionalisht, perde french janë përdorur për të bërë më shumë hapësirë
solemnitet dhe madhështi, si në publik dhe në brendshme private.
Këto perde janë shoqëruar me shumë teatro, zyra, restorante, konferencë
sallat, institucionet publike dhe kulturore. Ata i përkasin klasike,
vijnë në kohën tonë nga koha e mbretërore barok dhe klasicizmit. Veçanërisht
ata ishin shpërndarë gjerësisht në shekullin XVIII. Shpesh ata janë bërë të njëjtën strukturë,
i cili trokiti në mur, ata ishin mbaruar zbukurime manual stoli
punës. Perde frëngjisht, si dhe romake (ne tashmë biseduar rreth tyre) dhe austriake
(Më thoni), lidhen me formën e perde heqjen, pra, përveç
në dorë, dhe duke shkuar në krye të hapjes së dritares. Ata gjithmonë
të mbajë një të bukur, folds undulating të gjithë gjatësinë e saj. Që është në ulet
shteti ruan hijen e tij është një kreshtë të butë, por kur hiqet,
indeve të mbledhura bunches harlisur. Nga të cilat ata janë bërë tradicionalisht nga qep
pëlhura të hollë dhe të lehta - burynxhuk, materiale mëndafshi dhe të tjera të dritës,
pastel (shumë e zakonshme këtu të bardhë), ngjyra). Dritë të mirë
tyl transparent në ngjyra të ndryshme dhe hije. Në versionin klasik përdor
mëndafshi të ngushtë me një fryhen saten, me një cilësi të qetë dhe të endura ngjyrë trëndafili
model. Ju mund të përdorni të velit, organza. Pëlhurë duhet të jetë mjaft
fleksibël për perde ra butë, të qetë rrudhave. Por
kohët e fundit në perde qepje frëngjisht dhe të përdorni një vend modern,
pëlhurë të dendura të ngjyrave të ndryshme, të cilat i japin një të vështira, folds të rënda. Për shembull,
poliestër, e cila nuk është inferiore ndaj mëndafsh të butë, por e tejkalon atë në praktike,
lehtë për t'u larë, nuk djeg, nuk e tkurret. Përdorimi i perdeve frëngjisht
dallon, luksoze pompozitet theksuar. Më parë ato përdoren për të
draping dritaret banket mbretëror dhe ballrooms, dhoma e pritjes dhe dhoma gjumi.
Sot ata janë përdorur jo vetëm për të dekoroj brendshme të Kremlinit,
dhe vila luksoze, apartamente me stil. French perde - një thelbësore
element të brendshme klasike. Këto perde janë të përsosur për të jetuar dhomë
dhe dhoma gjumi, ku ka një mobilje klasike dhe antike. Shpesh, frëngjisht
perde perde e kombinuar me klasike me tassels dhe lambrequins. Dhënë
perde inkuadrim opsion përfshin hapjen e dritares direkt.
Edhe pse në qoftë se ju dëshironi, ju mund porositni perde frengjisht deri në dysheme. Ata janë të mirë
të përshtatshme për dritare me hark. Perde frëngjisht në hollin përcakton solemne
mënyrë. Perde elegante vizatim mund të krijojnë një atmosferë e respekt
dhe qëndrueshmërinë, për shembull, në brendësi të studimit klasike. Në të njëjtën kohë
dhoma gjumi, dekoruar në hije nga këto lule koket, duket i qetë
dhe romantike, duke e bërë të brendshëm të një pjesë të elegant frëngjisht. Në çdo shtëpi
Dhoma gjumi - një vend shumë të veçantë, ku ka një atmosferë intime të familjes, dhe kjo është
Prandaj, perde dritaresh të projektimit me shumë ryushey franceze frills dhe shtoni
, sofistikimin e ekskluzivitetit dhe privatësinë e kësaj dhome. Menaxhimit duhet të
thonë se perde francez janë dekorative (dmth., zakonisht gjysmë-rrethor
folds, por ato janë të fiksuara, ata nuk do të ndryshojë), dhe punëtorë (udhëzuar).
Në rastin e parë, kornizë e zakonshme profilin dhe ngritur të tilla
perde me dorë. Por, për punëtorët e përdorur sistemet moderne perde
dhe heqjen e mekanizmave që bëjnë të lehtë për të hapur dhe të mbyllur
hapjen e dritareve. Të tillë një perde të zinxhirit me një mekanizëm të veçantë, e cila është e vendosur
në parvaz, mund të ngrihet dhe të fiksuar në lartësinë e dëshiruar. Ndoshta
përdorimin e saj të radio-kontrolluar cornices. Marrja e qepura mund të
designers libër dyqane të specializuara. Ata do t'ju ndihmojë të zgjidhni pëlhurë
Pajisje për perde frëngjisht në ndeshjen e brendshme tuaj. Mënyrë
qepje perde franceze është shumë e thjeshtë. Indit merr dy herë mesatarisht
lartësi më shumë dhe një herë e gjysmë më e madhe se gjerësia e madhësisë së përfunduar
produkteve. Gjerësia dhe gjatësia maksimale mund të bëjë një të pasur dhe luksoze
kuvendit. Ajo është mbledhur folds undulating dhe "pushim" kurrizit në simetrike
seksione vertikale. Mira janë perde, në të cilën ruches shumë. Ndonjëherë
ata varet nga thekë fund. Zona maksimale e perde frëngjisht
gjendje pune mund të jetë 8 metra katrore. metra. Perde gjithashtu prodhoi një zonë më të madhe,
por paralajmërojnë konsumatorët në të njëjtën kohë, mund të ketë vështirësi në
instalimin dhe funksionimin. Nëse ju merrni versionin klasik - mëndafshi të ngushtë
fryhen me saten, i projektuar veçanërisht për perde frëngjisht, pastaj
rrobaqepsi standarde "franceze" do të kushtojë rreth 45 në. është për 1 katror.
m të produktit të përfunduar. Dhe në qoftë se ky version i "luksin e kontrollit", çmimi tashmë
- 180 in është për 1 katror. m. Edhe pse nuk është gjithmonë një prani dhe pëlhura të lirë.

Share This Post: