Si teatër fillon me një hallkë të ndërtimit prej druri dhe një shtëpi të fillon
me zgjedhjen e materialit . Ofron në treg modern dhe lëndë druri laminuara rimeso, dhe cylindering ,
dhe CAP , dhe më shumë. Kjo do të duket , niveli i të ardhurave tuaja të shihni dhe të zgjedhë
materiale për shtëpi . Por kjo nuk është kaq e thjeshtë .

Së pari, ju duhet të përgjigjet një pyetje të thjeshtë - atë që është më e rëndësishme për ju
në të ardhmen, një vilë vend. Në qoftë se prioritet është zona e madhe
salla, lounges, pishinë dhe parim themelor - dëshirë për të goditur në shkallë
mysafirët dhe të afërmit - të zgjedhin bordin petëzuar. Vetëm ky material lejon
të kënaqur ambiciet e arkitektit tuaj. Nëse ju doni të shtëpisë për "frymë"
por jo shumë të holla dhe ju bëni kujdes jo shumë për çështjet e fuqisë dhe qëndrueshmëri
- Zgjidhni nje shkrimet e rrumbullakët ose bar profilizuar. Nëse paratë
mjaft i ulët, por vilë në fshat ka nevojë - shtëpi kornizë, e mbushur me
izolim të ndryshme sintetike - fatin tuaj. Shtëpia e pishave ka një optimale
vlerën për para. Pisha ka një mjedis të bukur. Everybody Loves
shëtitje në pyllin me pisha dhe thithin ajër të bukur. Pengesë kryesore
pishe - blu. Blue ndodh zakonisht në dru verës
në qoftë se ruhet pashembullt. Larsh - më të qëndrueshme, por edhe më "të ftohtë"
pemë. Përçueshmëri termike prej rreth 20% më e lartë se në pisha, në mënyrë që muri shtëpi
duhet të bëjë trashë. Përdorimin optimal të larsh në kurora më të ulët.
Cedar (kedri pishe) - një pemë të butë dhe të bukur. Për fat të keq, shumë të shtrenjta.
Në këtë pikë, e shohin veten në të ardhurat. Rrit pyje më në veri, më të fuqishme
druri. Shkurtër distanca në mes unazat e rritjes - më të mirë. Në
shtëpi prej druri, fle mirë. Ka disa shpjegime shkencore. Druri
është një kondicioner ajri e natyrshme, sepse brenda saj ka një konstante
ajrit. Muret e dhomës log kontribuojë për heqjen anthropotoxins
(Substancat që rrjedhin nga veprimtaritë njerëzore). Edhe një e vogël
numri i tyre ndikon në të mirë, redukton efikasitetin dhe vigjilencë
aktivitetit. Next. Lagështia relative në varg
50%, e cila është optimale për njerëzit. Duke qenë në një shtëpi prej druri
jo vetëm përmirëson gjumin, normalizes presionin e gjakut, heq stresin,
por edhe stimulon kujtesën dhe rrit inteligjencën. Kjo vlen vetëm për shtëpitë,
bërë nga një grup të tharje natyrale. Nuk do të ketë ajër të kondicionuar
ajrore, nëse muret e shtëpisë është, për shembull, lesh mineral ose artificiale të tjera
izolim. Ose nëse ju jeni rreshtim obili mureve dhe e mbuloi me tre shtresa e llak.
Druri - një material të veçantë organike, e shpikur nga natyra. Njeriu,
Për fat të keq, kështu që përbënin që Nënë Natyra është gjithmonë duke u përpjekur për të rregulluar.
Kjo dardhë e mollë në rritje, atëherë hyni në exhausts tharëse. Jo, qëllimi është
qartë. Ju duhet të zvogëlojë kohën e ndërtimit, të zvogëlojë problemet me
tkurrje të ndërtesës. Por për çdo gjë në këtë botë duhet të paguajë. Gjatë artificiale
tharje, për shembull, është kristalizimin e rrëshirë, poret e drurit
mbyllur dhe ai pushon së "frymë". Druri ngjitur laminuara - materiale të përsosur
për dhoma të mëdha. Por në qoftë se ju vendosni për të ndërtuar një shtëpi nga ajo, është e nevojshme
të mendojnë dy herë. Tree në lëndë druri rimeso petëzuar është një nga materialet. Së dyti,
si ju ndoshta mendoi - zam. Do këtë punë sende si
kondicioner ajri natyrore - mund t'i përgjigjem kësaj pyetje vetes. Përveç kësaj, ajo
materiali më i shtrenjtë në treg. Sa për shkrimet otsilidrovannogo - përdorimi
atë vetëm në qoftë se ju dëshironi të kurseni para për ndërtimin. Në otsilindrovochny
makinës është prej druri, zakonisht 18-26 cm shpesh janë pyje papjekur
dhe "përgjimi". Disavantazhi kryesor - që ju të merrni të njëjtën lapsa prodhimit
por jo ekskluzive, si në prerjen manual. Unë nuk jam do të flasim për tërheqjen e të qëndrueshme
shtresa e lartë - kjo temë ka qenë i rrahur. Perëndimi ka realizuar gjatë se më prestigjioze
dhe shtëpitë e shtrenjtë vetëm dhe vetëm nga një grup të punuar me dorë. Ata e pranuan
jetojnë në unitet me natyrën dhe parametri kryesor i strehimit për evropianët - Ekologji.
Për bashkatdhetarët tonë në shtëpi të jetë më i lartë se fqinjit,
këtu është një fshat vilë ndërtuar në shtëpinë e orendi të vjetra cylindering, laminuara rimeso,
druri formë, panel, kornizë dhe ka pak marangozë copëtuar.
Sa për dru zjarri në shtëpi. Gjatë rreziku kryesor zjarri
nuk janë muret, dhe trim. Njerëzit zakonisht vdesin nga ushqimi
djegia e materialeve sintetike: qilim, linoleum, vinyl muri
arritje të tjera të qytetërimit. Muret janë të njëjta gjatë zjarrit dhe djegur
procesit të djegies është ngadalësuar në mënyrë dramatike. Shtëpitë me tulla janë djegur dru nuk është më e keqe.
Dhe së fundi, ju them se çfarë antiseptik shtëpisë proces. Tregun e tyre
larmi të madhe. Ne vetëm mund të këshillojë përdorimin e miqësore me mjedisin.
Për shembull, në bazë të katranit thupër. Po, shtëpia do të kthehet i zi. Por kjo është shumë e
elegant. Imagjinoni - një shtëpi të zezë me të kuqe dritare.

Share This Post: