Kisha në korniza masive , piktura , skulptura dhe të drejtat e autorit fotografisë
- Këto gjëra i japin ngrohtësinë e shtëpisë dhe , si çdo vepër arti
në gjendje të bëjë çdo origjinale brendshme , shumë e thjeshtë .

Përdorimin efikas të hapësirës si banesën time? Bëni një i bërë me gusto
muret, dritaret dhe vendin theks të nevojshme në të brendshme, siç janë
mund të bëjnë edhe gjërat më të parëndësishme të vogël, të tilla si dekorative
vazo. Edhe të tilla një gjë e vogël si një tavëll duhani, e cila na duket se diçka
zakonshëm dhe jo shumë e sofistikuar, mund të jetë accessory mjaft spektakolare.
Por Futjet më të tilla të brendshme, si piktura, fotografi dhe pasqyra mund të
vetëm të ndryshojë hapësirë. GALERIA NË DIZAJNIN HOME besojnë se pikturë
mund të ndikojnë në gjendjen shpirtërore të një personi, gëzim, rehati, apo, anasjelltas,
trazim. Një brendshme moderne - është një lloj i "karte e quajtur"
kërkesat jo vetëm anëtarë të familjes, por edhe miqtë, kolegët dhe të ftuarit.
Nëse fotot një shumë, hapësirë ​​që jetojnë mund të transformohet gradualisht në art
galeri. Shtëpia duhet të mbetet dhe shtëpisë, dhe forcën, dhe rekreacion, vetmia,
takohen dhe madje edhe të punojnë. Vetëm me fotot e banesës merr statusin e "elegant
shtëpi ", e cila ka identitetin e vet, ose style. Krijo stilin e vetë,
dhe piktura plotësojnë theks të tij, duke theksuar vende interesante në një zonë rezidenciale.
Piktura si "finish" të brendshme, dhe nganjëherë t'i jepte një "tingull të ri".
Është e rëndësishme që pikturat nuk janë thjesht "vendosur" piktura - ata kryejnë dolzhzny
funksionin e tij kryesor - theks të duket e brendshme dhe të sofistikuar për të tërhequr
mysafir. Gjithashtu i rëndësishëm për të mbajtur një uniforme brendshme stil, të cilat lehtë
shkelin kombinimit të gabuar të elementeve të ndryshme dhe detajet e situatës.
Prandaj, duke marrë foto, ju duhet të konsideroni se si do të duket
pranë objekteve të tjera dhe mobilje në dhomë. Ajo do të marrë një pamje të lirë
vend në një mur apo dekoroj një cep të dhomës, duke i dhënë një stil? Vend
pikturë në të brendshme mund të jenë të ndryshme. Një pikturë e madhe të ndritshme në frymën e Suprematism
në përputhje me minimalism dhe duket e mirë në një mur të bardhë. * Bardhë borë
jetesës përzgjedhje të kujdesshme të ngjyrave dhe madhësive të arna e ngjyra, sikur
aplikuar me një furçë në një kanavacë të bardhë: kanavacë është pozicionuar mirë simetrike
në lidhje me thelbin qendror (fireplace, një grup i mobiljeve, etj) * Në brendshme
me një modele gjeometrike të qartë në fytyrat e mureve është rekomanduar që të ul receptorin e telefonit
Studimet konstruktiv në korniza metalike. * Task illyuzionisticheski
pikturë e brendshme mbetet e njëjtë - mashtruar, amaze dhe të argëtojnë.
Nëse besoni panele të mëdha dekorative dhe një divan të rehatshme dhe kolltuqe
vendosura direkt në frontin e kopshtin e Edenit. Ky panel është i pozicionuar më mirë në vend,
ku do të shihet tërësisht - jo për të fshehur bukurinë e pjesët e mobiljeve. *
Pikturë dekorative me komplot të ngushtë familjare me natyrë mund të jetë i zbukuruar me luksoze
divan qoshe dhe Subtly bashkohet flasin gjallë të vogla, të zakonshme
për dhomen e ndjenjes. * Në vendosjen klasike janë kombinim i rëndësishëm i hije fisnike
tapiceri dhe mbytur ngjyrat e pikturës "vjetër". Me dekor klasik
i përkryer edhe pak i thatë harmoni vizatim akademike dhe kufizime të rrepta.
* Përputhet me sukses madhësinë e shtyp do të japë një lehtësim komplekse të mureve dhe vizualisht
grumbull sistemoj çrregullt e pajisje. Por pafund
seri monotone e vizatimet në muret në dhomë gjallë duket shumë
monoton. Megjithatë, pasionin e tij për vizatime të vjetër në korniza të mëdha tani në modë ...
* Kontraste Sharp ngjyra dhe abstraksione ekspresive në kanavacë përkatëse
avant-gardës në dizajn të brendshëm, dhe konflikti pa imazhet e luleve duken më të mirë
pranë harton romantike. * Imazhe të mëdha - me ngjyra kineze bojë
- Duket i zbehtë dhe transparente në një mjedis ekzotik me një bollëk të etnike
subjekteve. Fotot për Designers SHPIRT besoj se fotot e familjes në të brendshme
të bëjë ndonjë hapësirë ​​të frymëzuar dhe unike. Pa to, çdo banimi
shtëpi - vetëm një mjedis pa shpirt, sepse një foto të familjes - kjo nuk është vetëm një ngjyrë
vend në mur, por edhe kujtimet, e cila në sajë të banimit është
se çfarë duhet të jetë - një vend ku duan të jenë të lumtur ...
Imazhe të detajuara të kafshëve në fotografi, pasi imazhet në tekst,
shkaku i kuriozitet dhe një dëshirë për të shqyrtuar ato nge. Dhe këtu janë disa
fotografi rregulluar simetrike bardh e zi që përshkruajnë qytetin
peizazheve, të tërhequr syrin, duke theksuar boshti simetri të dhomës. Në mënyrë rigoroze
Hapësira minimalist duken të mëdha ari shimmering matte
baguettes. Tema më e popullarizuar në fotografi - peisazhet dhe fotoornament.
Peisazhi nuk ka frikë të Ndriçimi dhe verë, dhe dimër pikturë njëngjyrëshe. Hanging kontrast
letrës fotografike dhe film me imazhin e një degë peme apo në një sfond të pastër, disa
printime mund të bëhet në imazh pasqyrë. Imazhe në
Një temë e "Luleve", "Berries", "gur", "Lë" dhe imazhet më komplekse, të tilla si
"Retro" mund të rroj në bazë të fotoseriala. Por për FotoDEKOR
më mirë të përdorni një foto të një format të madh, për shembull, një kala e vjetër
detajet e ornament saj. Foto nga një gdhendje apo një fragment të piktoresk
piktura të tërhequr vëmendjen e kompleksitetit të hollësishme dhe me ngjyra. Në
varur fotot e rëndësishme që të ndiqni kërkesat e nevojshme: - fotolisty
duhet të organizoni në pllaka ose në xhami, marr ato për këtë çështje,
kryesore (me mur si sfond) - për të gjetur kompozicionale interesante
zgjidhje që plotësojnë planin e përgjithshme e brendshme e brendshme të dyfishtë me
Pasqyra mund të rritur iluzionin e, dritë hapësirë, fshehin mangësitë e planifikimit
banesës, vizualisht shtytje mur. Duke reflektuar dritën, ajo mund të ndriçojë e errët
, kënd "rritjen" hapësirë ​​në kurriz të objekteve pasqyrohet. Pas të gjitha, pasqyrë
shumëfishon hapësirë, e cila është veçanërisht e dukshme në hapësirat e ngushta. I madh
Pasqyra përqendruar vëmendjen, duke u bërë bërthama e brendshme. Shtrirë në lartësi
pasqyrë dyfishon numrin e varur në muret e piktura dhe fotografi.
Në mënyrë tipike, në një pasqyrë të brendshëm modern është vendosur në dhoma gjumi, banjo korridor,
si një çështje të funksionit utilitar. Ne dhomen e ndjenjes por ajo është një dekorative
element. Këtu pa asnjë problem dhe për të marrë në pasqyrë fireplace - dy dimensionale
subjekt i rrallë të konkurrojnë me njëri-tjetrin. Plotësojnë përbërjen e kineze
dritat, shandanët shtrembëruar dhe skulpturë afrikane. Kornizë për pasqyra të tilla
kërkojnë dizajn të veçantë. Ata janë formën më interesante, me origjinalin
kornizë (endura nga çdo gjë që ju mund, lekure, xham, lidhje kallaji me plumb,
druri, gome, plastike, vijnë edhe të gjithë interesante). Pasqyrë
duhet të vendosen në mënyrë që drita është e shpërndarë në mënyrë të barabartë dhe nuk bien direkt
rrezet e diellit. Kjo nuk është më mirë të vendosur atë më afër dritës, në të kundërtën - vetëm
lit duhet të jetë vetë një pasqyrë, dhe atë që ajo reflekton. Vendosur mirë
pasqyrë për hapësirë ​​të lirë, aisles jashtë, ku ju mund të shihni veten në të gjitha
rritjes. Pasqyra janë të kombinuara me mobilje të ndërtuar në, raftet, kabinete, llampat.
Lartësia e pasqyrë mund të jetë e plotë të gjatë të njeriut - 160 cm, në gjunjë - 120
cm, bluzë - 60 cm, gjerësia është e vendosur nga formën dhe vendin ku ai përcakton.
Largësia nga dyshemeja deri në pjesën e sipërme të lidhur e pasqyrës duhet të jetë së paku 170 cm
dhe në fund - jo më shumë se 50 TIPS cm! "sistemit" * Blerja tani, e konsiderojnë
si do të duket e ardhshëm të dekorative të tilla si vazo,
, qeramikë lule të thata, qilima në muret dhe pasqyra. * Nëse ju merrni një foto
hapësirë ​​të lirë në mur, ajo mund të përqëndrohen në të gjithë vëmendjen
të përfshira në dhomë. * Në çdo situatë sy peisazhet e mirë dhe ende lifes.
Është më mirë nëse ju herë pas here rinovuar mbledhjen tuaj - është
do të ju lejojnë të ndihen në përputhje me modës dhe kohë. * Mbani foto
vertikalisht në mur, ku nuk të ekspozuar ndaj diellit direkt
rrezet. E pra, nëse ajo do të jetë e kompozimeve simetrike (diptychs dhe triptychs)
bilancit të ndryshme dhe të rendit. * Foto të ndritshme të një gri-zi
thekse të brendshme janë duke bërë më shumë hapësirë ​​dhe më shumë dritë. * Mos harroni
ajo shtëpi - e mërkurë gjithanshëm, kështu që çdo dhomë ka nevojë për
pikturat e tij. Living room dhe kuzhinë është shumë e mundur që të dekoroj me të ndritshme, sy-terheqese piktura.
Mbi një tavolinë apo divan duket canvases mbresëlënëse të mëdha. * Në të njëjtën dhomë gjumi
më të mirë të rri një foto me ngjyra të rezervuara. * Piktura Shumëngjyrësh
strukturë mund të plotësoni të mëdha hapësirat e hapura mure. * Megjithatë, gjithmonë
ne duhet të mos harroni se ju keni zgjedhur një vepër e artit duhet të jetë përgjegjës
edhe në qoftë se brendshme dhomë. * Ndiqni modës, por mos harrojmë për ngjyra
brendshme, të cilat duhet të përshtaten dhe jetës ideale holandeze ende në
kornizë i shkëlqyeshëm, dhe një portret klasik i një kornizë druri, dhe të ftohtë
grafike, të cilat në çdo brendshme duket mirë, neutrale dhe gjithmonë
Nga rruga ...

Share This Post: