Gjithkush dëshiron të kalojnë kohë në bregdet - veçanërisht jashtë vendit ,
ku i pastër plazhet , det blu dhe diell të nxehtë. Ndërsa Mbretëria e Bashkuar
vuajnë nga kriza e kredive , të pasurive të patundshme në afërsi të plazheve të njohura në botë
vlerësuar ende shumë.

Ku është pjesa tjetër e prestigjioze? Vendpushime luksoze janë të shpërndara në të gjithë
e botës: nga Smeralda Kosta luksoze në Sardenjë, në mjedisin
plazhet e pacenuar i Anguilla në Karaibe. Si më parë, çmimi i destinacione popullore
- Saint-Tropez, Sishel. Megjithatë, blerësit janë me kujdes duke kërkuar
dhe të reja, vende të paeksploruar. Nëse ju akoma nuk mund të përballojë për të pushuar
Ipanema Beach ne Rio, shkoni në Copacabana. Në afërsi të Afrikës së Jugut
Cape Town, të largët nga shkëmbinjtë e Gjelbër Clifton Pika më pak prestigjioze. St Tropez
Francë: festivali kushtuar Saint-Tropez - një vend me vlerë vizituar:
këtu qëndron jo vetëm elitës franceze, por njerëzit e pasur nga e gjithë
botë. Nga korrik-shtator këtu Moor jahteve, një festë nuk ndalet
ditë të vetme. Real Estate në Saint Tropez është e shtrenjtë, - një katror
metër mesatarisht, vlerësohet në 10 mijë euro. Kjo do të thotë se një apartament me dy
dhoma gjumi do të kushtojë rreth 1.000.000 €. Objektet më luksoze janë
Le Parc de Saint-Tropez: Kjo vilë është një zonë të mbyllur me një sipërfaqe totale prej 372
katrore. m me një komplot prej 4 mijë metra katrorë. m do të kushtojë 19-25.000.000 euro. Madje
pronësisë pranë autostradës zënë kryesor në qendër të qytetit, nuk mund të bëjë
më e lirë se 12, 5 milionë euro. Nëse ju akoma nuk të përballojë, si edhe ju mund
marr diçka në anën tjetër të Gjirit të Shën Tropez, në qytetin e San Rafael
dhe San Maxim. Këtu, çmimet janë më të ulëta me rreth gjysmë, edhe pse Saint-Tropez hedhur një gur
- Vetëm 12 € që ju mund të shkoni shpejt, pa pengesa, duke notuar në barkë. Tani
Shtatë Investime Kontinenti firme shet tre dhoma gjumi shtëpi në një kodër
pranë San Maksim për 973 440 €. Kosta Smeralda, Sardenjë: në lagjen
yjet në vitet '60 të shekullit të kaluar me një dorë të lehtë të Libisë Sheikh Agha
Khan veriperëndim Italian ishullin e Sardenjës është bërë një nga më prestigjioze
vendpushimet në botë. Verën e kaluar, oligarku rus Roman Abramovich
blerë një vilë këtu për 30, 3 milionë euro. Në pushime Smeralda Kosta
Këngëtarja Rod Stewart, aktorët Tom Cruise dhe Elizabeth Hurley. Përsa i përket pasurive të patundshme
atëherë këtu janë disa sugjerime, dhe ata janë vlerësuar shumë të lartë: kostoja e
Vila të fillojë në € 3 milion. Vetëm pak kilometra larg objekteve
kosto shumë më pak, edhe pse natyra dhe plazhet nuk janë inferiore në bukuri. Pranë
qytet komod e Tortoli në bregun lindor të ishullit është një aeroport
OLBIA, të cilat fluturojnë fluturime direkte nga shumë qytete në botë. Agjencia Shtëpia
Rreth Sardenja shet shtëpinë me katër dhoma gjumi pranë Tortoli, të vendosura
më pak se gjysma e një kilometër larg nga deti, mbi 795 850 €. Vendet më të kapshëm
në bregdetin verior të Sardenjës, nga Porto Torres në perëndim të Santa Teresa
në lindje. Një shtëpi me dy dhoma gjumi në Valledorii, tridhjetë kilometra në
në veri-lindje të Porto Torres, Estates Sardenjës shitur agjensia e vetme
për € 160,000. Fituar popullaritet në perëndim të zonës Alghero të ishullit,
ku gjatë gjithë vitit fluturim aeroplan Ryanair kompani. Vilë me dy dhoma gjumi
në Vista Blu, më e madhe e komplekset e reja të banimit të qytetit, janë 350 mijë
Euro dhe më lart. Mos harrojmë për akuza të tjera: në Sardenjë
si dhe në të gjithë Italinë, me shitjen e pasurive të patundshme janë të mjaftueshme për të paguar
taksat e larta: me vlerë të presin nga vlera e 13% të çmimit të objektit.
Të huajt të paguajë një vjetor të "taksave luksoze", vlera e të cilave
ndryshojnë sipas rajonit. Mesatarisht, dy dhoma gjumi vila në bregdet të
është rreth 1300 €. Myrtos, Kefalonia: parajsë turistike greke
Island Beach Myrtos, e vendosur në veri të ishullit grek të Kefalonia
të drejtë të konsiderohet si një nga vendpushimet më të njohura në Evropë. Praktikisht
të gjitha guidebooks për turistët them e tij të bardhë shoals shkëmbor
dhe det bruz. Pjesa veriore e ishullit nuk është mbushur me njerëz si si në jug, jeta
këtu është më e qetë dhe e matur. Megjithatë, furnizimin strehimin është më pak
se sa në jug - respektivisht, çmimet janë më të larta. Për shembull, një apartament dhomë gjumi
në Asos, një fshat peshkimi në afërsi të Myrtos, shitur për 350 mijë
Euro. "Çmimi është mjaft e lartë, për shkak të objekteve të ngjashme me të cilat
ajo mund të krahasohet, në afërsi të Jo "- thotë Isobel Moore
nga agjencia Vinieris Real Estate, e cila shet këtë apartament.
Por vijnë këtu dhe të investojnë. Kompania britanike e ndërtimit Braemore
fillojë ndërtimin e klasës së hotelit "luksoze" dhe disa shtëpive në afërsi të plazhit
Myrtos: përfundimin e projektit është planifikuar për 2011. Çmimet këtu janë mjaft të
të lartë: nga 720.000 € për një vilë me tre dhoma gjumi, me pagesa me këste
për katër javë. Në veri, në Fiskardo, objektet janë më të lira: ju mund të vini deri
Çmimi vilë nga 700 mijë deri në 1, 5 milionë euro. Ju mund të blejnë tokë dhe për të ndërtuar
shtëpinë e vetë. Znj Moore është shitur sipërfaqe prej 2 mijë metra katrorë.
m afër Fiskardo, me një pamje të Ithaca, për 85 mijë euro. Ndërtuar këtu në
bazuar thjesht në vlerën e rreth 1, 5 mijë euro për metër katror, ​​por
Shtëpia duhet të jetë në një stil tradicional për zonën. Problemet mund të lindin
dhe dokumentet. Nëse jeni duke kërkuar për një objekt më të lirë, është
kushtoj vëmendje në jug, sidomos në afërsi të qytetit Livatos,
e cila është vetëm dhjetë minuta larg nga Argostoli, qyteti kryesor
Kefalonia. Tre dhoma gjumi shtëpi, pishinë dhe plazh qasje mund të blihen
në 380-450.000 euro. Në të njëjtën kohë për shkak të sezonit të gjatë
këtu është e shtrenjtë me qira: dhoma gjumi tre vilë me qira, e njëjta mund të jetë nga 1 deri
1, 8000 € në javë. Procesi i blerjes është mjaft e thjeshtë: ka nevojë për një
vetëm një numër vendore tatimore dhe llogarinë e bankës greke. Mund të jetë projektuar dhe
peng, dhe normat e do të jetë shumë më e ulët se në Rusi. Kuta Beach
Indonezi: bregdetin e famshme e Bali Kuta Beach - një nga më të vjetër
vendpushimet plazh në botë. Mijëra emigrantë nga e gjithë bota në vit
Vizita bare lokale dhe klube nate. Në vitet e fundit, ish-peshkimi
fshat dy herë për të nënshtruar sulmeve terroriste: në vitin 2002, vdiq
202 persona në vitin 2005 - 25. Numri i turistëve të arrijë shpejt ish
nivel, pasi investitorët u kthye më i kujdesshëm, që çon në çmime më të larta. Një e vogël
vilë në zemër të Kuta, me tre dhoma gjumi dhe një pishinë shpenzimet 315.000 €.
Ajo mund të jetë shumë e zhurmshme dhe të mbushur me njerëz, në mënyrë të denjë për vëmendje të objekteve
përgjatë bregdetit. Në veri-perëndim të Kuta është një qytet i vogël
Atmosfera Seminyak këtu është relaksuar, dhe çmimet - më poshtë. Villa me tre dhoma gjumi
shpenzimet e një mesatare prej 220 mijë euro. Akoma më larg në veriperëndim është holandez
protektorat Tabanan: falë miqësore mjedisore në rajon tani
në mënyrë aktive në rritje. Këtu ju mund të blejnë tokë për ndërtimin e njëjtë tre dhoma gjumi
vilë me pishinë të gjitha të kushtojë më pak se 190 mijë euro. Claire Brown
drejtori i agjensisë Claire Brown Realty, të angazhuar në pasuri të patundshme
Lindore dhe Azinë Jug-lindore, beson se në vitet e ardhshme
Çmimet për metër katror në rajon rritet ndjeshëm. Arsyeja kryesore për rritjen
-Ndërtimi autostradës që lidh Tabanan me pjesët e tjera të ishullit dhe në aeroport.
Znj Brown shet vila gjumi me çmime duke filluar nga 50, 5 mijë euro, tre-chetyrehspalnye
shtëpi në bregdet - nga 230.000 €. Sishel: një vend ideal
Sishel muajin e mjaltit, një vend të preferuar pushime
Honeymooners, i famshëm për disa nga plazhet më të bukura në botë dhe nemnogolyudnom.
Ishte këtu se famshme tregtare TV off mirat. Deri kohët e fundit,
strehimit të blerë këtu ishte praktikisht e pamundur. Vetëm kohët e fundit ka qeveria
Sishel ka dhënë një mundësi për të huajt blerja e pronës
nëpërmjet ndërmjetësimit të zhvilluesit të besuar. Konkursi këtu është mjaft e
ngushtë, kështu që çmimet janë mbajtur të larta. Për shembull, në një banesë private
Katër stinët («Katër stinët") në ishullin e Mahe, në Bregun e Gjirit ANZ Petite
ndërtimin e 28 vila kushton midis 4 dhe 4 milionë euro. Kërce tek La Digue, një nga kryesore
Sishel Island arkipelag, është një ishull privat Zyl Pason, ku
gjithashtu është duke u ndërtuar 28 komplekset e apartamenteve në projekte individuale. Përfundim
Ndërtimit është planifikuar për vitin 2010, sipas vlerësimeve paraprake, objektet
do të kushtojë në mes të 2 dhe 3 10.000.000 €. Bëjë të lirë mund të gjenden
të Eden, një të krijuar artificialisht "116 ishullin" lindje të Mahé. Dy ishuj
ndërlidhur urë, tani në ndërtim në Eden 450 apartamente, vila
dhe dy-katëshe. Apartamente këtu koston e 284.000 €. Pasurive të patundshme
në ishuj më të madhe, me përjashtim të Edenit, në dispozicion vetëm në
afat-gjatë me qira: Qeveria është e interesuar në atë që shumica e
ndërtesave të bukura në vend nuk ishin në duart e të huajve. Në të njëjtën kohë
posedim të një objekt i madh i jep të drejtën e qëndrimit. Bondi, Sydney
turistik të gjallë në bregdetin e Australisë për një kohë të gjatë
Surfers Sydney vërshuan nga gjithë bota. Ata janë tërhequr për të pastruar
plazhet, valët e madhe dhe një atmosferë të gjallë. Tani, Bondi nuk është më
një vend të projektuar vetëm për pije dhe Barbecue. Në bregdet, vijnë
artistë, përfaqësues të mjedisit bohem, duke e bërë të rritet çmimi i vetëm.
"Në vitet e fundit, shumë vende të ndërtimit me pamje nga plazhi apo oqean, - thotë
Shane Harris, një degë përfaqësues i Savills, hapjen e një zyre të re
në Sydney në kërkesën në rritje ndërkombëtar. - Në Bondi ka vetëm
137 metra hapësirë ​​të lirë në bregdet, në mënyrë që ajo vazhdon të
do të jetë në çmim. " Object afër në plazh kushtojë 5-8.000.000 euro: ky çmim
përfshin një ballkon të gjerë, parkimi në krah të rrugës dhe një pamje të bukur të
Deti. Vetëm dy blloqe nga çmimet e bregdetit janë shumë më të ulëta. Sipas
Z. Harris, dy apartamente dhe dhoma gjumi në katin e pestë apo të gjashtë jo, pajisur me
pamje spektakolare, shkoni në çekiç për vetëm 500 mijë euro. Në qoftë se afërsia
në plazh nuk është aq e rëndësishme, ju mund të zgjidhni të kundërshtojnë në jug të Sidneit, në qetë
Rrethinat e familjes së Tamarama dhe Bronte, vetëm 20 minuta nga qendra
qytetit. Në këto shtëpi dykatëshe me katër dhoma gjumi, pamje në det dhe është e
2, 5-4.000.000 euro. "Disa ndërtesat nuk kanë pësuar riparime të mëdha,
- Thotë zoti Harris, - kështu që për më shumë se 3.000.000 € mund të jetë
blej një shtëpi të veçantë. Ndoshta do të duhet të investojnë më shumë para dhe pushtet,
por ende çmimet janë mjaft të përballueshme. " Procedura për blerjen e pronës
Australia nuk është shumë e thjeshtë: të huaj nevojë për leje të
blerë nga Qeveria dhe transaksioni duhet të drejtuar një i licencuar
specialist. Clifton, Afrika e Jugut: një shtëpi me pamje nga shkëmbinjtë e mbuluar katër plazhe ranore,
Atlantik shkëmbinjtë dhe afërsisë të pasurive të patundshme Clifton, pranë vendpushimit
Afrika e Jugut Cape Town, më i shtrenjtë në Afrikën e Jugut. Apartament të vogël është e vlerësuar
2, 9 milionë euro, sipërfaqe prej 449 metra katrore. m - 950 mijë euro. I përgjithshëm
Drejtori i Agjencisë Patrick O'Shea Prona të paluajtshme O'Shea njoftoi se të zakonshëm
garazh ku mund të shitur për € 169,000. Ata që dëshirojnë të jetojnë në Clifton nuk është
të llogarisin në një shtëpi të madhe: shumica e objekteve u ndërtua
qeverisë për ushtarët e kthyer nga Lufta e Parë Botërore, dhe kushtet e
zakonisht është i dobët. Nëse jeni duke u mbështetur në raportin
çmimi dhe cilësia, është të marrin në konsideratë propozimet në jug fushën e Kommete
Cape Town, ose në fshatin bregdetar të HERMANUS, ku një shtëpi me katër dhoma gjumi
dhe me pamje nga plazhi është më pak se 760 mijë euro. Vlen i kushtuar vëmendje të
objektet më afër qendrës së qytetit, në pikën Green: views nuk janë më pak piktoresk,
Çmimi është më e ulët - rreth 420 mijë euro. West Bay cekët, Anguilla: luksoze në mes
Karaibe mund të jetë në ishullin e vogël të Anguilla nuk është kodrat, si
në Xhamajka, dhe bimësi, si në Grenadinet, në veçanti, në ishullin
Mustik. Pavarësisht nga kjo, 33 janë plazh, të njohura ndër më të mirat në Karaibe
pishinë. Crystal Clear Coast cekët West Bay është i njohur me të famshëm:
këtu në 2004 feston përvjetorin e saj të 50-aktori njohur Denzel
Uashington, pranë shtëpisë me qira nga Hollywood legend Robert De Niro
dhe Halle Berry, dhe pop yll Jay-Z dhe Beyonce janë shpesh shëtitje me varkë.
Blerja e një pronë në afërsi të plazhit dhe është shumë e
shumë të shtrenjta. Turistik Altamer privat përbëhet nga nëntë të plotë
Villa përfunduar autorësinë e Goldfinger New York arkitekt Myron,
pajisur me pellg e vet dhe bankën e të akuzuarve për jahte. Çmimin më të ulët këtu
-13.000.000 Euro, më e larta -45000000 €. Njeriu i thjeshtë në shtëpi në perëndim
bregut të Anguilla nuk mund të përballojë: një kosto të ulët duhet të shikojnë diku tjetër strehimit
ende. Tani vjen zhvillimin e dy projekteve në jug-lindje është një kompleks golfi
Fairmont me 300 një, dy dhe tre dhoma gjumi pronave me vlerë prej 805
mijë deri në 1-1, 5 milion euro në veri-perëndim, mëkëmbës turistik, i ndërtuar më shumë
57 shtëpitë me çmim prej nga 930.000 deri në 6, 44 milionë euro. Vështirësia më e madhe
pronës rishitje. "Objektet e tregut të mesme nuk janë në kërkesë,
sepse unë gjithmonë të ndërtuar diçka të re, "- thotë David Vaughan, Komisioneri
Shitjet e Savills në Karaibe. Një tjetër avantazh
blerjen e shtëpive të reja është që furnizon vetë zhvilluesit
Blerësit e huaj e licencave të detyrueshëm. Ipanema Beach, Brazil
plazhi i famshëm i Rio në 60 mesin e shekullit të kaluar Ipanema u përjetësua
në këngë e famshme, për herë të parë nga këngëtarja Astrud Gilberto braziliane.
Për një kohë të gjatë ajo ishte një nga vendet më të shtrenjta nuk janë vetëm
në Rio de Janeiro, por në të gjithë Brazilit. Surfers dhe dielli të gëzojnë
Këtu deti, plazhet me rërë dhe dyqanet e shumta. Për shkak të hapura
çmimet e naftës u rritën në Rio. Megjithatë,
në krahasim me vendpushimet e tjera të mëdha në botë ata nuk janë aq të mëdha. Katror
metër në bregdetin kushton rreth 4 dhe 8 mijë euro. Në Copacabana, kënduar nga interpretuesi
Disco Barry Manilow, çmimi është dy herë më e ulët, por cilësia e ndërtimit
dukshëm inferiore. Në të ardhmen e zhvillimit të infrastrukturës
rajon, i cili pa dyshim do të çojë në rritje të mëtejshme të çmimeve. Midis Rio de Janeiro
Sao Paulo dhe do të nisë me shpejtësi të lartë e trenit, një udhëtim që do të
vetëm një orë. Të gjitha konvertimet do të përfundojë mundësisht deri në vitin 2014,
Kur në Rio de Janeiro do të jetë në Kupën e Botës. Nëse ju mendoni se e Rio
shumë e ashpër, ju mund të shkoni vetëm në veri, në shtetin e Bahia. Tërheq
fshatin piktoresk të vëmendjes Trancoso në jug të El Salvadorit, thotë Henry
Madden, drejtor i Dehouche Land. Objektet më të çmuar në këmbë
Distanca nga plazhi apo fshat. Në shkëmbinjtë e ka zona e lartësisë së tokës
rreth 150 metra mbi nivelin e detit në të 250-320.000 euro. Kufizimet për blerjen
pasurive të paluajtshme nga të huajt nuk është: ajo është vetëm e nevojshme për të marrë një numër të taksave.
South Beach, Florida: "shohim të tjerët dhe veten për të treguar" South Beach, e cila bashkon
23 rrethit jugore e Miami Beach, ka tërhequr gjatë amateurs pasur
natës. Ai është i famshëm për rrokaqiejt e tij, shtëpitë elegante në stilin e
"Art Deco", shumë bare dhe klube. "Një parajsë e vërtetë për ata që dëshirojnë të tregojnë
veten e tyre "- këtë e përshkruan vendin Charles Baker Weston, Ekzekutiv
Sektori për Savills pasurive të patundshme kompani të huaja. Në disa South Beach
komplekset e apartamenteve: më të veçantë është «e Jugut e pestë», ku
E brendshme ka një projektues dhe arkitekt francez Philippe Starck. Pranë
kështu agjencia quintessentially Estates është shitur një apartament nën çati gjashtë dhoma gjumi
sipërfaqe prej 3048 metra katrore. m për 17 milionë dollarë. Megjithatë, edhe këtu ndjehet
Efektet e krizës në tregun e pasurive të patundshme ka prekur të gjitha të Amerikës. "Nëse
dikush ka nevojë për diçka për të shitur, ulje deri në 30% ose më shumë, sidomos në
projekteve të ndërtimit ", - thotë zoti Baker. Fall në çmim, dhe të largëta
nga plazhet në shtëpi. Sipas John R. Kaiser, agjent tregtar të kompanisë riorganizuar,
apartament në studio në një godinë mund të kushtojë 100-200.000 dollarë.
Ofron shumë më tepër në shtëpitë e vjetra. Për shembull, kompania Majestic
Prona të paluajtshme shet shtëpinë për 12 apartamente në afërsi të plazhit dhe Flamingo Park
për 1, 8 milionë USD.

Share This Post: