Edhe në qoftë se ju keni blerë një mobilje të shtrenjta riparim dhe me stil , mezi
kjo do të jetë e mjaftueshme për të krijuar një mjedis harmonik dhe të plotë .
Gjithkush e di se sa rëndësi në pajisje të brendshme .

Kjo nuk është e detyrueshme dhe nuk funksionale në shikim të parë, ata shpesh
përcaktuar nëse shtëpia do të jetë i pastër dhe të rehatshme dhe ajo do të mbetet një vend
vijnë vetëm për të kaluar natën. Është e rëndësishme të tekstileve. Korrekt
perde dhe drapes përputhet në gjendje të japin dhoma e një bukuri të veçantë
dhe ngjyra. I magjepsje të veçantë është atmosfera do të dorëzojë një të vërtetë të drejtat e autorit
gjëra. Çka ndodhë? Bukurinë dhe vlerën e të drejtës së autorit si Windows dekorative
qëndron pikërisht në diversitetin e saj dhe që i përshtaten tuaj personal
preferencat. Ju zgjidhni çdo pëlhura të preferuar, ngjyrat, harton dhe
stile, por ajo ndihmon projektuesi për të vënë fantazite tuaja në realitet. I shkëlqyer
zgjidhje - një kombinim i materialeve të ndryshme të ngjyrave të ndryshme. Pavarësisht
shkruaj një këngë për laik është e vështirë, ekspertët
edhe me mjeshtëri të kombinuar një organza ajrit dhe tafta voile me të rënda ose të
jacquard trashë japin një kombinim harmonik dhe po aq pompoz.
Sa për ngjyrat, nuk ka asnjë si lojë e rëndësishme e hije.
Për shembull, drapes verdhë në qasjen e saktë të bërë dhomë të ndritshme dhe
Sun. Nëse ju nuk e keni mend nga ton, zgjidhni një shumë të errët ose të pista
dhomë do të duket shurdhër. Përveç kësaj, perde mund të qëndis me rruaza,
kasetë origjinale, ofrojnë një shumëllojshmëri e brushave, këmbanat,
lule artificiale, etj kompozime të autorit janë përdorur gjerësisht
dhe clips dekorative ju lejon të krijoni draperies hollë. Përshtatshme
ton ose, anasjelltas, contrastive pelmet përkryer dekoroj një dritare, dhe kur
dhe nevojën për të fshehur ndonjë imperfections në mbarimit të kornizës. "Çfarë është në modë
në veshje, modës dhe dizajnit në dritare "- thonë disa decorators.
Të ndjehen të lirë për të kryer në shtëpinë tuaj me idenë e podiumet. Ne rekomandojmë që të i kushtoj vëmendje
në pëlhurë, në teknikën e degraduar (një tranzicion të qetë nga hije të lehta
në krye të errët në fund), materialet me fije metalike. Më urgjente
siluetë - shumë e thjeshtë, i drejtë ose me disa folds këndshëm. Tani
e gjatësisë. Drapes popullore, përhapet në dysheme ose nuk arrijnë
vetëm në 0, 5-1, shih Alternative - panel rreptë japoneze, kujdes
tensionuar rëndë në dritare. Në modele të tilla janë të shikuar të mprehta,
vizatime grafikisht tone të qetë. Të bëjë një rezervë tani që ju keni vendosur për të shpenzuar
për perde të veçantë, me kujdes të shkojnë në listë. Kjo mund të
të jetë si një individ projektuesi-bojaxhi, dhe firma përfaqësuese e specializuar
për dekorimin. Kërko për "kontraktuesi" mund të jetë në internet apo përmes
njohurit. Në mënyrë që më vonë të jenë të pakënaqur, të jetë i sigurt për të kërkuar portofolin tuaj
dhe rekomandimet, shohim shembuj të projekteve të përfunduar, të vlerësuar
A tuaja dhe idetë e tij rreth e brendshme të përsosur. Një bojaxhi mirë
gjithmonë përpiqet të marrë parasysh shijet dhe nevojat e konsumatorëve të saj, por kjo ndodh
që klientët të vërtetë nuk e kuptojnë atë që duan. Mos harroni: sipas definicionit të vendosur
Problemi varet nga cilësia e punës së saj, kështu që të përpiqet për të maksimizuar
përshkruajnë te rezulati i synuar. Para se të shkoni në prodhim,
bojaxhi do të shikojmë në shtëpinë tuaj - konsultime korrespondencën (duke përfshirë
fotografi) janë të pamundur. Gjatë tij të projektuesi i parë në vend vizitës përcakton
Çfarë lloji të perde dhe të përshtaten në stilin e përgjithshëm, bie në disa
zgjedhje të kombinime me ngjyra, të bërë matjet e nevojshme. Paralajmëroj
specialist, çfarë prisni ju të ndryshojë në situatën në të ardhmen e afërt
të ardhmen. Nëse mobilje në dhomë nuk është larg, të demonstrojnë një projekt të projektimit
apo edhe fotot dhe fotot e brendshme të dyshuar. Natyrisht,
shumë më të rehatshme kur angazhuar në projektimin në shtëpi, një grup të njerëzve me
një plan të qartë të punës. Megjithatë, edhe një bojaxhi mirë mund të bëjë shumë.
Faza e ardhshme - zhvillimin e skica, e cila zakonisht zgjat 7-15
ditë. Projektuesi duhet të sigurojë disa opsione që ju të zgjidhni
më të mirë të tyre. Shpesh, të dhënat paraprake të kërkojë rregullime të mëtejshme
mënyrë më të mirë të marrë mbi koordinimin e të gjitha planet të paktën një muaj - nxitim
nuk ka me siguri nuk është e mirë. Pasi projekti është miratuar, pëlhurë e zgjedhur
dhe e mbarimit materiale (, dantella shirita, rruaza, etj). Ju mund të keni të
për të thirrur së bashku me projektuesi në dyqane specialiteti ose thjesht pyesni
t'ju sjellë mostra. Ju nuk duhet të lejojmë që gjërat të marrin rrugën e tyre: më shumë kujdes ju
do të kontrollojë procesin e bërë perde, rezultatet më të mira janë marrë
në fund. Rrobaqepësi vetë zakonisht nuk merr më shumë se një javë. Thjeshtë stil,
mënyrë të shpejtë do të përmbushen. Drapes Hang duhet gjithashtu të pro
- Ai vuri nevojshme dele, draperies rregulluar dekoroj përbërjen
pajisje të zgjedhur. Nëse jeni të mbeten të pakënaqur me diçka, të flasim për
Kjo në një herë - projektuesi do të bëjë çmos për të zgjidhur ndonjë
mangësitë. Kërkesat për prodhimin e perdeve të marrë një drejtën e autorit vetëm në
rastin e defektet e prodhimit. Për këto produkte të siguruar një standard
garanci - 12 muaj. Për produktet ekskluzive do të ishte mirë për të gjetur një të ngjashme
parvaz. Bëni e tij me porosi nuk është domosdoshmërisht
në dyqane që ju mund të gjeni shumë modele që u liruan në edicionin e kufizuar.
Ka edhe bojë ari, dhe kristalet dekorative, dhe vizatimet, dhe dora gdhendje
punës. Materiale gjithashtu janë shumë të ndryshme - duke filluar nga çeliku dhe e mbarimit
pemë. Një risi interesante në fushën e aksesoret shtëpi luksoze - pjesa më e madhe
cornices, të cilat janë të mbuluara me tela leckë dhe të vendosur në formën e
forma gjeometrike, lule, gjethe dhe fluturat. Këto modele janë të lehtë për të marrë
formën e dëshiruar, gjatësia e tyre gjithashtu ndryshon. Finesë vetëm - si
parvaz nuk përshtaten mirë me draperies mbetet në mendje. Ajo është e mirë për hije të
tyl të thjeshtë ose të drejtë blades pastel hije. Mirat dhe të këqijat
Avantazhet e produkteve të autorit të bërë-të të rendit,
qartë për të gjithë. Para së gjithash, ju nuk janë të garantuara për të përmbushur perde e tyre
nga dikush në një parti. Së dyti, profesionalisht dekoroj dekoroj dritaren
edhe dhomën më themelore dhe do të jetë një kohë të gjatë për të kënaqur ju dhe familjen tuaj.
E pra, minus një produkt - është se një çmim mjaft të lartë. Rrobaqepsi më
perde të thjeshtë projektuesi do të kushtojë të paktën 15-20 mijë rubla. (Në varësi
nga indet dhe madhësinë e fletë). Shtoni në të këtë koston e punës (nga 1000 fshij.)
shpërndarjen dhe instalimin e produktit të përfunduar (nga 1500 fshij.) - dhe ju do të merrni të plotë
shuma. Është e vështirë të thuhet çfarë shërbimesh do të kushtojë më shumë - apo të punonjësve të firmave
artistëve individual. Në çdo rast, para se kontrata është e vlefshme
për monitorimin e tregut dhe, natyrisht, të përfitojnë nga më të mira
dhe një ofertë interesante.

Share This Post: