Bëni vetë në shtëpi është shumë e vështirë për të hartuar , por të shkojnë shumë në këtë
hap. Dhe jo për shkak të kursimit të parave , por më tepër për të pajisur çdo
hapësirë ​​cep më vete . Shpesh , procesi i riparimit hipnotizuar aq
njerëzit që të mund të ndryshojë tërësisht jetën e tyre .

Së pari, duhet theksuar se në hartimin e pikë e rëndësishme është
bashkëpunim me një projektuesi me përvojë ose arkitekt në fillim. Ai
të marrë përsipër çështjet teknike, si dhe them pak
ide interesante profesionale. Si shembull, ne duam të ju ofrojnë
hartimin e shtëpisë së një nga disenjatorët kryesorë ruse. Origjinale Duke filluar Pra
apartament me sipërfaqe totale prej 62 metra katrore. m është në katin e lartë të një tullë
nëntë në shtëpi. Standard banesë, variant normale. Në këtë të parë
version mund të bëjnë shumë pak për - zakonisht të shtrirë tërësisht jopraktike.
Megjithatë, pas pamjet rizhvillimin e banesës nuk ndryshon, por ajo do të jetë
duken shumë më të gjerë. Vizualisht zgjerimin e hapësirës kontribuon
jo vetëm ri-planifikimit dhe ngjyrat e tenderit, por parimi kryesor
rrjedhin nga një dhomë në tjetrën, nuk ka qoshe të mprehtë. I brendshëm
Për Arkitekt moblilimi zgjodhi stilin Arti i Ri, dhe për çdo
dhomë nënkupton një koncept dhe paleta ngjyra. Kështu, që jetojnë
duhet të jenë në përputhje me imazhin e "shkretëtirës", ku rolin e dunave do të bënte
jastëkët, osmanët, e butë të ngrohtë rërë rozë qoshe. Dhoma gjumi "Qielli" do të
ju lutem sytë e të gjithë hije e kaltra qielli, dhe dhoma në rozë dhe bukuroshe
tone me pamje spektakolare e diellit nga dritarja e madhe ishte mishëruar
"Lumturia". Gradualisht, jeta e ka bërë rregullime për hartimin e shtëpisë, dhe si rezultat i
"Desert" u bë "Oasis": ata "lulëzim" manjolia - fotografia në mur
me lule artificiale, të bëra vetë. Përveç kësaj,
Canary kënduar dhe një koleksion të bimëve shtëpie. Dhoma gjumi plotësohet nga
një temë - në det, dhe në dhomë, e cila u shoqërua me një pa brenga
kalim kohe, kishte për të studiuar. Dizajn Hall
Më parë, në hyrje të banesës shohim pamje shumë të shëmtuar hapur
korridor. Pas rikonstruksionit ka ndryshuar jo vetëm paraqitjen e saj, por konfigurimi
mureve: në vend të tehe të mprehta shfaq linjave të qetë lakuar. Veç
kishte shumë më të gjerë për shkak të pasqyrë closets dera
që i japin një dhomë vëllimit të vogël dhe thellësi. Një kufi vizual
ndan dy zona ishte një raft librash e bukur dhe funksionale bashkëkohore
raft. Zbehtë jeshile muret harmoni sallë me panele
tape. Gjithashtu, projektuesi ka gjetur një shumë interesante dhe inovative
zgjidhje - korridor tranzicionit në dhomë të gjallë, dhe pa pengesa dhe
derën. Kalimi nga dhomen e ndjenjes në dhomë gjumi ka pësuar edhe rindërtimin. Se
për të hyrë në korridorin e brendshëm, ai zgjeruar, kufiri i bëri një lehtësim,
ia dha një formë rrethi, kati tiled në një gjysmërreth, dhe të gjitha këndet
fshehu bërë posaçërisht racks. Këtu, në hyrje të një dhomë të vogël salcë,
që përmban jo vetëm rrobat, por edhe të gjitha llojet e sendeve shtëpiake.
Design House: një kuptim të lirisë për të arritur një kuptim të lirisë, ne kishim
përdorin tashmë ka bërë një metodë tradicionale është që të bashkojë salla dhe
kuzhinë. Dhe ballkon dhurojë - tani ai është bashkuar në dhomë të gjallë për të formuar
gji. Si rezultat, në dhomë ishte e bollshme dhe me diell. Lakonik
orendi dhe një skemë të këndshme me ngjyra të ngritur nga banorët e relaksimit. A
këtu është pjesë e dhomen e ndjenjes kuzhinë duket e ndritshme dhe të gëzuar në kurriz të një kompakt
vendosje e mobiljeve dhe pajisje ngjyra. Në shikim të parë kjo mund të duket
që dhoma ishte tre dritare: një përballë rrugës, një tjetër - në banjë
dhe e treta - papafingo. Por në fakt të fundit - as më shumë e as më pak se në tavan,
simulon një brez dritare. Në errësirë, ajo krijon iluzionin e agimit
orë. Një tjetër, asnjë opinion është një ide e mirë mund të konsiderohen si qelqi me njolla në mur
ndarë banjo dhe kuzhinë. Kjo është një burim shtesë të lehta dhe të
dekorim. Dhoma gjumi: vendbanimi Qiellor Nëse ju nuk mund të shkoni në të ngrohtë
buzë, për të krijuar shtëpinë e saj në atmosferë jugore është mjaft i aftë! I vogël
projektuesi dhoma gjumi vendosur poshtë me kënaqësi të madhe. Nga rruga, zona e kati
të vogël - vetëm 15 km katrore. jam, pra, natyrisht, formën e tij dikton përmbajtjen.
Merrni një të pazakontë në shumë aspekte. Së pari, sepse krevat
instaluar në podium me dritë. Së dyti, tavan dekorativ të kombinuar
me funksionalitetin e saj. Projektimit duket mjaft i plotë dhe harmonike,
një kujton figurën e ujit që rrjedh, ose lundrues në qiell.
Well, dizajn ndriçimi është shumë e lavdërueshme, si një kombinim
burime të shumta të lehta krijon një gjendje shpirtërore të ndryshme në dhomë. Kabineti:
Dhoma për pronarët e banesave nuk janë reflektim shumë të mëdha janë të detyruar të përdorë
për të gjitha llojet e mashtrimeve në mënyrë që të shfrytëzojnë maksimalisht të çdo pëllëmbë. Desire
mënyrë efikase dhe me fitim të shpërndarë zonën më të banimit të banesës ka rezultuar në
për faktin se për shkak të dhomë shumë të vogël të zgjeruar dhomen e ndjenjes dhe tualet.
Tani një studim fjalë përveç me qëllimin e saj kryesor ", në kombinim"
dhomë ende dhe të qetë. Pas të gjitha, ai është diçka më tepër se puna thjesht utilitar
vend, sepse ai është gjithashtu një vend për reflektim të qetë e nevojshme për
punë të frytshme. Subjektet kryesore në studim, është sigurisht
desktop, si dhe shoku i tij i vazhdueshëm - një stol apo karrige. Por shtrat
osmanët, bookcases identifikuar në zonën rekreative. Banjo: Një nëntë Wave
idetë më interesante të projektit - banjo e madhe me një dritare në rrugë.
Nëse banjo origjinale dhe një banjo të vendosura pranë hyrjes e derës,
pas rizhvillimit ndërtoi një mur të ri në mënyrë që dhoma është kthyer
me një dritare, dhe shumica e tij është në banjo, dhe një më të vogël - në kuzhinë.
Si fund merr këtu - është i përshtatshëm për të bimëve të mirë dhe të marrin
banjo dhe admirojnë pamje të bukur jashtë dritares - kjo është e gjitha lumturi, e cila
shumë vetëm mund të ëndërrojnë! Ndoshta dikush do të duan të luajnë një të veçantë
brendshme, të drejtë deri në detaje dhe dikush do të përfitojnë nga një apo dy prej elementëve të saj.
Çfarë është e rëndësishme është se shtëpia ishte komod dhe të rehatshëm, ju duhet të bazohen në hulumtimin e tyre
ndjenjat. Atëherë shtëpia do të ketë shpirtin e vet. Gjetjet tregojnë veten e tyre
- Ajo rezulton se ai nuk ndjek tendencat e modës dhe stilet.
Sekreti është i thjeshtë: ne duhet të jetë në gjendje për të dëgjuar për veten, disponimin tuaj, mos ki frikë
mishërojnë të tillë, madje edhe më të guximshme, kjo do të duket e pabesueshme imagjinatë, pastaj
shtëpitë e të pavarur të projektimit për t'ju sjellë kënaqësi.

Share This Post: