Në çdo kopsht ka një vend komod, ku vetëm pyet disa mjaft të
headsets . Por, para se të shkoni për të, mendoj se për çfarë ju duhet.
Zgjedhja varet nga ajo qëkopshtin tuaj .

Nëse kjo është shekullore pemë me në krye mbathje gjigant dhe neobhvatnymi, atëherë
dhe mobilje do të kërkojë masive dhe të qëndrueshme. Në mesin e shkurre ose shtretër lule me të butë
mobilje ngjyra duhet të jetë elegante, por në një lëndinë harlisur gjelbër do të ketë nevojë
se - një kontrast me bar smerald. Vjen nga fakti se mobiljeve
nuk duhet të ndërhyjnë me karakterin e natyrshme për natyrën dhe për të përmbushur
stilin e përgjithshëm të kopshtit, nëse të dukshme. Është e rëndësishme dhe stilin e jetës tuaj:
Nëse mobilje është e nevojshme për jetën private, vetëm një tavolina të vogla komod dhe
karrige, dhe në qoftë se doni të merrni miqtë në vend dhe të mbajë një festë,
që kanë nevojë për mobilje pogabaritney. Mobilje për "tryezë gjelbër" në të hapur
ajrore nuk duhet të largohet larg nga shtëpia (kështu që ju nuk keni për të kandiduar
për enët, ushqim, pije). Arkitektët Peisazhi rekomandojmë zonirovat
territorit, ku rregulluar mobilje, që është për të theksuar dhe përforcuar izolimin e
vende të tilla mjete shtesë e kopshtit ujdisje: shtruar
platforma, jep hollësira, shtretër lule. Blerja e mobiljeve kopsht, ju do të
për një përzgjedhje të gjerë të artikujve individualë dhe grupe të ndryshme
materiale. Ndonjë preferencë? Secili ka karakteristikat e veta,
forta dhe të dobëta, njohuri të cilat do t'ju ndihmojnë të bëni më të mirë
zgjedhje dhe për të gjetur versionin "e tyre". Mobilje prej druri duket shumë e
natyrisht. Prodhuesit janë gjithnjë duke ofruar modelin e saj multivariate:
nga modës për tradicionale, klasike, e bërë në ngjyra të ndryshme
skemë. Ka një karrige masive me armrests të gjerë, të rehatshme të lartë
mbështet dhe jastëk-top dyshekët me mbështetëse të rregullueshme. Për prodhimin e
prodhuesit e mobiljeve të tillë përdorin metodat e veçanta të përpunimit të drurit
dhe i qëndrueshëm ndaj ujit komponimet mbrojtëse, duke e bërë janë produkt i veçantë
forca dhe nuk kanë frikë e reshjeve. Kjo mobilje është e qëndrueshme
për vagaries e natyrës së paku 10 vjet. Modelet e lirë janë të mbuluar me llak apo
bojë vaji. Për expanses ruse, me ndryshimet e shpeshta të temperaturës,
Ekspertët nuk e rekomandojmë blerjen e mobiljeve bërë nga pisha, thupër ose lisi. Më
rezistent ndaj temperaturave të ngrirjes së produkteve tik. Mobilje plastike është moderne,
praktike, elegante, e lehtë, funksionale, dhe nuk është frikë nga lagështi. Ajo është
formohem, gdhendur ose hedhur në ajër formë. Ngjyra dhe konstruktive
gamë të ofron një përzgjedhje të gjerë që ju mund të bëni më të pabesueshme
Përbërja për çdo kënd, ndërsa në kopshte e këtij mobiljeve stilit klasik
nuk do të duket organike, duken shumë të lirë. Ne mund të themi
kjo është mënyra më ekonomike për të zgjidhur problemin e relaksimit dhe rehati në kopsht.
Vetëm mos të të tërheqë një çmim shumë të ulët. Plastike të lirë nuk ka të bëjë
ftohtë, dhe në rrezet e diellit të fortë zbehet ose mund të zbutur një masë të tillë
që shpërndarë në anën këmbë. Pas një viti të funksionimit aktive të plastike
në cilësi të ulët e produkteve fillon të ndryshket dhe të mbuluar me ngjyrë kafe rreth edges
Veshje, duke i dhënë produktit një formë krejtësisht të pakëndshëm. Më të mirë për të dhënë
përparësi plastike më të shtrenjtë të përforcuar, ajo është përdorur për kornizë
çeliku ose alumini. Kjo i jep forcën e produktit dhe stabilitetin. Mobilje
metali të fortë dhe i thjeshtë, në jetëgjatësinë e tij, është e përshtatshme në mënyrë ideale
për të qëndruar jashtë në shi dhe borë. Sidomos dekorative
farkëtuar hekur mobilje. Prej gize, të paktën një prej bronzi, i derdhur e tij delikate dhe zbukurime
ajo i jep fortësi dhe kopshtin e dinjitetit. Prandaj, metal grupe,
dyqan më shpesh përdoret për të dekoroj kopsht, si një element të projektimit. Ka
çelik inox shumë të qëndrueshme dhe alumini, edhe pse ata nuk janë aq
elegante dhe fisnik, të falsifikuara si. Në mobilje metalike është vetëm një pengesë
- Kjo nuk është shumë e rehatshme për t'u ulur, shumë më pak të shtrihem. Kjo është arsyeja pse ajo shpesh është e
kombinuar me materiale të tjera - dru, thurje, tekstile. A shoferë të kamionëve
tradicionalisht në, simpati mobilje thurje nga materiale bimore.
Ajo është e perceptuar përgjithësisht si vendbanim kryesisht një verë. Shumë estetike, të rehatshme,
të gjitha llojet e diellore dhe papeshë, mobilje thurje është i lidhur me të mirë
traditat, të ndjehen të rehatshëm. Ndër meritat e padiskutueshme e miqësore me mjedisin,
kjo nuk do të grumbulluar ngarkesave, duket e madhe në kopsht. Bastun prej palme kacavjerrëse
palme, thurje, kallam, bambu, alga deti - gjatësia dhe gjerësia e rrjedh,
fleksibilitet dhe ngjyra e këtyre bimëve janë shumë të ndryshme, respektivisht, dhe mobilje është marrë
shumë të ndryshme. Colors mënyra të saj për të dhënë endje e ndërtimit,,
ngjyra. Në prag të shpërthimit të stileve etnike, kërkesa e modës për shportën
rritet, kështu që nuk furnizimit. Ata janë bërë gjithmonë nga lëndë të para nga jashtë dhe mund të
sillen unpredictably. Të mirë materiale për mobilje thurje është
bastun prej palme kacavjerrëse hardhi dhe në shtëpi thurje, e rregulluar
për luhatjet e motit. Në një përpjekje për të zgjeruar në moshën e produkteve të tyre, prodhuesit
mbuluar me llak. Megjithatë, swings ditore të temperaturës, ndryshimet e shpeshta
ditë të ftohtë të lagësht dhe e nxehtë me diell, jeta është shumë e shkurtër endur
mobilje. Ajo humb forcën, bëhet e brishtë, të çara përgjatë kokërr
dhe shpejt bëhet pamja e lënë pas dore. Nëse një mobilje ndrydhur
zemrën tuaj, në një mendje për të shfrytëzuar ajo nuk është në të hapur. Ai do të shërbejë
më të gjatë në qoftë se ju do të qëndrojnë direkt në shtëpi, në verandë, ne belveder
ose një tarracë të mbyllur. Në vitet e fundit në tregun rus filloi të shfaqet
mobilje nga materiale të reja. Një prej tyre - steklokompozit. Në shikim të parë,
mobilje nga ajo si një shportë, por është rrënjësisht i ndryshëm nga të gjitha
një tjetër, jo për shkak frikë nga shiu. Jashtëzakonisht rezistues në
mjedisit, me kalimin e kohës nuk e ndryshon formën origjinale, është shumë e
lehtë dhe të qëndrueshme. Prodhuesit thonë se kryetari i steklokompozita
të përballojë peshën 450 kg. Për shkak se këto objekte nuk kanë frikë nga uji mund të vihet,
Për shembull, një tryezë dhe karrige të drejtë në pishinë. Mobilje kopsht - kjo nuk është
vetëm tapiceri tradicionale dhe tavolina, karrige, shtretër, hammocks, tenda, fëmijëve
mobilje, tavolina për të punuar në një serë, karrige plazhi, swings, karrige lëkundëse,
sofas, raftet, racks, kuti lule. Përveç lëndëve tradicionale
ka një artikuj shumë të ndërlikuar funksionale, vendimin origjinal. Për shembull,
gjoks divan, tabela piknik mbi rrota, me dy rrota divan kopsht
dhe dy karrige lidhur me një tavolinë të vogël, që në mot të keq mund të
lehtë të rrokulliset nën tendë, swing me një kulm, si një çati. Gamë të tërë të stileve
- Nga masive stil, thjeshtë për të avant-gardës techno. Diversitetin e tyre ofron
na dhënë mundësinë për të kaluar kohën e lirë e tyre të qetë, e lehtë dhe zbavitëse për t'u çlodhur
nga zemra. E vetmja aftësi e rëndësishme për të marr dhe të organizoni mobilje, por kjo është një e madhe
artit. Nëse doni të shmangni standarde, më mirë të përdorni shërbimet
profesionistëve.

Share This Post: