Ëndrra e çdo grua - një shtëpi gjerë ,më shumë -më të mirë , për shembull
dy nivele . Por , dhjetë vjet më parë kjo vetëm mund të ëndërrojnë ,
tani një projekt i tillë - të mos një gjë e rrallë , edhe pse unë gjatë për të parë nuk ishte e mundur .
Pra, rasti i përshtatshëm - shtëpi e brendshme të projektimit - saktësisht se çfarë
atë që sot quhet " shijen dhe ndjenjën . "

Në kërkim të harmonisë Edhe pse fillimisht paraqitjen e banesës ishte i mirë, e re
pronarët prapë donte të ndryshonte atë. Dizajn të brendshëm të shtëpisë
besuar me pak i njohur arkitekt projektuesi i-ri i cili menaxhohet
me detyrën e tyre në të mirë. Ne diskutuam disa opsione - dhe dizajn ka lindur
Shtëpi të Brendshme të ardhmen: me diell, të rehatshme dhe romantike. Ai mbeti për të përkthyer
jetën e tij, dhe arkitekt me detyrë me sukses shumë të përballuar
- Apartament kthyer pazakontë në shumë aspekte. Së pari, sepse
që nuk marrin në konsideratë duke bërë të konsumatorëve dhe për të krijuar një strehim të bukur dhe të rehatshme.
Dhe më gjerë - për të zgjeruar hapësirën e pothuajse 20 metra katrore. jam dhe për të gjetur një vend të
Storage (ndërtuar në disa wardrobes dhe një dhomë salcë).
Për riparimin e dizajnit të brendshëm në shtëpi nuk ishte krejtësisht i shëmtuar dhe jopraktike,
një plan ishte ky: në nivel më të ulët janë dy dhoma jetojnë,
kuzhinë, banjo të veçantë dhe korridor. Shkallët andej deri udhëhequr. Në të dytin
nivel kanë qenë të planifikuar korridor, tre dhoma gjumi dhe një banjo. Gjithashtu në banesën
Kishte dy ballkone, të vendosura njëra mbi tjetrën. Sipas planit të ri të mjediseve
Nivel më të ulët të pajisura për mysafirët dhe pjesa tjetër të parë, dhe pas rindërtimit
ka një sallë të vogël hyrje, kuzhine, banjo, dhomë të gjallë me një shkallë dhe
banjo mysafir. Faqja u rrit duke kombinuar dy banjo dhe pranimit
pjesë e korridorit. Si rezultat, përveç një dush gjerë, vaske, tualet,
basenit është arritur të bëhet një gardërobë që fsheh në gjirin e saj
makinë larëse, kaldaja për ujë të ngrohtë dhe mallrat shtëpiake:
pluhur sapuni, letër higjienike dhe stuff. Shtëpi të brendshme design bërë në mënyrë
njëqind të nivelit të lartë hapësirë ​​është e fshehur nga sytë prying, dhe të organizuar dhe
për zonat private: dhoma gjumi matrimoniale me veshjet pajisur, banjo dhe lavaman.
Dyert e të gjitha dhomave dal korridori të përbashkët. Një ndarje e tillë është mjaft e sheshtë
logjike dhe më e rëndësishmja, të përkryer plotëson stilin e jetës së banorëve të saj. Meritë
bojaxhi në faktin se ai arriti të krijojë një stil të vetëm të Asambli
në shtëpi. Eksperimente krijuese të përdorura për zbukurim: dekoruar dhe dekor
vetëm materiale natyrore tone ngrohtë (qeramikë, dru, dylli
dhe letër). Për më tepër, dizajn të brendshëm, stolisje në shtëpi e mureve dhe siguroi një
tavan në teknologji të veçantë hartuar master. Papirus parë suvatuar
, letër roll formuar textured reliefs-strokes që imitojnë shenjat e erës
në rërë dhe pastaj të mbuluara me qiri të lëngshme, lyer në okër të ngrohtë. Ajo
jep sipërfaqen e një lloj fisnik. Meriton vëmendje të veçantë Manual
Lista e kolonave në dhomen e ndjenjes dhe korridor, bërë me ngjyra akrilik dhe
përdorimin e artë. Punën e madhe të artistit i ngjan mozaikut gjobë
arkitektët antike dhe e kombinuar me sukses me panele dyshemenë e qeramike.
Dhe në katin e lartë me parket vënë race të veçantë të drurit jugore - dzhatoba,
që tërheqin rrezet e diellit - ngjyrë të bëhet më të thellë dhe të pasur,
si pjekur mjaltë hikërror, errët, bëhet pllakë e vjetër. Në kuzhinë
dizajn të brendshëm në shtëpi është veçanërisht e plotë të të thotë: një provansal madhe
kapuç, dekoruar me detaje fshatar, qeramike organike sy
dekor vangogovskih shfaqur Sunflowers. Ajo është vendi kafe në mëngjes
dhe ka shërbyer në lojë me birila të mëdha, pikturuar me lule hollë. Amazing
lules motiv vazhdon të jetojë në një ndarje qelqi me njolla në mes të banjo
dhe një dhomë gjumi në katin e dytë. Por në një dizajn të brendshëm dhomë të gjallë, në shtëpi doli
tepërt aristokratike. Elementi kryesor dekorative të çelikut origjinal
pajisje ari: mbajtësit e qiri, orë me makinë nga mjalti ngjyrë syzet
dhe mozaikë të artë, dhe ndeshjeve gjobë. Ndryshimi proporcione të tyre është defekt
dhomë dhe krijon një atmosferë të rehatshme. Mbushur me dritën dhe ngrohtësinë e projektimit
brendshme të pronarëve të shtëpive të lumtur, sepse nuk është e habitshme që ata janë të lehtë për të jetuar këtu
dhe të rehatshme, dhe të ftuar duan të vijnë në këtë përsëri dhe përsëri.

Share This Post: