Generator - sa njerëz e dinë se çfarë është dhe nëse është apo jo në të gjitha. Everybody Hates
kur unë do të doja të jetë gati , por ... Ne si të mendojnë se
fatkeqësi ndodh diku atje - me njerëz të tjerë , por jo me familjen tonë .
Por fakti është se askush nuk në këtë planet nuk ka kontroll mbi atë që mund të ndodhë .

Ndërprerje të energjisë ndodh kudo, për shkak të Stuhitë dëborë (edhe
në jug), rainstorms dhunshme me uraganet, përmbytjet, uraganet dhe
tornadot. Ne gjithashtu mbajtur peng sistemin kombëtar të energjisë elektrike,
i cili duket të jetë duke punuar më shumë me kusht se sa në teknologji. I thjeshtë
dëme të rrjetit të energjisë brishtë mund të çojë në humbjen e energjisë elektrike
për disa ditë ose edhe javë. Ne nuk duhet të jenë të viktimave kur
është një aksident. Ne mund të ruajë ushqimit në frigorifer tuaj, përdorni
me ajër të kondicionuar, ndriçimin dhe çdo gjë tjetër në shtëpi. Ne mund të shpëtojë tuaj
familjes, dhe ndoshta gjatë rrugës për të ndihmuar fqinjët. Shumë njerëz nuk janë të gatshëm, por
në këtë kohë dhe moshë, ne vetëm duhet të jetë gati. Hope është e mirë
gjë, por gjithashtu duhet të jetë gati me një burim alternative të energjisë.
Gjenerator është një nga blerjet më racional alternative
burim i energjisë për në shtëpi. Gjenerator jep fuqi vetëm
kur keni nevojë për të, pa përdorimin e energjisë konvencionale. Gjenerator është thjesht e domosdoshme
Kur ju keni një astmatik në shtëpi, nëse keni ngrohje elektrike, apo dikush
shtëpia ka nevojë për një furnizim konstant të oksigjenit. Gjenerator është i domosdoshëm edhe
Nëse ju kujdeseni për komoditetin dhe sigurinë e familjes tuaj. Këtu janë disa
Pyetjet për të pyesni veten para se në fund të zgjidhni një gjenerator:
A kam nevojë për një burim alternative të energjisë? Në të vërtetë,
Nëse ju doni çfarë do të keni diçka për të punuar, në qoftë se ju doni të ngrohjes apo të ftohtë
ajrit, çfarë do një frigorifer apo frigorifer ishte duke punuar, ose nëse thjesht ju jetoni
nuk mund pa një kafe. Pse të zgjidhni një gjenerator? Gjeneratorë të çojë në
efektin e frigoriferë, lavatriçe, tharëse dhe kondicionuar. Në gjenerator
Ju mund të mbështeteni në të njëjtën kohë, në mënyrë që të shmangen fund gjatë apo të shkurtër
furnizimit me energji. Nga ajo mund të veprojë në kompjuterin tuaj në shtëpi, pa
të gjitha luhatjet e tensionit, për shkak të cilat kompjuterin tuaj thjesht mund të digjem.
Si gjenerator mund ta mbrojë familjen time? Kondicioner tuaj ajrit mund të operohet
nga gjenerator, kështu që ju mund të mbani dritaret të mbyllura për të mbrojtur familjen tuaj
dhe vlerën e një sulm të mundshëm. Sigurt gjenerator? Generator plotësisht
të sigurt në qoftë se ju përdorni litarët e pushtetit të madhësisë përkatëse rekomanduar
prodhues. Asnjëherë nuk përpiqen për të lidhur gjenerator tuaj për të linjave të energjisë.
Furnizimit me energji të kundërt mund të jetë fatale. Gjithmonë lexoj udhëzimet
dhe të ndjekë atë. Po në lidhje me monoksidit të karbonit? Monoksidit të karbonit është një gaz pa ngjyrë
dhe erë që mund të vrasin kur ju buzëqeshje. Kurrë nuk kthehet
gjenerator në një hapësirë ​​të mbyllur të tilla si një garazh, bodrum ose bashkangjitur
verandë. Zgjedhja e duhur gjenerator nga koha në kohë, nëse, gjatë
ndërprerje të shkurtër në furnizimin me energji elektrike, ju keni nevojë për të drejtuar
disa pajisje të vogla, ose për të përfshirë diku në botë, atëherë ju do të takohet me
gjenerator standarde, e cila ka motor me anën e valvulave
(SV), me një kapacitet prej 2 kW. Në qoftë se shtëpia apo zyra juaj ka nevojë për një backup të besueshëm
burim i energjisë për dështimin afatgjatë të energjisë, atëherë ju duhet të zgjidhni
gjenerator lloji verhneklapanny (OHV) ose industriale verhneklapanny (OHVI)
motor me një kapacitet prej 3, 5 kW. Ajo gjithashtu duhet të marrin në konsideratë karakteristika të tjera
të tilla si spin-në filtër nafte për motor automatik stabilizimin
tensionit (AVR); kontrollin në boshe, mundësinë e 12-volt
akuzuar. Mos harroni se gjeneratori nuk është pajisje në modë apo elegante lodër.
Kjo është një mekanizëm i fuqishëm që mund të nisë një pajisje e madhe,
të tilla si një furrë ventilator, pompë ikjen, thellësi pompë, TV,
ndriçimit, kondicionuar, furrat elektrike dhe furrat me mikrovalë. Para se të blej,
Kontrolloni etiketën në pajisje tuaj të jenë të vetëdijshëm për fuqinë e tyre në watts.
Gjeneratorë janë vlerësuar në dy parametra të tillë: fuqia e vazhdueshme
mode dhe pushtet për lirimin e tensionit (në watts). Ju duhet një fuqi të lartë
të dyja. Ju dëshironi të ikjes pompë nuk ka punuar vetëm, por
Për shembull, ju filloni të jetë një deklaratë e fuqishme e tensionit për të filluar
motor. Këtu janë disa sende themelore që ju duhet të dini
Para se të blej një gjenerator: Generator stacionare: Nëse ju bëni
nuk ka gjenerator të palëvizshme, të merrni atë deri sa ju bumped stuhi.
Gjeneratorëve stacionare është më e shtrenjtë për të instaluar dhe kërkon leje.
Ajo gjithashtu kërkon një çelës të veçantë të energjisë ju lejon të kandidojë,
para-zgjedhur, llamba, frigoriferë, conditioners ajrit dhe ujit. Në qoftë se
Ju mund të përballojë, ajo është e tillë një gjenerator është blerja me vlerë. Portativ
gjenerator: gjeneratorë portativ janë ideale për rolin e menjëhershme
gatishmërisë burim të energjisë. Megjithatë, ata të drejtuar në benzinë ​​dhe duhet të
të mbajtur larg nga shtëpia. Vdekjeprurëse monoksidit të karbonit të gazit, të cilat ajo prodhon mund të
për të vrarë ju ndërsa ju gjumin. Pra, përgatiten për një mbulesë të fortë e jashtme
gjenerator. Hang dry, nëse jeni të shqetësuar se gjenerator mund të
vjedhin. Detektor monoksidit të karbonit: kjo është një gjë e domosdoshme, nëse ju keni
gjenerator. Detektor vepron në bateri dhe ju duhet të keni
bateri në rezervë. Për përvetësim të vogla, kjo masë paraprake mund të
shpëtojë jetën tuaj. Ju nuk do të duhet të shohin se si familja juaj po vuan për shkak të
ndërprerjet e energjisë, nuk ka pajisjet e nevojshme për shëndetin dhe sigurinë.
Blerja e gjeneratorit - është një vendim i rëndësishëm që mund të shpëtojë jetën dhe për të ndryshuar
botën një vend më të mirë.

Share This Post: