Viznati budinok avariynim dy DNI , pozbaviti pam'yatku arhitekturi її
, statusin dhe për të blerë piznishe її për beztsin viyavlyaєtsya mozhlivim , yakscho në spravi
є specifike zatsikavlennya investora .

Patio Vnutrishniy që chastina budinku në Serbskiy, 7, vpritul prilyagayut
të dilyanki në vulitsi Fedorov de 2012 gotel mayut pobuduvati. Në vitin 2007
rotsi në Mizhnarodnomu investitsiynomu forumi në Lvovi TzOV Kyivska KOMPANIYA
"Sistemi Ukraїnski investitsiyni" për 19 milionë dollarë e ka blerë të drejtën e Orenda dvoh
dilyanok në vulitsi Fedorov, 23 i 28, e-budinku pam'yatki arhitekturi. Investitsiyni
Nga rik oreksi pislya kupivli të drejtë në Orenda DVI dilyanki në misti z'yavilisya
të ndjeshme, nuk e con karrierës investori rozshiriti dilyanku për Zabudova. Pershiy pidtverdzhennyam
Bulo ata që arkeologët karrierës shkollore për të prekur rozkopki teritoriї vnutrishnogo oborr budinku
më Serbskiy, 7, karrierës nuk nalezhala për orendovanih dilyanok, їh pripinili pislya
e jak në Tse zvernuli uwagi organizatsiy predstavniki Gromadska. Predstavniki
Ryativnoї arheologichnoї shërbimet janë parë rozkopki yaki, të quajtur Tse tehnichnoyu
pomilkoyu. Por në korridoret neofitsiyno Ratushi natyakayut, karrierës nevdovzi investitor
Prokhanov Mauger zvernutisya s çarë viddati yomu Shmat lvivskoї zemli. Ta vochevid,
i tsogo Bulo deputet, dhe larg privimit rozshirennya mozhlive për rakhunok susidnih
iz dilyankoyu budivel ... Ob'єktom pritsilu i u bë budinok më Serbskiy, 7. W
initsiativi investora për një kohë të shkurtër budivlyu rozdilili të DVI chastini: fligel,
karrierës susiduє s dilyankoyu de Got postati Hotel, Novi Room otrimav - 7a.
Pislya zmini numeratsiї fligel vtrativ statusin pam'yatki arhitekturi natsionalnogo
vlerat, dhe otzhe, fuqia D ohoronu s palë. Në praktitsi oznachaє Tse, karrierës investitor
Mauger është e lehtë për të blerë një të dytë yogo znesti, zvilnivshi teritoriyu në tsentri istorichnogo
Lviv të svoїh tsiley. Prapa fjalëve Liliї Onishchenko, kreu i UPRAVLINNYA
ohoroni istorichnogo seredovischa LMR, zgidno s ekspertnimi doslidzhennyami fahivtsiv
institutu "Ukrzahidproektrestavratsiya" fligel є piznishoyu pribudovoyu të
budinku nuk Got arhitekturnoї tsinnosti parë para se të rekomanduar znesennya. "Printsipovih
zauvazhen "schodo podilu budinku nuk i vogël i së furnizimit mbretërojë zyra natsionalnoї
kulturnoї spadschini, keruyuchis gjitha pra timey ekspertnimi visnovkami pratsivnikiv
"Ukrzahidproektrestavratsiї." Megjithatë, në ohoronniy tablitsi pam'yatki chitko vkazano,
Tsei karrierës budinok - pam'yatka XVII -. shekullit të XIX, tobto kanë kontribuar reєstr pam'yatok
privimi nuk është kryesore chastinu budinku, karrierës datuєtsya shekullit XVII, ale i vsi nastupni
pribudovi, zokrema, i fundmi vidileny në fligel okremy numër. Schasliva
chetvirka Iz 4 apartamente fligelya TzOV "Ukraїnski investitsiyni sistemit" vikupili
DVI, yaki boule privatizovani. Unë kam vzhe Statusi reja vlasnika zvernulisya
të Galitskoї rayadministratsiї s Prokhanov viznati budinok 7a avariynim.
Lvivsky filial institutu "NDI Proektrekonstruktsiya" vigotoviv visnovok
rreth tehnichny mulli budinku. Dhe të gjithë procedurën viznannya avariynosti budinku
trivala tashmë ... dy DNI. Nechuvana, jak në nashi byurokratichni traditsiї, operativnist.
- Para se të zvernulasya Galitska RA 23 Lipno 2008 roku. Mi TSI rozglyanuli visnovki
në zasidanni mizhvidomchoї komisiї në vikonavchomu komiteti Lvivskoї miskoї
për 25 g Lipno rock. Komisiya numri viznala apartament numër 1, 2, 6 i 9 për adresën:
7a Serbska avariynimi i karrierës shkollore të tilla bindëse zagrozhuyut. Fizichny znos budinku
duke u bërë 77, 1%, stini vtratili nesuchu zdatnist, budinok znahoditsya në
avariynomu stani D Mauger obvalitisya në tsilomu - rozpoviv "Poshti" Bogdan Bezkorovaynik,
Kreu spetsialist viddilu ekspluatatsiї zhitlovogo fond. Zgidno s rishennyam
vikonkomu, Rasht meshkantsiv apartamente dvoh, yaki yaki boule neprivatizovani i
vidpovidno nuk blej një investitor mig, tashmë nalezhalo vidseliti s avariynogo budinku
për Kosta investora. Rishennya rreth Tse vikonkom uhvaliv në grudni roku 2008. Nini,
informatsiєyu për "Posta", Zhitlo për apartament meshkantsiv znayshli vzhe qetë. Tani,
vochevid, investitori vikupit uves fligel budinku për smishni groshi, oskilki
Vin є avariynim, i vzhe Todi znese. Shpatet poshtë Zreshtoyu, meshkantsi chotiroh
"Schaslivih" apartamente në tsomu vipadku unike vigrali, otrimavshi apartament Novi.
Prograє pra, natyrisht, Misto, jak shet për fligel tsinoyu "avariynogo"
që nuk meshkantsi osnovnoї chastini budinku, pjesa yakogo narazi nikogo tsikavit.
Hoch, fjalët meshkantsiv, Njëjtë me fligeli Rocky budinku chotiri të robili
, riparimin e trenit chastinu nuk budinku remontuvali rokami. Zi svitlovogo lihtarya,
karrierës shkollore mbi pid'їzdom, ora vid drejtë vitru në kokë meshkantsyam padaє shpate,
Dah rokami protikaє dhe konvergjencës kalbur derev'yani. Yak ziznayutsya në Ratushi,
pennies kapitalni nemaє riparimin budinkiv. Sy Neozbroєnim mund të shihni: budinok
spravdi nuk naykraschomu stani, ndaj, në Perche, fligel є nuk kanë girshomu stani,
Nizh budivli Rasht, dhe në një tjetër, në një stani budivel pra znahoditsya Cheema
në Lvovi vjetër. E pra atëherë yogo chomu Njësoj është çarë e parë në mënyrë të shpejtë miska Vlad
viznala avariynim? - Sogodni kapitalnogo riparimin vimagayut blizko dvoh
tisyach budinkiv në tsentri Mista. Problemi me këtë, nuk ka vidilyayut karrierës Kosta në
kapitalny riparimin budinku në tsilomu. Zazvichay remontuyut ata vzhe karrierës padaє,
- Rozpoviv "Poshti" Bogdan Petrash, Shef UPRAVLINNYA ekspluatatsiї zhitlovogo
Fondi LMR. Hto për të cilët? Zreshtoyu, correc ato të karrierës shkollore në znahoditsya stani plehra
bilshist budinkiv vjetër Lviv, në avariynimi privimin blizko misti viznano
dhjetë. Chi Fligel 7a gjasa në naygirshomu stani. Proto yogo doleyu miska
Vlad vochevid, iz sub'єktivnih interesiv, pas pereynyalasya, proignoruvavshi
ndajnë tsiloї pam'yatki arhitekturi, jak, në prapanicë, mund të b vidrestavruvati
Ti x investori, që chiї interesi zahischaє Vlad? Yak larg z'yasuvati "Poshti"
TzOV "Ukraїnski sistemit investitsiyni" zasnovano 2005 roku. Seredi zasnovnikiv
kompaniї DVI. S e tyre - TOV "Ternopil-hlibprom" - popullore pov'yazuyut s
zëvendës të Ukrainës vid "Nashoї Ukrainë" IV - V sklikannya nga Humeniuk
'•: \u0026 yogo Kolegov Yuriєm Trindyukom (Yaky, schopravda para Parlamentit kështu që unë nuk e
potrapiv). Podeykuyut, roku karrierës 2000 OJSC "Ternopil-hlibprom" privatizuvali
për ... 180 tisyach UAH. Informatsiї mik rreth kompaniyu - "Raїnvest hodding"
- "Poshti" Nuk e di larg. Ale fahivtsi pripuskayut, firma karrierës tsya Mauger bootie
chergovim në det të hapur. Para se të Rechi, vipadok iz Serbskoyu, nuk e 7 poodinokim є. Yak svidchit
dosvid, oreksi lvivski investori nagulyuyut pid їzhi orë, nëse tobto pochinayut
proektuvati maybutnyu budivlyu. Zbilshennya zemelnoї dilyanki pid budivnitstvo
Hotel, zdaєtsya jo, privimi TzOV Madhe "Ukraїnski investitsiyni sistemit", ale
th KOMPANIYA "Budinvest" jak є investorom budivnitstva gotelyu në vulits rozi
Krakivskoї i Virmenskoї. Vlasnikom tsiєї kompaniї, mizh inshim, takozh є zëvendës
schopravda, tsogo miskoї për herë - Michael Muzhilivsky. Zgidno s eskiznim
draftin e hotel i ri, yogo mayut pobuduvati, zokrema në teritoriї de
sogodni rozmischeni garazhi që gospodarsky dvir Natsionalnogo muze. Sogodni
Kreu tsiєї Transfer dilyanki zabudovniku klopoche osobisto mbrojtësit e
Lvivskoї Ode Sergiy Taratuta.

Share This Post: