Ju do të fatalisht pa fat ? E keni menduar se shkaku mund të jetë ose një pjatë të palarë kapak të hapur tualet ? Feng Shui ofron një mënyrë origjinale për të arritur harmoninë në jetë.

Tashmë në kohët e lashta njerëzit vënë re se habitatit mund të ketë atë të dy efekte pozitive dhe negative. Feng Shui - artin e lashtë kineze dhe shkencës e të jetuarit në harmoni me veten dhe botën na ofron që të bëhet dashnore të vërtetë në shtëpinë e tyre. Hapi One - Merrni një mënyrë për kafshët e shtëpisë ishin rrjedhje pozitive të energjisë, të merrni një manar. Feng Shui breshkë preferencë. Në Kinë, për ta për të organizuar një pellg të vogël në të cilën ndodhet një gur në të cilën mund të breshkave të dilni jashtë. Në situatën tonë është e mirë çdo kapacitet prej rreth 30 cm në diametër. Uji duhet të ndryshojë tri herë në javë, dhe një ushqim të breshkave në peshk. Besohet që sjellin blinduara stabilitet në shtëpi. Megjithatë, i aftë dhe bretkocë. Ata besohet se janë të mbrojtur nga rreziqet dhe problemet. Për ata që preferojnë me gjak të ngrohtë kafshët shtëpiake, ne mund të ofrojmë një tigër. Tiger, nga njëra anë, simbolizon mbrojtjen, nga ana tjetër, parimi femra. Pra, kjo është logjike për gratë që të ketë një tigër të vogël në imazhin e një mace që do të mbrojë mirëqenien e tyre. Nga rruga, macja në Egjipt u konsiderua perëndeshë e vatër dhe shtëpi rojet dhe një familje të lumtur grua. Rreth Dog në kinezisht kishte asgjë, por unë besoj se ata nuk kanë gjasa të dëmtojë harmoninë e brendshme. Pra, zgjedhja është e juaja. Hapi Dy - hedhim një vështrim në derën e përparme dhe Teatri korridor fillon me një vegjë, dhe apartament - nga dera. Kineze besojnë se derën e përparme gjendet në shkallë apo në krye të saj një shenjë e keqe. Shkallë, natyrisht, nuk lëvizin, por për të korrigjuar situata është ende e mundur. Është e rekomanduar për të ul receptorin e telefonit në derën pasqyrë për të pasqyruar madhësia mesatare e energjisë negative. Të njëjtën teknikë do t'ju ndihmojë nëse ju jeni nga fat, dhe dyert në një apartament që ndodhet në njëri-tjetrin. Trajtuar brendshme dera është e rekomanduar për të ul receptorin e telefonit monedha apo këmbanat, pasi besohet se ata janë tërhequr për paratë e shtëpisë. Kineze e kanë përdorur për monedha këto qëllime me vrima, i lidhur ato me dantella të kuqe. Dera e shtëpisë duhet të jenë të ndriçuara mirë. Nëse sallë është shumë e errët, ngjyra të gjalla përdorin më shumë ndriçim, dhe do të forcojë muret var piktura apo fotografi në korniza drejtkëndëshe dhe ovale. Përveç kësaj, çdo korridor duhet të mbahen pastër dhe jo vetëm për pritjen, si gjithmonë. Përndryshe, ju do të përndjekur ndjenjat e apatisë dhe lodhje. Për këmbësore zgjidhni një ngjyrë që korrespondon me drejtimin e derës së jashtme. Disa ekspertë këshillojnë Feng Shui për të vënë nën lumturinë tre monedha mat ari. Unë mendoj se duhet të jenë prej bronzi mirë, pasi ka një vlerë të ngjyrave më shumë se cilësi. Idealisht, kur një person hyn në shtëpi, mendja e tij duhet të kthehet në dhomë të jetesës, dhomë ngrënie apo dhomë të familjes, dhe jo për anëtarët individual të familjes dhoma. Fundit, ajo mund të çojë në fragmentarizimin e familjes. Për të rregulluar situatën, vendin në një korridor mbresëlënëse, subjekteve interesante, shkëputur vëmendjen nga dhomat e fshehta. Mbani dyer të mbyllura që çojnë në dhoma gjumi, kuzhinë dhe banjo. Hapi Tre - kredi banjo dhe WC është një nga kërkesat kryesore në banjo pastër dhe të rregullt, ajo është e kombinuar me zakonet e zakonshme ruse. Për më tepër, "kineze kanë quirks e tyre." Situata ajo duhet të jetë aq e thjeshtë sa të jetë e mundur. Në derë banjo, nëse ajo është e vendosur në pjesën jugore e banesës, var një pasqyrë në pjesën e jashtme, dhe për të zgjedhur mure blu, ose nuanca blu. Nëse ngjyra nuk i përshtaten ju, atëherë mbyllni imazhin e peshkut apo të valë. Nëse tualet është në banjo, preu septum e tij. Kapak në banjë duhet gjithmonë të jenë të mbyllura. Përndryshe, mirëqenien ndonjëherë do të shkojnë larg. Nëse është e mundur, vendin e bimëve në një dollap. , Postiqe përparëse dhe të ngjashme gjëra duhet të mbahen në një vend të sigurt, larg nga syri, apo banorët e kësaj banese nuk do të ishte fat i mirë. Kjo vlen veçanërisht në kuzhinë. Dështimi për të respektojnë këtë parim çon në faktin se pronarët nuk mund të shpëtojnë nga varfëria. Hapi i katërt - i kushtoj vëmendje në dhomë në të cilën ushqimi është nganjëherë duke marrë ngrënie dhe dhomen e ndjenjes janë të kombinuara në një dhomë. Në këtë rast, zona ku ushqimi është marrë për të izoluar ata nga dhomen e ndjenjes. Kjo mund të arrihet me anë të një grilë druri me ngjitje bimëve, pasqyra dhe piktura apo fotografi. , Raft librash raft librash ose të tjera pjesë të ngjashme të mobiljeve mund të shërbejë për të krijuar një "linjë ndarëse". Në kombinim me ngjyra të ngrohta (ndoshta të ndryshme nga dhoma e ngjyra). Personi zakonisht ndjehet më mirë kur ai ha një dhomë të lartë ceilinged. Në "Hrushovi" nga tavani në 2m 40cm vrimë për fqinjët nuk shkurtuar nëpërmjet, kështu që ju duhet të ngrenë të visually. Ju mund të përdorni dritat mur me lart dritë drejtuar. Ndriçim shumë të ndritshme nuk është i favorshëm për ngushëllim dhe relaksim, kështu që përdorimi breakers qark me llampat rregullueshme ose më pak fuqi - të paktën për ushqimet e përditshme. Pasqyra dhe Feng Shui element të preferuar, dhe janë të rekomanduara në dhomë ngrënie, pasi ata jo vetëm të rritur dritë natyrore dhe për të krijuar iluzionin e më shumë hapësirë, por edhe dyfishon numrin e pjatave në tavolinë, duke bërë çdo vakt dy herë më shumë mbresëlënëse. Ndërsa ideale karrige duhet të qëndrojë pranë mureve, në praktikë kjo nuk është gjithmonë e mundur, kështu që përdorin këto këshilla që janë të vërtetë për kuzhinën tonë të vogël. Mos e vendosni tabelën e para derën e hyrjes, karrige duhet të jetë një numër çift, si dhe mysafir të nderuar që derën e personit të bimëve jo direkt në frontin. Përballen me vakt për një tualet, një ndikim negativ jo vetëm mbi oreksin, por edhe shëndetin dhe mirëqenien e anëtarëve të familjes. Nëse tryezë ngrënie është ngjitur në murin e tualetit, e cila garanton probleme shëndetësore. Tabela e ngrënie është i vendosur në mes të dyerve në skajet e kundërta të dhomës, edhe nën sulm. Nga të tillë në shtëpi një do të jetë shpejt "noton larg" mirëqenien. Në këtë situatë, të varet nga zilja ose një pezullim muzikore. Lloj pëlhurash tavolinë me ngjyra mund të zgjidhet në përputhje me fushën e dhomës ku tryezë ngrënie: blu në veri, e gjelbër në lindje dhe kështu me radhë. Nëse ju gjithmonë përdorni një pëlhurë të bardhë, me ngjyrë të përpiqen unaza pecetë. Rreshtim termoizoluese duhet të kombinohet me formën e tabelës: Nëse ju keni një tryezë të rrumbullakët, përdorimi pads rrumbullakët, të marrë në tryezën e duhur ovale. Mos hani nga gjellë me një plasaritur ose i prerë. Kjo premton telashe. Gjatë vakt, përdorin syzet, duke plotësuar ato me një lëng të qartë, atëherë ata do të luajë rolin e kristaleve individuale, nxitjen e rrjedhjes së energjisë. Çfarë është bukur nuk është domosdoshmërisht një kristali të shtrenjtë, qelqi të prerë do të përshtaten edhe. Hapi pesë - puna që jetojnë room'll më nuk shërben vetëm si një vend tubim për anëtarët e familjes, ku ata shikojnë televizion ose thjesht të pushojnë së bashku, por edhe një qendër e komunikimit, kur të ftuarit vijnë me miqtë e tij dhe të njohurit. Living dhomë duhet të jetë e ngrohtë dhe mikpritës, të ngrohtë dhe të ndriçuara mirë, por jo shumë të ndritshme dhe të zhurmshme. Nëse ka një Alcôve në dhomë gjallë, energjia mund të ngecë në vend. Hang një pasqyrë mbi mur, duke shërbyer për të krijuar një ndjenjë të thellë për overclock të energjisë me anë të bimëve dhe dritat mur. Mirë në cep të televizor, do të jetë një zonë e pasurisë. Karrige dhe divan duhet të jenë të vendosur prapa në mur. A nuk e mbani libra në raftet e hapur. Me kalimin e kohës kjo do të çojë në sëmundje, humor i sëmurë shëndetësore, e keqe. Në shumë pak, të vënë nivelin e shpinë me buzë të raft, ajo do të reduktojë efektet e dëmshme. Rafte druri nuk janë të rekomanduara për të vendosur në jug-perëndim, në veri-lindore dhe qendrore apartament. Xhami, mos postoni në pjesën veriore të banesës. Plastikës më pak të dëmshme nga raftet. Varet në mur në fotot e familjes që jetojnë. Ata duhet të marrin pjesë të gjithë anëtarët e familjes që jetojnë në shtëpi, dhe gjithmonë në një humor të mirë. Kjo do të sjellë fat të mirë. Qendër të dhomës është konsideruar si një zonë e fat. Vendoseni atë në llambadar. Hapi Gjashtë - Merrni vazo sekret dhoma gjumi bukur. Plotësoni atë me gurë gjysmë të çmuar ose kristaleve, apo vënë atë në bizhuteri saj. Fshehin atë në dollap (por jo para derës në dhomë gjumi) ose një sirtar dhe nuk tregojnë askujt. Këto veprime premtimin një siguri financiare. Hapi Shtatë - disa fjalë për korridorin, nëse e korridorit është e gjatë, varet në muret e pasqyra, duke krijuar efektin e valës-si lëvizje. Pjesa më e madhe mund edhe të bëhet në kurriz të dekorime muri, dritat e zbehtë dhe pots varur me tuta, nëse lejon hapësirë. Dhe ende mund të përmirësohet për të nxitur rrjedhjen e energjisë në apartament me ndihmën e pajisjeve, "muzikë e erës," këmbanat ", tingujt e ujit." Kurdisur orën në mur dhe të krijojë një sfond të mirë të shëndoshë në shtëpi. Mundohuni të rritet deri në një pemë apartament portokalli. Portokalli simbol i prosperitetit. Vënë atë në një pjesë të pafavorshme e banesës (zona geopathic) në vend për ju për t'u bërë më pak të rrezikshme. Për këtë qëllim ju mund të përdorni pemë limoni. Në qoshet e ndryshme të apartamente dhe dhoma duhet të jetë dominuese në një ngjyrë të ndryshme. Perde duhet të përmirësojë Feng Shui e shtëpisë. Para se të zgjedhin perde për dritare të ndryshme të shtëpisë, të gjetur se cila anë të dritës së drejtuar dritare, dhe pastaj në tryezë për të gjetur se cilat ngjyra është më e mira. Organizoni në banesën e tij një përfaqësim simbolik të elementeve primare. Për të tërhequr paratë në shtëpi, të kujdeset për përfaqësimin e ujit, sepse një simbol të ujit të pasurisë. Ajo mund të përfaqësohet nga një akuariumi të vogël, i zi ose blu të errët. Uji gjithashtu simbolizon pasqyra, qelqi, fotografitë e peshkut, ujëvarat dhe seascapes. Pema simbolizon, krijimtari e rritjes dhe fuqia. Ajo mund të përfaqësohet nga çdo lule, bimë, e gjelbër. E pra, në qoftë se lule janë rregulluar në lindje apo juglindje. Pema simbolizon gjithashtu objekte prej druri, fotot e pemëve dhe bimëve. Simbolet e zjarrit (qirinj dhe llamba) në një nivel të ambient në shtëpi podvyshayut aktivitet. Me tokë të lidhur tradicionalisht ngjyrë të verdhë dhe të verdhë-kafe. Simbolet e saj janë qeramika. Përdorimi i tyre do të ju jap praktike. Ngjyrat e metalike - të bardhë, ari dhe argjendi. Format kryesore të shprehjes për metal janë rreth dhe Gjysmëhënës, dhe çdo objektet metalike, sidomos monedha. Prania e artikujve të tillë në shtëpi inkurajon sipërmarrjen dhe diversitetit. Asnjë nga elementet themelore nuk duhet të paraqitet tepër. Kjo do të çojë në pasoja negative.

Share This Post: