Shumica e njerëzve nuk mendojnë shumë rreth asaj se si të dekoroj një banjo .
Ata nuk i kushtojnë vëmendje të idetë e projektimit për përmirësimin e banjo .
Është e lehtë për ta bërë këtë gabim të gjithë ne.

Unë kam qenë një projektuesi për shumë vite para filluan të mendojnë për projektimin e banjo
dhomë. Pas të gjitha, si mund të bëjë banjo interesante? Janë banjo
nuk do të thotë të jetë i mërzitshëm? Kjo është - se në cilat ne besojmë se ofrojnë
pa kushte. Një banjo tipike - një dhomë të thjeshtë të bardhë. Ajo duhet të jetë
pastër, minimale, dhe i mërzitshëm. Vetëm shumë pak njerëz e kuptojnë se
drejtë banjo dekor të projektimit do të shërbejë si një plotësues i shkëlqyeshëm gjithë tuaj
në shtëpi. Natyrisht, ende e planifikimit të lartë ndërtesa nuk i lejojnë shumë
"Shpërndaj" imagjinata. Por edhe në kushte të tilla mund të hiqet dorë nga
stereotipeve dhe të bëjë diçka të re në vendin e zakonshëm. Me ndershmëri
folur, mënyra më e mirë për të përcaktuar drejtimin e idesë dhe dekorimin e banjo
kjo është një pjesë e mirë pikëpamje të tjera të shtëpisë tuaj. Ne kemi besuar gjithmonë dhe të pranuara
si një haraç për atë që duket të na absolutisht të qartë dhe të saktë. Kuzhina për të
të ketë hapësirë ​​të ndritshme, të ngrohtë dhe të rehatshëm, një dhomë gjumi duhet të jetë të rehatshme dhe të lehtësojnë
relaksimit. Realiteti është se idetë e projektimit artistike
shtëpi si një e tërë dhe banjo në veçanti, mund të jetë shumë më larg se
këto role konvencionale. Unë gjithmonë si për të marrë hua artikuj për të dekoruar
dekor banjo nga kuzhina. Në kuzhinë, ne shpesh përdorin pjesë qeramike
punuar me dorë dhe të gjitha llojet e gjërave të bëra me dorë. Në mure mund të jetë
vënë vizatime të fëmijëve. Çdo gjë e bërë me dashuri me duart e veta duket
vetëm bukuroshe. Pse të mos i përdorin të njëjtën ide në banjo?
Ju mund të dhe është një fakt. Pasi ju filloni të menduarit jashtë zakonshme
mundësitë tuaja janë të pafundme. Ju mund të huazoni ide për të dekoruar
nga çdo vend në banjo. Mendoni në lidhje me ndjenjat e atyre shënime e humor,
që ju do të donte të përjetojnë të qenë në banjo. Ju zgjoheni dhe të shkojnë në
banjo, të merrni një pagesë humor të mirë dhe të rritur të energjisë gjatë gjithë ditës.
Dhe ju mund të luajnë një rol të madh në mbrëmje fustan? Ju dëshironi të marrë një dush
në një mjedis romantik. Pastaj mendojmë për një palë e qirinj aromatike
dhe mundësinë për të shall dritë. Nëse ju doni të bëni një pamje miqësore,
atëherë ju duhet të marrë hua ide nga dhomën tuaj. Ju mund të vesh muret me të prej druri
panele, raftet ose të bëjë xhingla të vogla dashur për zemrën tuaj.
Shumica e projektimit të banjo, I love faktin se këto idetë e projektimit tregojnë
na japin mundësi të ndryshme për ne perceptimin e zakonshëm të gjërave dhe hapësirë ​​të njohur
dhe si imagjinatën tonë mund të zhvillohet (në një mënyrë të mirë
fjalë) që do ta bënte jetën tonë më të rehatshme dhe të kënaqshme. Ju mund të kthehet
në banjën tuaj që ju dëshironi. Kjo mund të duket qesharake apo pa kuptim në fillim,
por sa më shpejt që të bashkohet me këtë, ju nuk do të duan të kthehen në të vjetër
banjo mërzitshëm. Shtëpinë tuaj - shprehja më e lartë e krijimtarisë suaj.
Dhe është e vërtetë ia vlen ta bëjë këtë çdo kënd, pa marrë parasysh sa
ju do të donte ta shihte.

Share This Post: