Ndikimi psikologjik i ngjyrës në një person është parë në të thella
antikitetit. V / X shekullit France ishin dritaret e parë gotë. Ata janë bërë më parë
vetëm për kishat , dhe gjurmëtmodel shumë interesant .
Tempujt më të errëta dhe të madhe janë konsideruar , të cilat janë rregulluar
dritaret gotë prej qelqi të errët . Por kisha dhe kisha të drejtë , nga ana tjetër, e ngritur
frymën e asamblesë . Dhe rolin e rëndësishëm që luajnë këtu rrezet e diellit depërtuar
nëpërmjet qelqi blu, rozë dhe të verdhë .

Në të njëjtën kohë është vënë re dhe efektin terapeutik të kuqe. Ajo u besohet
që mbron nga murtaja, kolera dhe li. Ikin nga këto sëmundje,
njerëz të veshur me rroba të kuqe, flinin në një brendshme të kuqe dhe bredh kuqe nga
ndërgjegjshëm. E gjithë kjo do të duket qesharake, nëse me të vërtetë e kuqe
nuk trajtohet infeksioni. Dhe kjo doli një danez, i cili më vonë në
zbulimin e tij fitoi çmimin Nobel. Dane Niels Finzin të gjatë
jetuar në Islandë. Ishte aty që ai tërhoqi vëmendjen për ndikimin mbi njerëzit
me kusht që rrezet e diellit, duke treguar për retë e përjetshme. Si një student mjekësore
Ai filloi eksperimentet e tij, dhe një ditë e bëri një deklaratë për hapjen
droga kundër lisë. Ishte fundi / X shekullit, në mënyrë sfidues i Dane vetëm
qeshi. Pacientët me lisë, Finzin vënë në një dhomë me të kuqe
perde, dritaret dhe dhoma me pamje anën e diell. Dukej
do të jetë asgjë më shumë e kotë. Ndërkohë, pacientët shëruar shpejtë dhe më të lehtë
ata kishin shumë pak dhëmbëza. "Red House" është përdorur Finzina
në të gjithë Evropën. Pastaj ai është bërë shumë zbulime në lidhje me ndikimin e dukshme
psikologji ngjyra dhe nënndërgjegjeshëm. Doli se ngjyra e kuqe dhe portokalli
ton dhe do të stimulojë, rritjen e presionit të gjakut. Me ndihmën e purpurtë drita
spektrit mund të trajtohen me lupus. Blue - relakson dhe ngadalëson mendore
proceset. Dhe të gjelbër ka një efekt të butë zbutës, ul tensionin
sistemin e vizuale, normalizes presionin e gjakut. Rrezatim i gjelbër
tregon dritë dhe alergjitë - kjo redukton kruajtje dhe ënjtje.
Praktikë të lehta terapi dhe në qendrat mjekësore dhe sallonet e bukurisë. Kështu
le të sjellë ngjyra dhe me ngjyra të lehta në shtëpinë tonë! Veçanërisht pasi është kaq e
bukur. Dhe kaq e thjeshtë. Perde lehtë tejdukshëm dhe blinds të gjallë të tekstilit.
Dhe në verë - një, dhe në dimër - të tjerët. Në fund të fundit, të ndryshuar perde nga koha në kohë
- Mënyra më e shpejtë dhe të lehtë për të ndryshuar brendshme. Në qoftë se dhomën tuaj
shkon në jug, diellin e verës, duke kaluar nëpër një blu apo
shutters blu do të mbushë dhomën tuaj me një dritë të ftohtë. Në dimër, tuaj
mund të kuqe flakë dritare, shkëlqimi portokalli apo të verdhë lumtur. A
Nëse bëjmë dritat blinds nga dritarja, atëherë ky model të ngjyrave
ju mund të mendojë në terr. Sidomos për shkak se në klimën tonë
kohë të natës për të këmbimit. Ndonjëherë duket se gjykata nuk e ka
dawns. Dhe, ju mund të endje një perde të rruaza ose rruaza qelqi. Ose nga
rruaza qelqi të ndritshme. Le temat e pabesueshëm në lartësi. Ata që duan të
bëjë veten në hekurat e dritares hekuri i punuar, ne duhet të mendojmë në lidhje me detajet e njomur
qelqi, këto lattices futur. Këto pjesë të përshtaten xhami në zi
model rrjetit me dritat e ndritshme dhe ju do të lutem edhe gri më të shurdhër
ditë. Dhe në dritare, dhe në lattices, ndarëse, dhe në krye të shtratit të falsifikuara
ose mobilje të tjera. Përveç bukurisë mahnitëse forcon i jep e hijes së afërt
aeroplan, dhe hije juaj është ende me ngjyra dhe nxjerr në pah. Të jetë vetëm si duhet
mësoj. Gotë ngjyra njolla - është një art dhe kërkon një ndriçuar posaçërisht
vend, përveç nuk është i lirë. Por në qoftë se raft e zakonshme për të vënë vazo
prej qelqi me ngjyrë dhe të mendojnë për të lehta, duke e ndriçuar anën e këtyre vazo, ose më poshtë,
atëherë efekti që rezulton do të jetë mjaft i mirë. Kjo përbërje, por më tepër një përmbledhje
vazo, shishe ose figurines ngjyra ju mund të mblidhni për një kohë të gjatë, solli nga largët
(Ose pranë) udhëton, picking up gjërat me vetëm një ngjyrë ose të
për të bërë përshtypje të luajë audiencën ylbertë të gjithë diellore
spektrit. Vazo mund të grupohen dhe të riorganizohet, për të punuar me ta si një artist
me paleta. Bukur në një raft do të jetë i gastare qelqi ose syze
vetëm në pazakontë, apo edhe shtrirë formë me kokë poshtë. Të tillë një raft me një ekspozim të
Ju mund të mendoni për dhe mbi prag dritarja në ose më lart. Backlight nuk mund ta bëjë
dritare e hapur vetëm tashmë është problematike. Kjo zgjidhje për dimër. Dhe të bëjë
psevdovitrazhi të jetë e mundur dhe në shtëpi, duke zgjedhur për të bërë ndonjë nga këto
metodat e mëposhtme. METHOD 1. Duhet të punojnë smalt qelqi
- Copa të vogla prej qelqi me ngjyrë të errët. Ato mund të gjenden në "Produkte
për artistët. "smalti në një fletë të përhapur xhami
konceptuar model, dhe pastaj me kujdes që të mos luaj nga vendi,
ngushtë fletë e dytë prej qelqi. Paketa e rezultuar është fikse metalike me njolla
ose një kornizë druri. Apo figura nga smalt me ​​ngjyrë të shtypur
në një fletë e qelqit dhe të caktuar me një sintetike transparente
ngjitëse të tilla si supermomenta. Sigurisht, këto njolla-xhami perde për më shumë
si një mozaik. METHOD 2. Figura e dritareve qelqi me njolla të hedhura rekrutuar nga -
elementet e stoli, të cilat janë të lidhur së bashku një rrëshirë polimer.
Kjo gotë në vend të paqëndrueshme, ajo është bërë e mirë nga një panel të vogël ose
pezullimin në dritaren. METODA 3. Kur një fletë pikturuar me gotë të veçantë
ngjyra, të cilat janë shitur në dyqanet e artit. në një para-planifikuar
linjat e figura. Pasi dries paint pak, qelqi me njolla është shkarkuar
në përputhje me udhëzimet që erdhi me bojë. Dhe, sigurisht, do të ishte mirë të mos
kini frikë të ngjyrës dhe të bëjë një skemë ngjyra të ndritshme të dhomës në përgjithësi.
Wallpaper ose bojë. Por kjo është një tjetër histori.

Share This Post: