Living room - një nga të gjitha dhomat tuaj të preferuar në shtëpi . Por për ju ,
familjen tuaj dhe të ftuar në mendje dhe kjo ishte komode , është e nevojshme për të pajisur atë siç duhet.

Dritaret dhe dhoma të lehta të jetesës duhet të jetë të ndriçuara mirë - fun në mënyrë dhe
lehta shpirtit. E pra, kur dritaret janë të mëdha. Por në qoftë se dritaret janë të vogla, ato duhet të
kompetent për lëshimin e - për të rritur të paktën vizualisht. Ne rekomandojmë që të japë përparësi
ndritshme, perde të lehta, të cilat janë gjithashtu të lehta për të hequr dhe të larë.
Pas perde - burimet e pa pluhur. Jo shumë i përshtatshëm në këtë kuptim
draperies: në folds e pluhur, si dhe vendet që ata hanë shumë.
Një alternativë e mirë - Kuvendi lehtë pa tyl, natyrore më të mirë. Dhe për të mbrojtur
nga dielli dhe netë të errëta ju mund të ul receptorin e telefonit blinds. Ata, që ra fjala, është e lehtë për të pastruar.
Burimet e dritës artificiale, të zgjedhur me kujdes. Drita duhet të jetë e butë
dhe të shpërndara - ajo ofron matte (hënës) dritat. "Milk"
drita nuk gomave sytë. Por ndriçim shumë të ndritshme mund të shkaktojë dhimbje koke
dhimbje. Përshtatshme edhe për llambat dhomen e ndjenjes kat me hije. Drita e emetuar
ata, shumë i butë dhe i shpërndarë. Lule të freskëta lule të freskët dhe të bimëve në vazo
të sjellë në shtëpinë e rehati dhe bukuri. Ju mund të organizoni bouquets dhomë në vazo,
varet në mur me mbjellësit Loach. Është vërtetuar se bimët të ndihmojë për të hequr
stresi, pastruar ajrin në shtëpi dhe madje edhe të parandaluar zhvillimin e sëmundjeve të caktuara.
Indoor ndihmojnë gjithashtu për të punuar (sidomos mendore), dhe pjesa tjetër.
Videoecology besojnë se projektimit ngjyra të dhomen e ndjenjes (pika të vogla në
mobilje veshur me susta, model ngjitës në sfond), si dhe mungesë të plotë
dekor (linja të pastra, të pastër të teknologjisë së lartë), shkaktojnë parehati psikologjike.
Në këtë sallë nuk do të pushojnë. Opsioni më i mirë - ngjyra natyrore dhe të qetë
vizatime. Dhe në qoftë se muri thjeshtë, var paktën disa fotografi apo piktura,
pastaj sytë e tij nuk do të jenë të kota për të kandiduar në mur, duke u përpjekur për diçka për të mbajtur në,
dërguar një sinjal alarmi në tru. Qilima, rugs, qilima dhe qilima japin ngrohjes
dhe ngushëllim, por edhe grumbulluar në pluhur vetë. Një alergji pluhuri. Dhe prandaj ne duhet të
për t'u kujdesur për qilima. Ndihmë për të përballuar me pluhur
pastruesit vakum me funksionin e pastrimit të lagësht. Është e dëshirueshme që periodikisht të largoj qilim
jashtë (sidomos në borë). Dhe të sigurt për të paktën një herë në vit për të bërë pastrimin e
avull qilim, duke shkatërruar marimangat (se shërbimi ka dhënë pastrim kimik). Në sintetike
mbulesa kat përmbajnë alergene, kështu që është më mirë të japë përparësi
rugs natyrore: ata janë me siguri më të shtrenjta, por ne po flasim për shëndetin
shtëpinë tuaj dhe të familjes! Violets përkryer ajër të pastër, lule të gjatë dhe të bukur,
përmirësimin e pronarëve humor. E pra, kur shtëpia është aloe: nga gjethet e saj
Ju mund të bëni një kurë për ftohtë të përbashkët, ulcerat stomak dhe madje edhe plakjes.
Fotografitë në muret e dhomës jetesës të zbutur zemrën dhe shpirtin në një vështirë
minutë, dhe madje edhe të stimulojë aktivitetin mendor. Kjo është veçanërisht e vërtetë
fotografi të fëmijëve. Shkencëtarët britanikë kanë treguar se soditja e një pamje të tyre
fëmijët normalizes presionin e gjakut, ngadalëson frymëmarrjen dhe dukshëm relakson Videoecology
besojnë se projektimit ngjyra të dhomen e ndjenjes (pika të vogla në tapiceri,
foto zbetë e letër-muri), si dhe mungesa e plotë e dekor (strikte
linjave, të pastër të teknologjisë së lartë), shkaktojnë parehati psikologjike. Në këtë dhomë
nuk pushojnë. Opsioni më i mirë - tone prej dheu dhe fotot qetë.
Dhe në qoftë se muri thjeshtë, var paktën disa fotografi apo një foto, pastaj
sytë e nuk do të kandidojë më kot kundër murit duke u përpjekur për të kapur diçka, dërguar
një sinjal alarmi në tru.

Share This Post: