Hall - dhomën e parë , në të cilën ne e gjejmë veten , që vijnë nështëpi. por
shpenzuar shpesh në riparimin e dhoma të tjera , kuzhina, banjo , korridor
merr vetëm atë që " mbetet" në kuptimin e forcës , dhe në një kuptim financiare ...

Korridor mobilje: Si rregull, korridoret, në shumë raste janë të
korridor të ngushtë të një zonë të vogël. Vizualisht, hapësirë ​​mund të zgjerohet
varur nga njëra anë e korridorit një pasqyrë të madhe, dhe në një tjetër pokleit mur
Desktop me detin ose pikëpamjet e malit. Në tavan të sipërm të ndritshme
mbulimit për ju dhe të aftë tuaj të qetë të ndryshojnë rrobat dhe Shoed.
Në qoftë se gjerësia e grupit lejon, ju mund në të dyja anët e mureve në një stivosur
poryadkedopolnitelno rri një dritat disa. Vetëtin Brendshme
jepni harqe tuaj korridor gjysmërrethor, të cilat mund të organizohet në fund të
ose në fillim të korridorit. Tani "takohen në rroba," kështu që nuk pajis keq
për mobilje për korridor. Kushti kryesor - mobilje për sallën duhet të jetë në harmoni
me pjesën tjetër të mobiljeve në shtëpi, dhe për më tepër, të jetë kompakte dhe të drejtë
gjerë. Mobilje e fëmijëve dhome: Për momentin, fëmijëve mobilje
- Segmenti rritje më të shpejtë të tregut të mobiljeve. Fidanishte
rritet dhe ndryshon me fëmijën tuaj, dhe gjithashtu kryen shumë
Funksionet - kjo është një dhomë gjumi dhe një dhomë lojra, një student dhe vendin e punës
dhe laboratorike krijuese kërkimit shkencor dhe shumë më tepër se. Psikologët këshillojnë
ndryshimin e brendshme të dhomës 3-4 të fëmijës: rekomanduar për porsalindur
të bëjë një gjendje të mirë, të blej një mobilje të reja, miqësore me mjedisin. Pastaj, në
moshën 2 3y.o. kur fëmija është ecin të sigurt, ju mund të hiqni në ndryshim
tavolinë në dysheme, e cila është vendi kryesor për të luajtur, vë butë
qilim me gëzof. Për preschoolers nevojë për një tavolinë për të praktikuar, duke sculpting,
projektim. Ka grupe të specializuara të mobiljeve të fëmijëve
me seksionet për rroba ruajtjen dhe lodra. Mobilje e fëmijëve duhet të telefononi
emocione pozitive e fëmijës - të ndritshme, e bukur, të fortë, të lehtë transformimin
(Për shembull, në një shtëpi për kafshë të vogla apo anije kozmike), dhe natyrisht të sigurt.
Në shkollë, vendi kryesor i dhomën e fëmijës është zona puna
me një tavolinë, rafte librash, tavolinë kompjuter. Kujdes
lidhje me sigurinë në dhomën e fëmijës suaj: qasje të drejtpërdrejtë në të gjitha Close
pajisjet të cilat janë nën stres, për të siguruar një temperaturë të rehatshme në dhomë
dhe ventilim adekuat. Sigurohuni që të gjitha dritaret dhe dyert të ketë një pune të mirë
flokët dhe çelësat. Në qoftë se fëmijët jetojnë në dy apo më shumë fëmijë, ju duhet të zonirovat
hapësirë ​​dhe përveç zonave të përbashkëta (për lojëra, arti), për të caktuar për çdo fëmijë
zonën tuaj personale. Një zgjidhje e mirë për këtë problem është që ngjyra
Ndarja e hapësirës personale, dhe madje edhe individuale pjesët e mobiljeve - shtretër,
karrige, çdo fëmijë mund të zgjidhni ngjyrë që më
si. Dhomen e ndjenjes: Living room - një kartëvizitë të shtëpisë tonë.
Këtu ne pjesën tjetër, duke kaluar kohë me familjen tuaj, të marrë mysafirët. Living Room -
është një reflektim i botës së brendshme të njerëzve që jetojnë në shtëpi, shijet e tyre, preferencat,
fantazite. Dhoma moderne që jetojnë zakonisht kanë dy zona - zona ngrënie (dhomë ngrënie)
dhe rekreacion zonë. Konceptin e "mobilje për të gjallët" mjaft të gjerë - këtu
përfshin, mobilje grupi ngrënie mobilje, veshur me susta dhe "mobile" mobilje.
Mobilje - një shumëllojshmëri të raftet e librave, sirtar, rastet shfaqjes, kabinete,
sideboards. "Mobile" mobilje ka rollers ose rrota - kabinete, tavolina,
sofas dritë, karrige, etj, dhe kështu lehtë mund të zhvendoset.
Drita - një element i rëndësishëm i çdo dhomë. Dhomën e ndenjjes është e rekomandueshme të mos ketë
të paktën tre nivelet e ndriçim me intensities të ndryshme të burimeve të dritës.
Kombinatsiyavariantov dhe nivelet e të lehta do të transformojë dhomën tuaj të jetesës në një festive
sallën e banketit, një vend për partitë të rinjtë dhe për të krijuar humor për
një darkë romantike me qirinj. Mos harroni aksesorëve që janë të dobishme
të theksuar stilin në dhomën tuaj të jetesës. Gama e pajisje janë tani të mëdha, figurines,
piktura, fotografi, vazo lulesh, reliefs, enët, tanke peshk, bimë të gjalla
në tenxhere, perde, blinds. Nuk është e nevojshme për t'u bashkuar sa më shumë edhe e bukur
dhe gjëra ekzotike, më e rëndësishmja - shkathtësi dhe tastefully vendosi në hapësirë
Dhomën tuaj të jetesës. Ajo është në modë për të planifikuar dhomë ulur "të qendrës". Qendra mund të
të bëhet një tabelë apo teatër në shtëpi. Rregulluar rreth qendrës së mobiljeve veshur me susta,
sende të tjera të, dekor mobilje dhe pajisje. Mundohuni të ëndërr,
ndoshta e gjithë familja do të gjeni zgjidhje të papritura dhe interesante. Ndonjëherë
pazakontë zi-e-bardhë fotografi ose një shall mëndafshi në një kornizë të thjeshtë mund të
të bëhet një pah e brendshme të dhomës tuaj të jetesës. Një bisedë të veçantë në lidhje me stilin e jetesës.
Tani ju mund të gjeni pothuajse çdo stil e mobiljeve - nga klasike në japonisht
minimalism, nga barok herët për Art Nouveau dhe Art Deco. Por ju lutem,
Mos harroni, sa më shumë të vendosni mobilje në dhomë gjallë, më pak hapësirë ​​mbetet e
për ju dhe mysafirët tuaj. Bedroom Furniture: prodhim mobilje Bashkëkohore
ofron një përzgjedhje të gjerë të vendos dhoma gjumi në stile të ndryshme.
Tregoni shkurtimisht për secilën prej tyre. Classic. Para së gjithash, është e natyrshme
materialet e përdorura për mobilje - dru, metal, natyrore ose artificiale
moshës, porcelani fisnike, mnozhestvozerkal, shandanët, shandan.
Shumë pjesë të mobiljeve dhe pajisje të bërë me dorë. Living të teknologjisë së lartë: Kjo është
jetën e racionalistë të kohëve moderne dhe teknologjinë moderne. Të gjitha mobiljeve
bërë e kromit, çelikut dhe plastikës. Gjumi juaj është si një sovremennyykosmichesky
anije. Skema kryesore ngjyra - të ftohtë mobilje metalike minimalism: Këtu
asgjë më shumë. Linja të pastra, hapësirë ​​e madhe, garmonichnozonirovannoe
dhe të brendshme accented. Mobilje në natyrë, të përdorura
në dhoma gjumi të këtij lloji, thekson hapësirë, peshës e hapësirës.
Pothuajse të gjitha pjesët e mobiljeve janë vënë përpara, lëvizin në një horizontale
dhe drejtimin vertikal. Postmodernizmi. Për postmodernizmit është karakterizuar nga
zbatimin e elementeve të stileve të kaluara, të tilla si muzikë barok dhe klasike. Elementet
hiperbolë, një panatyrshmëri të caktuar, ironi, duke bërë kontrast unik në
Thjeshtësia efektshëm të stilet bashkëkohore. Art Mobilje Deco: Deco Art
karakterizohet nga linja e fortë vertikale, qoshe të rrumbullakosura, me sy, "u terhequr"
formë. Shumë detaje dekorative në formën e zigzage, qarqet, trekëndëshat.
Materialet e përdorura druri druri pazakontë, krom,
çelik inox, laminat plastike. Zgjedhja dhoma gjumi, mbani në mend se rreth një e treta
jetën tuaj ju do të shpenzojnë atë në saj (aq shumë në jetë është
gjumë), kështu që ju duhet të rehatshme këtu, të rehatshme.

Share This Post: