Në çdo kopsht ka një vend komod, ku vetëm pyet disa mjaft të
headsets .

Por, para se të shkoni për të, mendoj se për çfarë ju duhet. Zgjedhje
varet nga ajo që kopshtin tuaj. Nëse kjo është shekullore të vjetra pemëve
kurora fuqishme dhe mbathje neobhvatnymi, atëherë mobilje do të kërkojë masive
dhe të qëndrueshme. Në mesin e shkurre ose shtretër lule me mobilje të buta ngjyra duhet të jetë
elegante, por në një lëndinë harlisur e gjelbër që do të duhet - një kundërta
bar smerald. Vjen nga fakti se nuk duhet të shkelë mobilje
karakter natyror i natyrës dhe në përputhje me stilin e përgjithshëm të kopshtit,
nëse dikush është në horizont. Është e rëndësishme dhe stilin e jetës tuaj: nëse ka nevojë për mobilje
për izolim vetëm tavolina dhe karrige komode të vogël, dhe nëse ju
si për të bërë miq në vend dhe të mbajë një festë, do t'ju duhet mobilje
pogabaritney. Mobilje për "tryezë gjelbër" në ajër të hapur nuk duhet të
hequr larg nga shtëpia (kështu që ju nuk duhet të kandidojë për vegla, ushqim,
pije). Arkitektët Peisazhi rekomandojmë territorin zonirovat
ku rregulluar mobilje, që është për të theksuar dhe përforcuar izolimin e
vende të tilla mjete shtesë e kopshtit ujdisje: shtruar
platforma, jep hollësira, shtretër lule. Blerja e mobiljeve kopsht,
ju do të keni një përzgjedhje të gjerë të artikujve individualë dhe grupe të
materiale të ndryshme. Ndonjë preferencë? Secili ka karakteristikat e veta,
forta dhe të dobëta, njohuri të cilat do t'ju ndihmojnë të bëni më të mirë
zgjedhje dhe për të gjetur versionin "e tyre". Mobilje natyrore të drurit duket
shumë të natyrshme. Prodhuesit janë duke ofruar gjithnjë e më të paparashikuara të saj
model, nga të modës për tradicionale, klasike, të kryera në vende të ndryshme
ngjyra. Ka një karrige masive me armrests të gjerë, të rehatshme
mbështet të lartë dhe jastëk-top dyshekët me mbështetëse të rregullueshme. Për
prodhimin e prodhuesit e mobiljeve të tilla përdorin të përpunimit të veçantë
druri dhe i qëndrueshëm ndaj ujit komponimet mbrojtëse, duke e bërë produktin të bëhet
forca të veçanta dhe nuk kanë frikë e reshjeve. Kjo mobilje është e qëndrueshme
për vagaries e natyrës së paku 10 vjet. Modelet e lirë janë të mbuluar me llak apo
bojë vaji. Për expanses ruse, me ndryshimet e shpeshta të temperaturës,
Ekspertët nuk e rekomandojmë blerjen e mobiljeve bërë nga pisha, thupër ose lisi. Më
rezistent ndaj temperaturave të ngrirjes së produkteve tik. Mobilje plastike
moderne, praktike, elegante, e lehtë, funksionale, dhe nuk ka frikë nga lagështi.
Ajo është e zezë e me erë, të gdhendura apo të hedhura në ajër formë. Ngjyrë
dhe gamën e projektimit ofron një përzgjedhje të gjerë që mund të formohen
këngë më të pabesueshme për çdo kënd, ndërsa në kopshte e klasike
stil kjo mobilje nuk do të duken organike, duken shumë të lirë.
Ne mund të themi se kjo është mënyra më ekonomike për të zgjidhur problemin e rehati
pjesa tjetër në kopsht. Vetëm mos të të tërheqë një çmim shumë të ulët. Plastike të lirë
nuk mund të qëndrojë e ftohtë dhe në rrezet e diellit të fortë ose djeg mund të zbutur deri
të tillë në atë masë saqë të shpërndarë në anën e këmbë. Pas një viti të shërbimit aktiv
produktet e rëndomtë në plastike fillon të ndryshket, dhe është i mbuluar nga
edges prarim kafe, duke i dhënë një produkt krejtësisht të pakëndshëm
formë. Është më mirë të japë përparësi plastike më të shtrenjta të përforcuar në
Ajo është përdorur për çeliku ose alumini frame. Kjo i jep forcë të produktit
dhe qëndrueshmërinë. Mobilje bërë nga metali solid dhe i thjeshtë, në saj të
Qëndrueshmëri është ideale për të qëndruar në ajër të hapur, nën
shi dhe borë. Sidomos dekorative punuar-hekuri mobilje. Prej gize, të paktën një prej bronzi,
derdhur e saj delikate dhe zbukurime, i jep fortësi dhe kopshtin e dinjitetit.
Prandaj, grupe metal, grupe shpesh përdoret për të dekoroj kopsht,
si një element të projektimit. Nuk ka ende një shumë të fortë produkte çelik
dhe alumini, edhe pse ata nuk janë aq elegant dhe fisnik, të falsifikuara si. Në metalike
Mobilje është vetëm një pengesë - nuk është shumë e rehatshme për t'u ulur, dhe akoma më
gënjeshtër. Kjo është arsyeja pse ajo është shpesh e kombinuar me materiale të tjera - druri,
Braids, tekstile. Kamionë kanë gëzuar tradicionalisht simpati
mobilje thurje, nga materiale bimore. Ajo është e perceptuar përgjithësisht si
sidomos kopsht. Shumë estetike, të rehatshme, të gjitha llojet e diellore dhe papeshë,
Mobilje thurje është i lidhur me traditat e mirë, të ndjehen të rehatshëm. Midis
meritat e tij e pamohueshme e miqësore me mjedisin, kjo nuk do të grumbullohen statike
akuza, duket e madhe në kopsht. , Bastun prej palme kacavjerrëse thurje, kallam,
bambu, alga deti - gjatësia dhe gjerësia e rrjedh, fleksibilitet dhe ngjyra e këtyre bimëve
shumë të ndryshme, respektivisht, si dhe mobilje jep një shumë të larmishëm. Ngjyrat e
të japë mënyrat e saj të endje, ndërtimit pikturë,. Në prag të shpërthimit
modës për stilet etnike kërkesën për rritje të shportës, kështu që nuk furnizimit.
Ata janë bërë gjithmonë nga lëndë të para nga jashtë dhe mund të sillen unpredictably.
Të mirë materiale për mobilje thurje është bastun prej palme kacavjerrëse thurje,
si dhe lidh me thupra e brendshme për të përshtatur luhatjet e motit.
Në një përpjekje për të zgjeruar në moshën e produkteve të tyre, prodhuesit e lyej me llak. Por
swings ditore të temperaturës, ndryshimet e shpeshta në lagështi ftohtë dhe e nxehtë
ditë me diell në masë të madhe të reduktojë jetën e mobilje thurje. Ajo humb forcën e tij,
bëhet i brishtë, të çara përgjatë grurit, dhe shpejt bëhet i
pamja i lënë pas dore. Nëse kjo mobilje do të fitojë zemrën tuaj, në një mendje për të shfrytëzuar
nuk e tij në të hapur. Ajo do të zgjasë më gjatë në qoftë se ju do të jetë direkt
në shtëpi, hyrje belveder, ose në një tarracë të mbyllur. Në të fundit
vjet në tregun rus filloi të shfaqet nga mobilje për materiale të reja. Një
prej tyre - steklokompozit. Në shikim të parë, mobilje nga ajo si një shportë,
por është krejtësisht e ndryshme nga ndonjë tjetër, sepse ata nuk i frikësohen shi.
Jashtëzakonisht rezistent ndaj mjedisit me kalimin e kohës
nuk e ndryshojnë formën origjinale, është shumë i lehtë dhe të qëndrueshme. Prodhuesit pohojnë
kryetari i steklokompozita përballojë peshën 450 kg. Për shkak se këto produkte
Mos u tremb nga uji, ju mund të vendosni, për shembull, një e drejtë tryezë dhe karrige në pishinë.
Mobilje kopsht - nuk është vetëm mbulesë tradicionale dhe tavolina,
karrige, shtretër, hammocks, tenda, mobilje për fëmijë, tavolina për të punuar në serë
karrige plazhi, swings, karrige lëkundëse, sofas, raftet, racks,
kuti lule. Përveç lëndëve tradicionale kanë funksionalitet shumë të sofistikuara
artikuj, vendimi fillestar. Për shembull, një divan-gjoks, tavolina piknik
mbi rrota, me dy rrota divan kopsht dhe dy karrige lidhur nga një e vogël
tryezë, e cila në mot të keq, ju lehtë mund të rrokulliset në tendë, swing me kulm
si një çati. Gamë të tërë të stileve - nga, thjeshtë masive të avant garde-
në stilin e techno. Diversitetin e tyre na jep mundësinë për të shpenzuar kohën e lirë e tyre
qetë, e lehtë dhe zbavitëse për t'u çlodhur me gjithë zemër. E vetmja aftësi e rëndësishme
zgjidhni dhe caktoni mobilje, dhe një art të madh. Nëse doni të shmangni
standarde, të mira për të kërkuar shërbimet e profesionistëve.

Share This Post: