White -ngjyra, e cila përmban spektrin e plotë të ylberit . Ai është konsideruar si një simbol i
fillimi absolute e universit . Në artin japonez e letrës kështu një fletë të pastër
si të rëndësishme si ajo e shkruar në të. Prapavijë të ndritshme kombinon të gjitha sendet
brendshme ...

White White vizualisht zgjeron hapësirën dhe reflektojnë dritë shumë mirë.
Në një ditë me diell duket sikur dritaret dhe dyert e ndritshme
shimmer. Në një dhomë me një shumëllojshmëri të mureve cilësi mund të shihet
play çuditshëm e dritës dhe hijes. Në një shumë e hije të bardhë. Në këtë
mund të shihet duke krahasuar listat e shkruar letër nga tufa të ndryshme. Hije
bardha shkojnë të përkryer me ngjyrën e, krem ​​kafeje shampanjë, dhe mjaltë. Modern
design mobilje ju lejon të rregulloni një dhomë plot me ngjyra të ndritshme. Dressers,
kabinete, TV qëndrojnë të mbuluara me të bardhë mat lacquered ose
Rimeso druri të lehta. Në karrige, kolltuqe dhe divan mbulon ju mund të vishni
pambuku të bardhë. Draped në pëlhura që rrjedhin dritë dritare, qilim
ngjyrat pastel do të shtojë një bukuri të veçantë në dhomë gjumi. Kuzhinë duket e madhe
të bardhë dhe mobilje të lehta linoleum, përfundoi çeliku, krom dhe alumin
detaje. Neon-blu ndriçim thekson bardhësi e pllakave në banjo
dhomë. Kjo skemë ngjyra mund të ringjallur nga disa pika të ndritshme: var
peshqir portokalli në dhomë ose perde të kuqe. Përdorimi i gri
gri në pjesën e brendshme - një prirje të re të modës. Ajo ishte menduar gjatë
se ajo është shumë e errët, çdo ditë të jetë një kryesore. Detajet Gray
nuk është e dukshme dhe nuk ndalet sy. Në dizajni modern të këtij color
përdorur shumë gjerësisht. Gray plotëson çdo dekor, ndërsa
zbutjen dhe zbutjes efektin e ngjyra të tjera. Ne mund të themi se nuk është shumë e
Këngëtarja e mirë, por kor është madhështor. Gray - një përzierje e bardhë
dhe e zezë, qiej e në tokë, kështu që është e natyrshme paqartësie, mister.
Ash përshtaten letër-muri dhe kuqe dhe mobilje blu, duke theksuar dhe nënvizuar
dinjitetin e tyre. Materialeve të shtrenjta janë në ngjyrë gri të duket edhe më e vlefshme, dhe madje edhe
sipërfaqet e thjeshtë, shton ai hir dhe elegancë. Çelikut dhe të
tym - se është hije e pjekurisë, të përshtatshme për klasat, zyrat. Ngjyrë gri
tjegull të mirë në kuzhina dhe banjo, ai thekson pastërtinë dhe mjeshtëri
pret. Black Zi është gati asnjëherë nuk përdoret në stilin tradicional e ornament
apartamente. Në sasi të mëdha është një efekt dëshpëruar në psikikë, ajo thith
të lehta dhe zvogëlon hapësirën. Megjithatë, për detaje dhe aeroplanë të vogël
përshtatet të përkryer. Si një shtojcë, ajo është e kombinuar me ndonjë ngjyrë
përjashtim të vetëm ngjyrat pastel dhe transparencies. Black duket e mirë
dhoma në stilin avant-gardës që nuk do të përdoret gjithmonë
në jetën e përditshme. Në sfond është interesante të shohim motive orientale, të mëdha
multi-colored modele. Qymyr-colored mobilje lacquered japin dhomën
luksoze. Black - kjo është një ngjyrë neutrale, ai është i përshtatshëm për të gjithë ngjyra,
dhe të ftohtë dhe të ngrohtë. Red Red - një nga tre ngjyrat primare. Ai
vlerësuar ndryshe në kultura të ndryshme. Në Kinë është një simbol i jetëgjatësisë:
është i qepur rroba të kuqe wedding dresses atje. Në Romën e lashtë, ajo ishte e lidhur
me, pushtet pushtet e fuqi. Ngjyra e kuqe shikimi zvogëlon hapësirën
dhe suppresses ngjyra të tjera. Ajo ndikon në psikologjinë: rrit nervozizëm
dhe provokon agresionit. Megjithatë, kjo është një ton të ngrohtë që mund të krijohen në
dhomë një atmosferë komod. Red ka hije shumë: nga trëndafili drita
në ngjyrë gështenjë. Boronicë dhe burgundy janë inteligjent
tone, i kuq - një shenjë të të rinjve dhe feminitetit. Shega - ngjyra e pasionit
dhe të paparashikueshme. Kuqe radiating vitalitetin blends në me të bardhë,
simbolizojnë shtrënguese dhe pastërti. Ky kombinim është quajtur një mbret.
Kombinimi i arit dhe flakë të kuqe identifikuar gjithmonë me pushtet dhe autoritet. Bukur
duket si një dhomë të gjallë, dekoruar me tone të kuqe - të zbehtë rozë të errët
terrakote. Në çerdhe është më e mirë për të kombinuar ato me të verdhë dhe blu.
Portokalli Portokalli - një kombinim i dy ngjyrat e nxehta: e kuqe
dhe të verdhë. Prandaj, ajo rrahje të ngrohtë nga vera, dielli jugore. Besohet
se ajo rrit oreksin dhe humor, sidomos një ton ngjyrë e ndritshme. Ai
excites dhe stimulon aktivitetin locomotor. Budistët e konsiderojnë atë një simbol të
ndriçimi shpirtëror. Por ende bëjnë atë primare në dhomë tepër
rrezikshme. Duke vendosur këtë, ju duhet të zgjidhni një shumë të butë, të lehta dhe të pastër
hijen e lëng portokalli i holluar me qumësht ose mjaltë të ngrohtë me diell
ton. Përveç kësaj, një arrë të përsosur dhe ngjyra çokollatë
të gjitha ngjyrave të lidhura me të verdhë dhe të kuqe. Ajo do të jetë mirë në çerdhe,
ku mund të përdoret në sasi të pakufizuar. Pika të vogla
këtë ngjyrë do të bëjë një ringjallje të gëzueshme pothuajse çdo dekor. I papajtueshëm
atë me ngjyrat e gamë të ftohtë - blu, blu dhe jeshile. Kombinimi i purpurtë
përgjithësisht e papranueshme. Yellow Yellow është një gamë të ngrohtë. Ajo forcon
aktivitetit mendor dhe uplifting. Well reflektojnë rrezet e diellit,
ajo rrit ndriçimin e dhomës. Kjo është një simbol i pasuri, ari, dhe
Lindja është konsideruar si një shenjë e përjetësisë. Ton dritë jep përshtypjen e butësi,
web eterik ose sipërfaqe. Edhe perde të rënda e ngjyra duket
gjysmë-transparente dhe të papeshë. Në zyrën e tij ai është e përshtatshme për
mure apo orendi. Justifikuar përdorimin e saj në dhomë, përballet me
në anën veriore - do të krijojë një atmosferë të ngrohtë, të ndritshme. Limoni
është i lidhur me freski dhe pastërti, duke ruajtur përkatësinë e tyre
të ngjyrave të ngrohtë. Hues Artë janë fisnike dhe luksoze, ato janë të mira në festë
të projektimit me ngjyra të pasura -, purpurtë malakit, prej kadifeje
akuamarin. Ata kurrë nuk janë përdorur së bashku me bizhuteri argjendi.
Verdhë mund të kombinohet me portokalli, e kuqe, kafe dhe të gjelbër, më të vështirë
edhe pse është e mundur për të gjetur tonin e duhur blu dhe blu. Me të verdhë vjollcë
A nuk shohin. Gjelbër i gjelbër është i lidhur me herbs, kafshë të egra
dhe pemë. Ndoshta kjo është arsyeja pse ajo ndihmon për t'u çlodhur, zbutur, hedh
mendimet e këndshme. Ajo është ideale për meditim, ose vetëm relaksuar pas
një ditë të zënë. Ekspertët thonë se njeriu modern nuk
mungesa e hije, në mënyrë që ata rekomandojnë duke e përdorur atë për pikturë
mureve dhe dyshemeve. Zgjedhja tonin e duhur, ju duhet të kujtohet për pjesën tjetër të brendshme
apartamente, sepse e gjelbër mund të jetë aq të ngrohtë apo të ftohtë. Smerald Juicy
qilima gjobë dhe ringjallin korridor e fëmijëve, ndërsa hije të lehta të arsyeshme praktikisht
për çdo dhomë. Sytë e butë e gjelbër nuk e gomave, në mënyrë
është e rekomandueshme të përdorur në zyra, klasa dhe bibliotekat.
Gjelbër shkon me të gjitha ngjyrat e spektrit, përveç violet. Kur zgjedh
Gamë të ftohtë duhet të zgjidhet ngjyra bruz, apo hije të aqua.
Me ngjyra të ngrohta do të duken më mirë se smerald dhe gëlqere. Blu
Blue është përdorur në të brendshme kanë më shumë gjasa sesa blu. Ai siguron mundësinë për të ruajtur
qetë në rrezik, ngjyra e njerëzve i shoqërueshëm me një ndjenjë të fortë të
përgjegjësi. Shpesh, ai u bë preferuar kur një person bëhet i sëmurë ose
përjetuar një shoku. Ai duket të jetë një romantike dhe të lumtur, siguruar, por nuk
koncentrohen. Zgjerimi i hapësirës, ​​ajo i jep ndjenjën e fluturimit dhe lartësitë,
kështu që do të ishte ideale për të vogla dhoma, korridor, banjo dhe WC.
Tavan dritë blu të bërë dhomën lart dhe te bollshme. Ngjyra është e mirë
përdorim në dhomë, ndesh në jug. Disa designers janë të këshilluar që
të bëjë një zyrë të veçantë në dhomën blu në të cilën për të zgjidhur mosmarrëveshjet
çështje dhe zgjidhjen e konflikteve. Blue do të shkojnë mirë me pastels
ngjyra: rozë, gri, argjendi. Për atë shumë të arsyeshme praktikisht
Të gjitha llojet e drurit, sidomos arre dhe lisi. Nuk rekomandohet për përzierje blu
me një gamë të theksuar të ngrohtë me ngjyra - lulekuqe-kuqe ose portokalli-verdhë.
Blue Blue - më të popullarizuara të tone ftohtë. Kjo është ngjyra e përjetësisë,
detit dhe qiellit. Magjistarët dhe magjistarët gjithmonë shfaqen në rrobat blu. Në lashtë
Piramidat Egjipti ishin pikturuar nga brenda është në këtë ngjyrë. Blu në flamujt - simbol i
lirinë e shoqërimit. Në mitet ai ishte lidhur me një hyjni, një mister.
Dy hije e blu janë themelore - blu dhe vjollcë. I pari është i lidhur
me, moskokëçarje romance, qetësimin dhe nuk koncentrohen. Ajo është me sy
zgjeron hapësirën. Është shumë errët Lejla dhe më intensive blu, dhe ai
ndikim të fortë në psikikë. Mbylle në zi, ngjyra thellësi dhe trishtim.
Prania në brendësi të tonet blu i jep një dhomë sqimë dhe fisnikëri.
Megjithatë, bollëk e tyre e bën dhomën e ftohtë dhe edhe më i zymtë. Designers përvojë
duke u përpjekur për të balancuar blu, me tone të ngrohtë. Nëse ju përzierje me
verdhë, e gjelbër janë fituar hije, me një të kuqe - purple. Kombinim
blu dhe të bardhë - klasik dekoruar. Ngjyrë bruz blends me pastel
tone. Që hije shumë tonet blu të zbutur sistemin nervor,
ato janë të përshtatshme për dekorimin e dhoma gjumi. Blu, e kuqe dhe të verdhë - i suksesshëm
skemë të ngjyrave fëmijë. Blu të errët qilima dhe blu
muri duket e madhe në dhomën tuaj të jetesës. Violet Violet është marrë nga
bashkim i të kuqe dhe blu, të nxehtë dhe të ftohtë, kështu që qëndron
mospërputhje të brendshme. Është e vështirë për të gjetur një partner të përshtatshëm, ai me ngjyra.
Në sasi të mëdha është e dëmshme për shëndetin mendor, fizik e ulët
aktivitetit dhe depresioni shkaktojnë. Përvojë, designers të aftë, ose njerëz me të mirë
zhvillimin e shije të mund të krijojnë përbërjen fantastike bukur me një ngjyrë vjollcë,
purpurt ose ngjyrë ngjyrë jargavani. Ata janë shumë delikate, fluturonte, romantike. Terr
ngjyrat luksoze janë misterioze dhe enigmatike, e kombinuar edhe me ar ose
stolitë e argjendi. Vazhduar të jetojnë në një dhomë të dominuar nga këto
hije, nuk është gjithmonë e këndshme, është më mirë për t'i përdorur ato për dekorimin e festive
ose disa nga detajet. Purple duket e madhe me rozë dhe të kuq.
Është e vështirë për të gjetur ton të drejtën e verdhë, portokalli, blu dhe jeshile.
Për realizimin e planifikuara duhet të kthehet në një riparim me përvojë dhe të ndërtimit
kompani që kryen riparimin dhe përfundojë me cilësi në një kohë të arsyeshme.

Share This Post: