Si të filloni apartamentin tuaj ? A mendoni se teatrit , me një hallkë ? Ju jeni gabim!
Apartament fillon nga kaloni . Sepse , duke tejkaluar pragun e para
gjitha që ju duhet për të gjetur atë , për të ndriçuarkorridor dhe se të njëjtën rrobash .

Kaloni duhet të jetë gjithmonë në dorë, që do të thotë se e ardhshëm të derës, në lidhje me
në nivelin e belit. E pra, në qoftë se ky objekt është i pajisur me ndriçim, e cila lejon
lehtë të gjejnë veten në të errët, më mirë akoma, nëse ka një sensor
përgjigjet për të lëvizjes (ju përshtatet - drita është e ndezur, largim - off).
Vëmendje për vendndodhjen e tyre, kërkojnë çelsin në banjo dhe WC
(Ata gjithashtu shpesh duhet të shohim në errësirë), fëmija (i fëmijës duhet të
të merrni për të kaloni) dhe dhoma gjumi (është më mirë që të ketë dy çelsin,
një - në derën e përparme, të tjerë - në shtrat, për të menaxhuar një llambadar, nuk
) në rritje. Pra, ju shtyjë levë - dhe vënë dritë mbi ... çfarë?
Tre nivelet e specialistëve mendojnë se e mirë është
tri-shtresore mbulimit. Kjo është përveç llambadar në dhomë duhet të jetë
një Spotlights pak. Secili prej tyre është projektuar për të krijuar të ndritshme
tjetër për një objekt të veçantë: një tavolinë, raft librash, dollap. I tretë
Ndriçimit fazë - shumë e hollë. Zakonisht, kjo kasolle, llambë tryezë
ose llambadar një herë ... e fundit - dim, ndriçimi shoi, ai krijon
komod, ndjesi të ngrohtë, një iluzion e më shumë hapësirë. Designers
brendshme nuk është e rekomanduar për përzierje në një dhomë llambat të stileve të ndryshme.
Chandeliers lampshades, llambat kat dhe sconces të ndeshjes. Ngjyra e tyre
- Përzierje me një kontakt të letër-muri. Llamba e zakonshme të lehta preferohet
ashtu-quajtur ndriçim fluoreshent, sepse ky i fundit të japë ftohtësi seksuale
dhe lifelessness e hapësirës përreth. Kuzhina është e mjaftueshme për të blerë
llambadar me një llambë të lehta. Të gjitha të njëjta, dhe një tavolinë prerja, dhe madje edhe të kërkojë një sobë
ndriçim shtesë. Një mënyrë shumë të përshtatshëm: gjatë ngrënies të përfshira
vetëm dritë mbi tavolinë - atëherë ju nuk do të shihni pjesën tjetër pas gatimit
pan pista në lavaman dhe djegur supë në furrë. Për ndriçim
dhomë ngrënie tavolinë nuk është e nevojshme që të ketë një mur të veçantë. Nëse kuzhinë është i vogël,
Ju mund të përdorni llambadar lartësi-rregullueshme. Një shumë të vetme
llambë në llambadar dhe dhomat e gjumit. Por këtu ju patjetër do të vijë në dispozicion afër
dritë natën kështu që ju mund ta lexoni pa shqetësuese duke fjetur pranë burrit të saj. Shtese
ndriçimit nevojë për ju e ardhshme për të tryezë tualeti. A nuk do të çuditshme
dhe pranë kabinetit. Fëmijët të hedhur dritë mbi dhomën e gjumit të rriturve nuk
nuk ndryshon. Por fëmija do të jetë nicer në qoftë se drita vjen nga një kasolle të pazakontë
të projektimit, për shembull, të bëra në formën e yjeve apo muajve, ose në qoftë se në bazë të
tavan - "fluturues" aeroplan, kabina është ndezur Arrow.
Llambadar me tre (apo më shumë) dritat e nevojshme në zyrë dhomë gjallë, ... Dhe
ju duhet të jetë në gjendje të ndryshojnë intensitetin e ndriçimit të përfshijë
veçmas një apo më shumë llambat, dhe të gjithë së bashku. Ndriçim të mirë
duhet të jetë në banjo. Së pari, një të vogla dhomë kështu që ju duhet të
shohim qartë të gjitha gjërat që ata nuk e lënduar, dhe së dyti, imagjinoni
që ende grumbulluar diçka dhe thyen: për të hequr të gjitha mbeturinat, duhet të jetë edhe
për të parë ato. Ju lutem vini re se tavanit në banjo duhet të jenë të mbyllura në të gjitha anët,
ndryshe me avull do të depërtoj në bazën e kontaktit dhe ndryshket tyre. Drita në dritare
Oh yeah, harruar. Ajo është ende ditës, një
se dita vjen nga dritarja jonë. Sepse shkëlqim dhe orientimin
ky burim nuk mund të rregullohet derisa, një gjë mbetet: të zvogëluar rrjedhjen
Daylight nëpër perde të trasha, ose edhe më mirë - blinds.
Për fat të keq, këtë dhuratë e natyrës për të rritur ju, pa marrë parasysh sa të kujdesshëm, nuk do të funksionojë.
Por ju mund të përpiquni të kaloni në dhomën e sa më shumë rrjedhën e dritës.
Përdorimi tyl i hollë ose nuk ul receptorin e telefonit perde në të gjitha.
Dhoma dritë okleyte letër-muri dhe nuk vend afër dritares një hapje të lartë
mobilje. Mos harroni se pasqyrë reflekton jo vetëm të brendshme, por
dritë. Megjithatë, një pasqyrë të vendosur në frontin e shoh me inat dritares.

Share This Post: