Riparimi - është një uragan të vërtetë në shtëpi dhe , si çdo natyrore
fatkeqësi , nuk i nënshtrohet asnjë ligjeve dhe jeton jetën e vet .

Me një qiramarrësit shumë aktive, shumë shpejt vetë-shkatërrues, që çdo e shtrenjtë
sy. Përndryshe, riparime të bëhet një anëtar tjetër i familjes
dhe jeton në një apartament për vite: mbeturinave, Volyn, egoiste konsumojnë
kohë. Nëse riparimin e banesës është mjaft kozmetike dhe të tyre
forcat, kjo është bërë e mirë në faza, banjo, kuzhinë, sallë, dhomë. Rend
nuk është e rëndësishme, të mos e rëndësishme për ta kthyer në gërmadha të gjitha përnjëherë - nuk e tërheq rindërtimit.
Ne ju rekomandojmë që të fillojë me një dhomë të gjallë, së pari, entuziazëm në e parë
riparimin e më shumë ditë, dhe së dyti, ekzistojnë në një çmendinë në kuzhinë dhe sallë,
ju do të fle si një njeri. Nëse do të bëjë të gjitha mobiljeve në kohë, "Bedlam"?
Përgjigja për këtë pyetje do të varet nga ajo që ju do të zbardhet
tavan. Gjurmët e zbardh whisked lehtë nga tavolina dhe katin e mezi i lagësht
leckë. Pika e ujit ngjyra me bazë larë nga keqe edhe me tretës.
Nëse ju kërkoni më të mirë të mbuluar tavan, ne ende rekomandojmë bazë uji
ose bojë latex. A nuk zbardh. Por në qoftë se ajo ishte pikturuar më parë
është ajo, atëherë bojë në krye nuk është "do të bjerë". Në këtë rast, ose për të zbardh
larë off, apo për të rinovuar. Pa kushte të rinisë, në qoftë se ju nuk do
më shumë tavan larje, mbledhje, pluhurave. Pra, bukur! Në
procesi i pikturës nuk është e madhe, ajo vetëm i lodhshëm. Tri herë e lodhshme,
si një shtresë shtresë nuk është e mjaftueshme. Për të marrë një tavan të pastër
dhe nuk ka arna tullac, të mbajtur bojës në intervalin kohor të specifikuar në mes të
zbardh. Ajo thotë se tre orë - si, relaksohuni. Dhe duke ecur, mendoj se
- Pse tavan është e bardhë? Sepse ai është neutral? Por
neutral dhe gri të lehta, dhe ngjyrë bezhë. Nëse ju nuk ndërmend të bëjnë mur
shumë të gjallë, do të përpiqen për bojë lyer tavanin e, thonë, toni
muri ose mobilje, në qoftë se një ngjyrë. Wallpaper. Ata janë, në vend, është e vështirë të prishin,
se zam. Zakonisht letër-muri dal e thatë, pjesë të cilat japin hua veten e tyre, scraped
shpatull. Dhe kur zam muret promazyvayut, rrobat neotskoblennye Wallpaper
veten papritmas Welling në rul. Duke parë uselessness e ditës dy,
të gjitha qesh gjatë dhe të trishtuar. Ndryshimi script njohur dhe tërësisht njomet
muri para nxjerrje, dhe atëherë ata do të tërhiqen prapa në një thikë të vetme
në rrotullon. Në lëkurë letër-muri lagësht zakonisht zgjat rreth katër
orë. Aderimin të reja - dy herë. Tani shumë të popullarizuara
jo të endura bazë letër-muri. Së pari, sepse ata janë të fiksuara të shpejtë,
sepse ju duhet vetëm zam promazyvayut mur. Së dyti, ato janë të gjerë,
dhe pesë metër mur do të duhet një total prej pesë strips e letër-muri. Dhe, i fundit
- Ata janë të lira. Rastësisht, më e lirë jo të endura letër-muri - që janë "pikturuar"
- Është më mirë të mos marrin, në qoftë se ju nuk do të përshkruaj ato. Pasi ata paint
duket e mahnitshme. Por pa atë ... që ju do të lexoni deri në riparimin e ardhshme
titujt e çdo gazetë që ndonjëherë që nga koha e gjyshes sime rrënjosur fort
të mureve. Pasi që këto janë gjysmë-transparente muri textured si dantella Venedikut.
Dy gjërat që ju duhet të bëni kur zgjedhin letër-muri. E para - për të
cilësi e palme dhe të sigurohemi që ju pëlqen të prek. Ajo
jo një trill, sepse muri - rrobat murit tuaj, nëse ajo është e pakëndshme në të prekur,
ju do të ndjeheni pakëndshëm. Dhe e dyta - e vështirë për të shpështjellem një rrotull
dhe paraqesin model dhe ngjyra raportin mbi katër mure. "Bukuri,
një foto "ose" mrekulli, një ngjyrë lëng "mund të duken të mëdha
në një listë, por monstruoze - mur të gjithë. Nëse ne nuk mund të bindim ju
një çati gri të lehta, do të përpiqen për të eksperimentuar edhe me letër-muri.
Për shembull, të marrin dy forma - errët dhe të lehta, si dhe kontrast okleyte paralele
mureve: të dy një dhe dy të tjerë. Pastaj muri mund të marrin role të ndryshme.
Brown mund të bëjnë "pjesë" e qeverisë dhe të vënë pranë tavolinë dhe bookshelves
kabinete, dritë - "pjesë" e dhoma gjumi, duke lëvizur atë në një shtrat dhe veshjet. Nuk
frikë të eksperimentojnë. Pasting letër-muri merr një fundjavë, dhe të sjell
ngushëllim për disa vjet. Nëse shumë e zgjuar nga gjysma gjatë fundjavës - ju gjithmonë mund të
perekleit vetëm në vijim. Zakonisht kjo nuk ndodh, por ideja e
Kjo pak emancipates të gjithë ata që rrënjësisht ndryshon brendshme të apartamentit të tij.
Këtu, ndoshta, dhe çdo gjë ne mund të ju ndihmojnë. Këshilli nuk hedh ditës
ngjit mbi dhomë, japim ju nuk do, sepse ne ndoshta do të
dhjetë apo njëzet, i cili do të ju tregojë për atë. Fat i mirë për ju të riparuar!

Share This Post: