Të vendosur për të legjitimuarmarrëdhënie, çiftet shpesh mendojnë se si të organizojnë
muajin e mjaltit paharrueshme .

Pas martesës me një "fund të ëmbël", - më e rëndësishme. Ku të shkoni në
muajin e mjaltit dhe sa kushton? Përgatitjet përfunduar
për martesë, mendoj se për ku për të kaluar muajin e mjaltit. Dëgjoj
në zemrën tuaj dhe të vendosë, nëse doni vetmuar ose kaleidoskop
Përshtypjet. Dua të marrë në cep të vogël të tokës parajsë tërheqje dhe relaksohuni
Pra, kështu që atëherë ajo ka mbetur ngjarja më e gjallë dhe të paharrueshëm në tuaj
jetës. Ata që kanë frikë nga vetmia, është që të organizojë një udhëtim të përziera.
Për shembull, fillimi i një muaj mjalti në plazh dhe të përfundojë inspektimin
bukuritë e vendit ku ju jeni duke vizituar. Sa më të mirë për të organizuar
Planifikimi një muaj mjalti udhëtim tashmë është nga momenti
si ju aplikoni për të gjendjes civile. Largpamësi i tillë është i lidhur, i parë
të gjitha, me një masë e çështjeve organizative që do të lindin në procesin e përgatitjes së
udhëtimit. Është e nevojshme që të para-përcaktuar rrugë, një vizë, blej
bileta, libër një dhomë hoteli. Të gjitha pyetjet rekreative
mund të marrë ose të besim ekspertë të biznesit turistik. Duke u kthyer
një agjenci udhëtimi, ju mund të zgjidhni një, turne individuale libër
ndryshime. Për shembull, nëse është e Euro Hockey Tour, ju do të keni mundësi për të ndryshuar
Itinerari i udhëtimit, zgjedhjen e vendit që ju doni të vizitoni. Megjithatë, për shtesë
fluturime dhe dhomat e hoteleve, do të duhet të paguajnë. Shumë hotele
Ka dhoma të veçanta për muajin e mjaltit, për shkak të dizajnit të tyre,
Ata janë të rehatshme dhe të fshehur nga sytë e prying. Shpesh hotelet janë të gatshëm për të ofruar
zbritje në strehim për familjet e reja (nga 10 në 50 për qind), përmirësimin e kategori
dhoma pa kosto shtesë ose të ofrojë netë pa pagesë (subjekt i vendosjes
më shumë se një javë), dhe gjithashtu japin suvenire, peshqir, t-shirts. Në
racës duhet të paraqesë dëshminë e një martese të kohëve të fundit.
Agjencitë e udhëtimit, të cilat organizojnë dasmën e udhëtimit:
- Travel-mbledhjes - All-turne
- Galicka - Yanevesta - Vasha-Galicka
- Agtour Shkuarja në turne në Evropë Dasma
udhëtimit në rrugën e Miskolc - Vjenë - Mynih - Amsterdam - Paris (Disneyland)
- Strasbourg - Salzburg do të kushtojë 595 € plus 550 hryvnia në tren
+ Vizave 65 $. Jetoni ju do të jetë në 3 hotele *, 2-3 dhoma krevat
me të gjitha lehtësitë. Kostoja do të përfshijnë të udhëtimit me autobus dhe turne
përmendur në këtë program. Vete për të paguar për të shkojë në tren, udhëtimi
në transportin publik, për të baletit në muze, katedralet. Mos harroni të marrë një notuar
në një anije në Paris dhe ngjiten Kulla Eifel. Më të paharrueshme
ngjarje do të vizitojë Disneyland. Turne për 16 ditë nga qyteti:
Vjenë - Baden - Baden - Strasbourg - Paris (3 ditë) - bregdetin e Spanjës (3
ditë / 4 netë) - Nisë - Monako - Venecias do të kushtojë 750-820 euros
njeri. Në këtë raund fare përfshin akomodim hoteli darkë,
në Spanjë, udhëtimi me tren dhe autobus ekskursione të përmendur në këtë program.
Tour nuk përfshin vlerën e saj në të njëjtat shërbime që janë të listuara
më parë. Të jetë e sigurtë për të hipur në anije gjatë natës në Strasburg.
Kiev - Budapest - Vjenë - Pragë - Karlovy Vary - Dresden - Kiev 8 ditë
do të kushtojë 220 €, agjencia e udhëtimeve ofron shërbime të tilla si akomodimi
në hotel, me ushqim, sigurim mjekësor, vizë, i shoqëruar nga përfaqësues të
kompanitë, turne "Elegy Lviv lashtë" për turistët që të bashkohen
në Lviv., një turne ndonjë gjë të Vjenës. Çmimi nuk përfshin konsullore
, bileta mbledhjen e hyrjes në Aquapark, ekskursionet dhe tarifat hyrje të muzeve. Vjenë
flet për veten, turne në përgjithësi nuk do të largohet indiferent
çiftet e reja. Dhe mos harroni që të ketë një darkë në barkë, gjatë një shëtitje në
Vltava lumit. Beach, dielli, deti udhëtim në vendin e diell
- Kalim kohe më romantike muajin e mjaltit. Maldivet, Qipro, Bali,
Kuba - këto vende janë të diellit të plotë, pika me rërë të bardhë. Maldives
Është e 1190 ishuj, të humbur në ujërat ngjyrë e bruztë të Oqeanit Indian.
Kjo është një zhytje të mirë në botë dhe snorkelling - zhytjeje me
maskë. Në Maldive, kjo është e gjitha: ishujt e pabanuar, të ngrohtë dhe të kristal-
ujërat e qartë me dukshmëri të shkëlqyer, nganjëherë tejkalon 50 metra, një të madhe
Numri i shkëmbinj nënujorë dhe shumëllojshmëri e jetës detare. Kosto e turneut të Maldive
varet nga kushtet e banimit dhe numri i ditëve në atje. Mesatarisht,
8 ditë do të duhet të paguajë në mes 1.500 deri 13.000 € për person. Qipro
Qipro është i njohur për të patur 340 ditë në vit këtu shkëlqen dielli. Ngrohtë
, klima plazhet me rërë të artë, malet piktoreske të mbuluara me pyje pishe,
manastiret, dhe së bashku me të, një nate të gjallë me një shumëllojshmëri të bare,
disko dhe restorantet e bëjnë Qiproja një nga resortet turistike më të njohura
nëpër botë. Kosto e turneut në Qipro nga 700 euro në javë për person.
Në kundërshtim me besimin popullor sezonit të pushimeve Bali vazhdon në Bali
gjatë gjithë vitit. Temperatura mesatare vjetore në ishullin - 26 ° C. Periudhën e thatë -
nga prilli në tetor, lagur - nga nëntori në mars. Gjatë periudhës së lagësht
shi është këtu përsëri në tri ditë, dhe shpesh gjatë natës. Koston e udhëtimit javore
Bali është 1000-5000 euro, në varësi të vizitës sezonin
dhe kushtet e jetesës. Kuba në Kubë mund të shkojë gjatë gjithë vitit
për vallëzim ekzotike dhe karnavalet. Madhështinë e natyrës tropikale e Karaibeve
Arkipelag, rum i njohur kubane, Havana puro dhe plot pasion simpatik
Kuban japin këtij vendi një bukuri të veçantë dhe të apelit. "Big Island"
Kuba rrethon më shumë se katër mijë ishuj të vegjël ekzotike, duke përfshirë edhe
të cilat janë më të popullarizuara Cayo Guillermo. Kosto e një jave të pushimit në
Trajtimi do të kushtojë vendit nga 1700 euro për person. Më shpesh, agjencitë e udhëtimit
ofruar çmim në Kubë, pa një fluturim, kështu që duke zgjedhur një turne, të jenë të kujdesshëm
studiuar paketën e informacionit turistik. Përveç drejtimet e mësipërme
Ju mund të zgjidhni çdo vend dhe në botë. Nuk është e nevojshme për të ruajtur në martesë
udhëtimit, sepse ajo është një nga ngjarjet më të rëndësishme në jetën tuaj.

Share This Post: