Forbes quajtur 10 qytete në planetin mekuzhinë të mirë .

Këto vende mund të ofrojë më të mirë të kuzhinës botërore, thotë Laurent Sherman
Forbes.com. Paris është i njohur për pasta e saj, restorante,
vlerësoi udhëzues Michelin, dhe biftek me patate të skuqura.
Në Romë, joshja gourmets copa katrore e pica me kungull i njomë, Capri
sanduiçe dhe natyrisht akullore. Tokyo i famshëm për pjatat të tilla si sashimi
dhe robatayaki. Tradita - kjo është shumë e rëndësishme, për shkak të cilat
këto shtylla të kuzhinës botërore janë vendet kryesore të pelegrinazhi për
gourmets. Lista ishte përpiluar në bazë të të dhënave nga Anholt-GfK Roper
Qyteti Markat Indeksi i, të cilat janë marrë në qershor të këtij viti. Njohur më parë
si Anholt Indeksi i qytetit Markat, një organizatë filloi aktivitetet e saj në vitin 2005
nga Simon Anholt, i cili punon si konsulent të pavarur për
20 autoritetet kombëtare, rajonale dhe komunale për çështje të strategjisë së markës
dhe demokracisë sociale. Janë intervistuar 10 000 njerëz nga 20 vende.
Ata u pyetën për të vlerësuar 50 qytete në aspekte të ndryshme të tilla si klima,
Ankesa e përgjithshme, restorante dhe të natës. Për të përcaktuar
të cilat janë qytetet më të lidhur me ushqim të mirë, të intervistuarit u pyetën
analizuar listën e tyre tematike - duke përfshirë ushqimin dhe nuk u -
dhe thirrjen e çfarë ata gjejnë më interesante në çdo qytet. Kryesuar
një listë e qyteteve marrë numrin më të madh të votave për "ushqim" item.
Mexico City dhe Barcelona përfundimin e pesë të lartë. Ndërsa amerikanët
Kanadezët nuk mund të mendoj se ky qytet është një pikë e nxehtë kuzhinës në Evropë
Azi dhe nuk pajtohen. "Në Mexico City, vjen shumë njerëz nga Egjipti;
Rusia, Suedia, Australia dhe shume vende tjera, dhe kjo tregon se meksikane
Kuzhina është duke u bërë gjithnjë e më popullore në botë, "Paris Tokyo Romë Mexico City
Madrid Barcelona Pekin Hong Kong Shangai në Mexico City Milano ju mund të përpiquni
tamales shijshme në El Monasterio, pjata tradicionale fshati
në Merlos Casa dhe çokollatë të nxehtë në El Cardenal. Vende të tilla si këto - adorable
dy turistët dhe banorët lokalë - është një nga arsyet kryesore
pse kuzhinë meksikane është bërë e njohur në botë gjatë 20 viteve të fundit.
Dhe jashtë ndihmoi Barcelona për të marrë në hartën gastronomike të enët e këtyre
si Paella (oriz dhe prodhimet e detit), pjata tradicionale Catalan të tilla si
Escalivada (e bëra nga perime pjekur tymosur), sallatë
cod, bukë, domate, tapas tradicionale snacks. Dikush
mund të mendojnë se qeveria e Mexico City dhe Barcelona për të imponuar kuzhinë e tyre
turistët nëpërmjet reklamave. "Ju mund të shpenzojnë miliona dollarë për reklama
fushatë, por nëse ushqimi nuk është në të vërtetë në të gjitha shijshme, njerëzit nuk do të hani atë "
- Thotë Anholt. Ai gjithashtu vë në dukje se Mexico City dhe Barcelona kanë
përfitojnë nga rritja e kontinentale e turizmit (kryesisht për shkak të më shumë
cheap), si dhe interes në rritje në turizmin kuzhinës.
Përfaqësuesit e grupit të tregtisë Shoqata Ndërkombëtare Kuzhinë Turizmit
thonë se termi "turizëm kuzhinës" hyri në leksikun vetëm në 2001.
Në vitin 2007, vetëm 27 milion US ka shkuar për të udhëtuar të tilla,
se 17% e nisjeve totale për kohën e lirë. Në
Ndërsa pesë qytete për gustator në fakt është ajo që
pesë është cuisines më popullor në botë, nuk janë konkurrentët e tjerë.
Njëri prej tyre - kuzhinë kineze. Në Pekin, ka edhe një turist kuzhinës
Grupi Gourmet Hias, e cila është e angazhuar në fushën e turizmit kuzhinës në vend. Tre
Qytetet kineze - Hong Kong, Pekin dhe Shangai - zënë shtatë,
tetë dhe dhjetë në listën. Kantoni Ushqimi topin e drejtë për të gjithë
Këto qytete dhe specialitete të tilla si gaforre Shanghai flokë, Pekinit
Chicken lypës dhe Hong Kong shumë zbehtë është shtuar ngjyra lokale.
Vini re se lista nuk ka marrë në Londër, e cila gjatë 20 viteve të fundit është bërë
një parajsë për gourmets, dhe Nju Jork, kryeqyteti restorant të Shteteve të Bashkuara. Ndërsa kjo është padyshim
emocionuese në aspektin e gatim, ushqimi e tyre thjesht nuk është aq dinamike,
si në pjesët e tjera të botës. Morimoto Restaurant në Nju Jork përgatit
shkrihet në gojë sushi tuaj, por idetë e tyre kuzhinës përsëri në rrënjët e tyre thellë në Japoni.
Hakkasan - një nga restorantet e preferuara të Londrës, por kjo është një kuzhinë kineze,
jo britanike. "Si në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA janë të shquar në drejtim të kuzhinës
Diversity - thotë Anholt. - Por kjo nuk e ndryshon faktin se për njerëzit
Ushqimi amerikan është i lidhur kryesisht me McDonalds ". Kjo
Materiale të botuar në Korrespondent.net në marrëveshjen e shoqërisë
nga Forbes.com.

Share This Post: