Një nga mënyrat më të mira për t'u çlodhur në det dhe të shohim shumë interesante
konsiderohet të jetë një dalje në det . Sa kushton një udhëtim në mjellmë detit?

Historia e udhëtimit në det në mes të shekullit XIX evropianët të shikuara
udhëtimit në det vetëm si udhëtimet e transportit jo, duke ditur se
gjatë lundrimit ju mund të shijoni bukurinë e hapjes peisazhit. Situatë
ndryshuar me shkrimtarët. Ndjehen rreth ecur në bukurinë e ujit
përvojën e vet, ata janë përpjekur të përcjellë një përshtypje për lexuesit. I tillë
Libra të tilla si romani i Robert Louis Stevenson është "Një mijë milje në një lundër," Rob
Roy, "e bëri udhëtimin e detit për një lojë e preferuar e Evropës
pasur. Zhvillimi i udhëtimit detit ndihmuar nga Komisioni Evropian
emigrimit në Amerikë - ndërsa të varfërve u
Botën e Re në kërkim të një jete më të mirë, vetëm duke pasur aristokratë fun udhëtim
në Oqeani Atlantik. Në 1900 u ndërtua anija e parë
kryerjen cruises gjatë gjithë vitit. Ndryshohet vetëm zhytjes rajone. Dhe tashmë
në vitin 1911, filloi më e famshme "Titanik". Një aksident i tmerrshëm
- Rënia e astar që goditi Evropës, nuk arritën të ndaluar përjetshme
mall për të udhëtuar - numri i pjesëmarrësve u rrit me shpejtësi cruises
nga viti në vit. Trendi e popullaritetit në rritje të cruises do të ndalet
Vetëm Lufta e Dytë Botërore. Por pas disa vite pas humbjen e Gjermanisë
biznesit dalje në det edhe një herë ka filluar të fitojë vrullin. Në fund 50s
deti udhëtimit filloi të popullarizuar përsëri - pamjen e
pasagjerëve të rregullt, duke përfshirë transatlantike, linjat ajrore,
Pronarë është bërë për të kthyer anijet në veshje lundrimit.
Numri i pjesëmarrësve turne dalje në det janë rritur çdo vit. Kjo ishte
dhe thonë se statistikat e mëposhtme - në vitin 1970 për anijet turistike
swam 500 mijë njerëz, por aktualisht numri i pjesëmarrësve cruises
u rrit në 10 milionë. Avantazhet dhe Disavantazhet avantazh
e çdo dalje në det është mundësia për të udhëtuar pa ndërprerje nga e zakonshme
jetë të rehatshme. Gjyqtari për veten tuaj: ju paguani për turne dhe udhëtim në qytet, nuk
shqetësuese në lidhje me bagazhin dhe hotele. Nuk ka nevojë për të kaluar kontrollin doganor,
orë vystaivaya të gjata në rradhë. Udhëtim me astar do t'ju shpëtojë nga
hassles dhe surpriza - është vetëm të gëzojnë udhëtim.
Disavantazhi i një pushim dalje në det është konsideruar të jetë me kosto të lartë dhe mungesës së turne
lirisë së lëvizjes - të qytetit do të ketë për të shkuar në mënyrë rigoroze në orar.
Ku të shkoni? Turne Cruise të ketë një shumëllojshmëri të rrugëve - nga udhëtimi
lumenjtë dhe liqenet e Amerika e Jugut për të studiuar fjords skandinave. Konsideroj
turne më popullor këtë verë. Detit të Zi Cruise Zi
Deti është konsideruar si një shkak më popullore për të lehtësuar dokumentet
dhe çmim të ulët. I vetmi turne të Detit të Zi të këtij viti, siguron
Ukrferry kompani që ofron për të anijes "Kaledonia" për të kryer
dalje në det në rrugë Odessa-Stamboll-Odessa me një qëndrim tre-ditore në Stamboll.
Kostoja e lundrimit varion nga $ 200 për një vend në kabinën e katërt
klasë deri në 1330 dollarë për një suitë tre dhoma. Nga dokumentet e udhëtimit
duhet vetëm një pasaportë. Më shumë informacion për lundrim
ju lutem telefononi 38 (044) 279-77-99 ose vizitoni Kaledonia.
Deti Mesdhe në mes të Evropës, Afrikës dhe Azisë tërheq
Cruise tifozët. Asnjë turne të tjera detare nuk ju japin mundësinë për të
do të vizitojë si shumë atraksione të Botës së Vjetër.
Për fat të keq, Detit Mesdhe lan brigjet e Ukrainës nuk është aq
dëshirojnë të marrin pjesë në një dalje në det klasik do të fluturojnë në një nga portet
Të Detit të Jugut. Popular kompani turistike mesdhetare ofron
Alvona. Turneu fillon me Barcelonën dhe zgjat për dy javë, gjatë të cilës
ju shkoni në Itali, Greqi, Turqi, Egjipt dhe Malta në anije 235-metra
Jade norvegjeze. Anija e madhe mund të transportojë rreth 2400 pasagjerë.
Bileta më e lirë për një dalje në det do të kushtojë 1149 euro. Çmimi përfshin
ushqim, akuza port, taksat dhe argëtuese. Por, për një vizë
sigurimit dhe turne të duhet të paguajnë nga xhepi. Mos harroni
aksioneve deri në dollarë, sepse ishte para amerikane konsiderohet zyrtare
monedhë të astar. Rendit bileta në internet apo alvona.com
Phone 38 (044) 502-82-48. Fjords skandinave Kohët e fundit
kohë duke u bërë cruises e më popullore në vendet skandinave.
Tërheqjen kryesore të këtyre turne janë fiord - ngushta, gjarpëruese
dhe shkurtimet e thellë në gjiret brigjet shkëmbore e tokës me të.
Për fat të keq, ne nuk mund të gjeni një operatorët ukrainas turne, të cilët kanë organizuar
Cruises skandinave. Por që kanë të bëjnë me kompanitë ruse, të tilla si
"Nissa-Tour", e cila organizon lundrimit "Fjords Muzikë dhe qytetet e Balltikut."
293-meter 14-kuvertë astar «MSC Orchestra» lundroi nga Shën Petersburg
dhe mbart dy javë pjesëmarrësit e udhëtimit qytetet e Danimarka, Gjermania, Suedia, dhe
Sigurisht, Norvegjia, që është veçanërisht i famshëm për gjiret e tij. Kosto
një dalje në det 1159-3099 euro. Cruise "Fjords Music" nga Shën Petersburg
Ju mund të urdhërojë me telefon: (495) 974-7774 ose në internet në Nissa Tour.
Udhëtim pa ndonjë problem jetës së njeriut modern është e mbushur me nxitim,
tensioni nxituar dhe nervor. Mund të tjera vetëm me pushime. Por
jo të gjithë i pëlqen monotonia e detit e plazhit, disa parapëlqejnë të njihen
me vendet e reja, zgjerimin e horizonteve tim. Dhe këtu është dilema -
pjesa tjetër paqësore është e vështirë të pajtohen me plot me surpriza, nxitim dhe stresi
udhëtimit. Kush prej nesh nuk ka qëndruar në rradhë për bileta kilometër, nuk
kaluar netë pa gjumë në autobusë nuk ishte i habitur të papëlqyeshme nga ana e pakëndshme
dhoma hoteli, e cila kishte për të ndaluar? Ajo është në mënyrë
Për të shmangur hassles të tilla të rrugës, dhe të udhëtimit
në rekreative, dhe organizon cruises. Dhe kjo nuk ka rëndësi nëse ju shkoni
një turne të deteve të ngrohtë, ose të vendosë për të shijuar bukurinë e fjords skandinave,
gjë e rëndësishme që ju të vërtetë mund të pushojnë, të kthehej në shtëpi me një furnizim të mirë
përshtypjet dhe kujtimet.

Share This Post: